opony

Artykuły - Opony (285)

Filmy - Opony (9)

 • Zbliża się sezon wymiany opon. Zobacz w jakie ogumienie warto zainwestować

  Ocieplenie klimatu sprawia, że coraz mniej kierowców interesuje się wymianą opon. W ubiegłym roku zanotowano prawie pięćdziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży opon całorocznych. Z koli z roku na rok malej sprzedaż opon letnich. Dlatego na rynku obok zwykłego ogumienia letniego i zimowego, pojawią się jeszcze opony letnie z homologacją. - Opon letnich z homologacją zimową nie da się porównać do opon całorocznych, ponieważ są to dwie zupełnie inne opony. Opona letnia z homologacją zimową jest o wiele bardziej trwalsza i świetnie odprowadza wodę, jednocześnie jest też bardzo cicha. Opona całoroczna lepiej odprowadza śnieg i błoto pośniegowe, jednak jej trwałość jest dużo mniejsza - powiedział Szymon Lamentowicz z serwisu opon „LAMGUM”. (TVN Turbo/x-news)
 • Ceny paliw znów pójdą do góry. Co mogą zrobić kierowcy, aby zaoszczędzić?

  Koszty związane z używaniem samochodu rosną. Ostatnio płacimy więcej przede wszystkim za paliwo, ale nie tylko. Od dwóch lat wzrastają również ceny ubezpieczeń OC i autocasco. Do tego dochodzą koszty przeglądów, wymiany płynów czy wymiany opon. Na szczęście są sposoby, aby na użytkowaniu auta trochę zaoszczędzić. Sprawdź, jak to zrobić.
 • 1/3 polskich kierowców nie wymienia opon przez cały rok

  Mniej więcej jedna trzecia kierowców jeździ przez cały rok na zimowych lub letnich oponach. Mimo że większość właścicieli aut deklaruje, że sezonowa wymiana powinna być obowiązkowa. Jazda na niewłaściwym ogumieniu stanowi duże zagrożenie dla bezpieczeństwa. W przypadku opon, które obracają się z prędkością ponad tysiąc razy na minutę, nie ma dużego marginesu bezpieczeństwa, który pozwalałby jeździć na zużytym ogumieniu, kupionym z drugiej ręki lub z niesprawdzonego źródła.
 • Za opony można dostać mandat

  Opony są jedynym elementem łączącym auto z drogą, dlatego ważne jest, żeby dbać o ich dobrą kondycję. Za zły stan opon grozi mandat, a nawet odebranie dowodu rejestracyjnego.