opony

Artykuły - Opony (461)

 • Masz źle dobrane opony? W razie wypadku możesz nie dostać odszkodowania

  Masz źle dobrane opony? W razie wypadku możesz nie dostać odszkodowania

  Ogumienie używane w samochodach ma swoje oznaczenia. Określają one różne parametry opon. Niestety nie wszyscy kierowcy zwracają uwagę na znajdujące się na nich informacje. Tymczasem jeśli mieliśmy wypadek, a korzystaliśmy z ogumienia niezgodnego z zaleceniami producenta naszego auta, ubezpieczyciel może odmówić nam wypłaty odszkodowania. Przed zakupem opon warto więc dokładnie sprawdzić ich oznaczenia.
 • Grupa Recykl otwiera sklep internetowy z używanymi oponami i wchodzi w sektor e-commerce

  Grupa Recykl, lider rynku zagospodarowywania odpadów poużytkowych w postaci zużytych opon, otworzył sklep Oponeum.com.pl, oferujący sprawdzone opony używane. Celem projektu jest z jednej strony uporządkowanie rynku, z drugiej monetyzacja silnej pozycji rynkowej spółki i osiąganie atrakcyjnych marż. Pierwszym rocznym planem jest sprzedaż ok. 10 tys. szt. opon.
 • Każdego roku w Unii Europejskiej traci się 2,4 mld euro z powodu podrabiania opon i akumulatorów

  Każdego roku w Unii Europejskiej traci się 2,4 mld euro z powodu podrabiania opon i akumulatorów

  Z najnowszego raportu Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) wynika, że z powodu podrabiania każdego roku w całej UE traci się 2,2 mld euro, co stanowi 7,5 proc. całkowitej sprzedaży w sektorze opon.
 • Goodyear przejmie Ventech Systems

  Goodyear przejmie Ventech Systems

  - Przejęcie wpisuje się w strategię innowacji i rozwoju biznesu firmy. -Ventech Systems zwiększa możliwości Goodyeara w dziedzinie systemów mobilnego zarządzania oponami i flotami.
 • Nowe "zimówki" hitem w Europie. A ty zmieniłeś opony?

  Nowe "zimówki" hitem w Europie. A ty zmieniłeś opony?

  Ostatnie zimy były dla nas zaskakująco łagodne. Trudno przypomnieć sobie kiedy słupek rtęci spadł do wartości minus 20 stopni Celcjusza. Opady śniegu również uznać można za niewielkie.
 • Producenci opon mają powody do zadowolenia

  Producenci opon mają powody do zadowolenia

  ​Tegoroczne wyniki branży oponiarskiej są lepsze niż w 2015 roku. Chociaż dynamika wzrostu sprzedaży jest wyższa w oponach osobowych, to także na rynku opon ciężarowych można mówić o poprawie trendu - podkreślają przedstawiciele Continental Opony Polska. To optymistyczna informacja dla branży odnośnie do dalszego rozwoju sprzedaży, tym bardziej że przed nią szczyt sezonu.
 • Tak wyglądają opony za 2,34 mln zł!

  Tak wyglądają opony za 2,34 mln zł!

  Zakup nowych opon to jeden z większych wydatków związanych z eksploatacją pojazdu. Kwota tysiąca czy dwóch tysięcy złotych to jednak nic, w porównaniu z tym, ile są skłonni zapłacić za ogumienie właściciele supersamochodów...
 • W Essen zaprezentowano najdroższe opony świata. Za komplet trzeba zapłacić ponad pół miliona euro

  Na targach "Reifen" w niemieckim Essen zaprezentowano najdroższe opony świata.
 • Pogoda osłabia zyski Dębicy SA.

  Firma Oponiarska Dębica S.A., wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, zanotowała w czwartym kwartale minionego roku przychody w wysokości 354,6 mln zł, czyli o 10,9% wyższe w stosunku do analogicznego okresu 2014 r.

Filmy - Opony (5)