opłaty bankowe

Artykuły - Opłaty bankowe (13)

 • Rzecznik Finansowy przypomina o darmowym rachunku bankowym

  Rzecznik Finansowy przypomina o darmowym rachunku bankowym

  O możliwości założenia i korzystania z darmowego rachunku bankowego przypomniał wczoraj w komunikacie Rzecznik Finansowy. Zaznaczył jednocześnie, że ten produkt skierowany jest do osób, które rzadko korzystają z usług bankowych.
 • Czas szykować się na wyższe opłaty w bankach

  Czas szykować się na wyższe opłaty w bankach

  Czy banki wprowadzą opłaty za prowadzenie rachunku i wiele jeszcze innych za korzystanie z ich usług? "Jest to nieuniknione" - potwierdza prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz. Na razie przynajmniej nie ma mowy o tym, żebyśmy dopłacali do zgromadzonych w banku pieniędzy, choć tak jest już w wielu krajach.
 • Fala podwyżek w naszych bankach

  Fala podwyżek w naszych bankach

  Sektor bankowy zapowiada, że w wyniku pandemii i związanych z nią skutków w ciągu najbliższych miesięcy polityka kredytowa banków będzie się zaostrzała, w tym w segmencie kredytów konsumpcyjnych może się ona zmienić istotnie wraz z oczekiwanym dużym spadkiem popytu - wynika z ankiety PAP Biznes przeprowadzonej wśród największych banków. Osiem banków podwyższyło od lutego do kwietniem marże kredytów hipotecznych.
 • Coraz mniej banków, coraz wyższe opłaty

  Coraz mniej banków, coraz wyższe opłaty

  Właśnie dowiedzieliśmy się, że z naszego rynku zniknie kolejny już bank - Millennium przejmuje Euro Bank. To nie najlepsza informacja, gdyż im mniejsza konkurencja, tym bankom łatwej będzie podnosić opłaty.
 • UOKiK bierze pod lupę 15 banków

  UOKiK bierze pod lupę 15 banków

  Prezes UOKiK sprawdza praktykę banków dotyczącą sposobu naliczania opłat za wystawienie zaświadczeń o historii spłaty kredytu. Pod lupą jest 15 banków. Pierwszy bank, któremu UOKiK postawił zarzuty to Deutsche Bank Polska.
 • Ranking najbardziej denerwujących opłat bankowych

  Ranking najbardziej denerwujących opłat bankowych

  To, że banki naliczają nam różnego rodzaju prowizje, nie jest niczym niezwykłym. Niektóre z nich są jednak wyjątkowo denerwujące. Expander przedstawia subiektywny ranking tych, które mogą wywoływać w nas najwięcej negatywnych emocji.
 • Najbardziej irytujące opłaty bankowe

  Najbardziej irytujące opłaty bankowe

  Bankowe tabele opłat zawierają bardzo wiele pozycji. Są wśród nich niestety takie, które wywołują duże emocje. Wzburzenie może spowodować np. sytuacja, gdy chcąc zamienić konto na tańsze, musimy zapłacić np. 150 zł prowizji. Jeszcze bardziej możemy się zirytować, gdy zlecając przelew walutowy, nie wiemy, ile nas to będzie kosztować. Expander ostrzega też, aby nie pomylić karty przy wypłacie gotówki z bankomatu.
 • Kiedy jest dobry moment na rozstanie z bankiem?

  Kiedy jest dobry moment na rozstanie z bankiem?

  Rosną opłaty bankowe. Dla wielu Polaków jest to powód do zlikwidowania bądź przeniesienia rachunku do konkurencyjnej instytucji. Jednak, jak to w życiu bywa, rozstania są trudne - z jednej strony banki mogą utrudniać klientom odejście, z drugiej klienci mogą nie chcieć zmieniać swoich przyzwyczajeń. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego wyjaśniają, jak wygląda proces przeniesienia rachunku i kiedy warto zdecydować się na ten krok.
 • Najbardziej denerwujące opłaty bankowe

  Najbardziej denerwujące opłaty bankowe

  Za korzystanie z usług oferowanych przez banki trzeba oczywiście zapłacić. Expander zauważa jednak, że część z wymaganych opłat działa na klientów jak płachta na byka. Należą do nich m.in. te, które trzeba ponieść, aby obniżyć koszty korzystania z konta bankowego. Rozdrażnienie może również wywołać opłata za realizację przelewu walutowego, której ostateczną wysokość poznajemy dopiero po fakcie zlecenia transakcji. Najbardziej znienawidzone są jednak prawdopodobnie należności za monity wzywające do zapłaty.
 • "Metro": Zmniejszą opłaty bankowe?

  NBP i Ministerstwo Finansów chcą zmniejszyć opłaty bankowe przy płatnościach kartami, informuje "Metro".