opłaty bankowe

Artykuły - Opłaty bankowe (19)

 • UOKiK: mBank zwróci klientom opłaty

  UOKiK: mBank zwróci klientom opłaty

  ​mBank zwróci klientom niesłusznie pobrane opłaty za wypowiedzenie umowy o kredyt odnawialny; bank zaniechał też stosowania kwestionowanej praktyki - poinformował w poniedziałek UOKiK.
 • Komentarz KPMG:Ujemne depozyty dla wybranych kwot?

  Komentarz KPMG:Ujemne depozyty dla wybranych kwot?

  Aby poprawić wyniki banków możliwe jest wprowadzenie ujemnego oprocentowanie depozytów - uważa Iwona Galbierz-Sztrauch z KPMG. Zdaniem ekspertki, ujemne oprocentowanie depozytów jest możliwe, ale ograniczone do określonych wielkości lokat.
 • Banki: Rosnące opłaty i ujemne oprocentowanie depozytów

  Banki: Rosnące opłaty i ujemne oprocentowanie depozytów

  To, że nie ma bankowości za darmo, już widzimy, bo z banków dostajemy wciąż informacje o zmianach tabeli opłat i prowizji. To znaczy o podwyżkach. W ubiegłym roku zapłaciliśmy bankom za usługi o 1,5 mld zł więcej niż rok wcześniej. Ale czy bankom będziemy płacić również za to, że trzymamy w nich pieniądze na rachunkach? W wielu krajach już tak jest.
 • Jedno zdanie prezesa NBP warte miliardy

  Jedno zdanie prezesa NBP warte miliardy

  Dostaniemy 200 mln zł mniej odsetek od lokat, ale też więcej zapłacimy za karty, konta czy przelewy - takie mogą być konsekwencje cięcia stóp procentowych. Ci z nas, którzy mają kredyty hipoteczne mogą za to zaoszczędzić nawet 400 mln zł.
 • Spadek rentowności banków to nie efekt pandemii

  Spadek rentowności banków to nie efekt pandemii

  Obniżona rentowność banków nie ma źródła w kryzysie wynikającym z pandemii, czyli szoku popytowym i podażowym, jaki dotknął powszechnie przedsiębiorstwa branży niefinansowej - powiedział PAP dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej.
 • EKF 2020: Bankom nie będzie łatwo podnosić opłaty

  EKF 2020: Bankom nie będzie łatwo podnosić opłaty

  Co zrobić, żeby bankowość była warta swojej ceny? - zastanawiali się uczestnicy odbywającego się zdalnie X Europejskiego Kongresu Finansowego. Zyski banków spadają, kurczą się ich przychody z odsetek - więc może podnosić opłaty i prowizje? A w ogóle - czy bankowość w Polsce jest droga?
 • Rzecznik Finansowy przypomina o darmowym rachunku bankowym

  Rzecznik Finansowy przypomina o darmowym rachunku bankowym

  O możliwości założenia i korzystania z darmowego rachunku bankowego przypomniał wczoraj w komunikacie Rzecznik Finansowy. Zaznaczył jednocześnie, że ten produkt skierowany jest do osób, które rzadko korzystają z usług bankowych.
 • Czas szykować się na wyższe opłaty w bankach

  Czas szykować się na wyższe opłaty w bankach

  Czy banki wprowadzą opłaty za prowadzenie rachunku i wiele jeszcze innych za korzystanie z ich usług? "Jest to nieuniknione" - potwierdza prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz. Na razie przynajmniej nie ma mowy o tym, żebyśmy dopłacali do zgromadzonych w banku pieniędzy, choć tak jest już w wielu krajach.
 • Fala podwyżek w naszych bankach

  Fala podwyżek w naszych bankach

  Sektor bankowy zapowiada, że w wyniku pandemii i związanych z nią skutków w ciągu najbliższych miesięcy polityka kredytowa banków będzie się zaostrzała, w tym w segmencie kredytów konsumpcyjnych może się ona zmienić istotnie wraz z oczekiwanym dużym spadkiem popytu - wynika z ankiety PAP Biznes przeprowadzonej wśród największych banków. Osiem banków podwyższyło od lutego do kwietniem marże kredytów hipotecznych.
 • Coraz mniej banków, coraz wyższe opłaty

  Coraz mniej banków, coraz wyższe opłaty

  Właśnie dowiedzieliśmy się, że z naszego rynku zniknie kolejny już bank - Millennium przejmuje Euro Bank. To nie najlepsza informacja, gdyż im mniejsza konkurencja, tym bankom łatwej będzie podnosić opłaty.