opłaty

Artykuły - Opłaty (1306)

 • Od przyszłego roku nowy system poboru opłat za przejazd po drogach krajowych

  Od przyszłego roku nowy system poboru opłat za przejazd po drogach krajowych

  Od początku przyszłego roku będzie nowy system poboru opłat za przejazd po drogach krajowych - poinformowała szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.
 • Kolejne podwyżki opłat w bankach. "Nawet 12 zł za przelew w placówce"

  Kolejne podwyżki opłat w bankach. "Nawet 12 zł za przelew w placówce"

  Szykujmy się na kolejne podwyżki opłat w bankach. Instytucje finansowe zapowiadają, że znowu będzie drożej. A warto przypomnieć, że w zeszłym miesiącu opłaty bankowe już wzrosły o ponad 40 procent.
 • UOKiK apeluje do prywatnych placówek medycznych o uczciwość dot. opłat covidowych

  UOKiK apeluje do prywatnych placówek medycznych o uczciwość dot. opłat covidowych

  Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zaapelował do prywatnych placówek medycznych o uczciwość i rzetelne informowanie konsumentów o cenach i opłatach związanych z koronawirusem przed realizacją usług - podał Urząd w komunikacie.
 • Kto płaci, a kto powinien płacić za odpady opakowaniowe?

  Kto płaci, a kto powinien płacić za odpady opakowaniowe?

  Od kilku miesięcy w Ministerstwie Klimatu trwają prace nad przygotowaniem nowego systemu Rozszerzonej Odpowiedzialności Producentów, który ma spełniać wymagania dyrektyw unijnych w sprawie odpadów. Według tych dyrektyw, to wprowadzający produkt w opakowaniach jest odpowiedzialny za jego zbiórkę, zagospodarowanie i recykling, gdy ten stanie się odpadem.
 • Rzecznik Finansowy: 300 zł za zaświadczenie to zbyt dużo

  Rzecznik Finansowy: 300 zł za zaświadczenie to zbyt dużo

  Niektóre banki liczą sobie nawet 300 czy 500 zł za dostarczenie klientowi np. historii spłaty kredytu. Rzecznik Finansowy uznał, że to są wygórowane i nieuzasadnione opłaty i poinformował o tych praktykach Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Ranking usług komunalnych - gdzie najtaniej, gdzie najdrożej?

  Ranking usług komunalnych - gdzie najtaniej, gdzie najdrożej?

  Najtańsze usługi komunalne są w Kozienicach, Giżycku, Zambrowie, Działdowie i Hajnówce - wynika z tegorocznej edycji rankingu "Wydatki mieszkańców na usługi komunalne w miastach powiatowych". Według tego zestawienia ceny usług komunalnych ciągnęły w ostatnim roku w górę przede wszystkim podwyżki opłat za wywóz śmieci, które skoczyły aż o 31 proc.
 • Wypłaty z bankomatów mogą podrożeć

  Wypłaty z bankomatów mogą podrożeć

  Obsługa bankomatów, konwojowanie i przechowywanie pieniędzy nie są zwolnione z VAT - orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE.
 • Mimo poprawy sytuacji finansowej społeczeństwa rośnie liczba dłużników

  Mimo poprawy sytuacji finansowej społeczeństwa rośnie liczba dłużników

  Mimo najniższego w historii bezrobocia czy wręcz braku rąk do pracy, coraz wyższych zarobków i świadczeń socjalnych wciąż przybywa osób, które nie radzą sobie ze spłatą bieżących rachunków i innych zobowiązań. Z badania Quality Watch dla BIG InfoMonitor wynika, że być może konsumenci zbyt szybko chcą zaspokoić swoje apetyty na dobra, na które wcześniej nie było ich stać. Decydują się na oszczędzanie, ale często są to niewłaściwe wydatki i oszczędności okazują się pozorne.
 • Polacy niewiele wydają na utrzymanie mieszkania?

  Polacy niewiele wydają na utrzymanie mieszkania?

  W Polsce dużo się mówi o kosztach związanych z mieszkaniem, głównie jednak w kontekście kosztów jego zakupu. Bardzo często można trafić na statystyki ukazujące ceny mieszkań - nowych bądź z rynku wtórnego - w odniesieniu do przeciętnego wynagrodzenia. Rzadko natomiast mówi i pisze się o kosztach samego utrzymania mieszkania.
 • Opłaty od interwencji ubocznej można uniknąć, ale nie jest to proste

  Nasza spółka chce przystąpić jako interwenient uboczny do sprawy sądowej, którą wytoczyła gmina innej spółce, będącej wykonawcą zamówienia publicznego. Mamy w tym interes, bo w przyszłości też możemy ponieść odpowiedzialność wobec gminy. Musimy jednak uiścić opłatę w wysokości 3 tys. zł. Czy można jakoś jej uniknąć? Działalność spółki przynosi ostatnio tylko straty.

Filmy - Opłaty (16)

 • Zbyt wysokie opłaty, a zbyt niskie zarobki?

  - Wydajemy więcej, bo konsumujemy więcej, a nie chodzi o to, że ceny wzrosły - powiedział dziennikarz Mateusz Walczak. - Inflacja, czyli wzrost cen jest na bardzo stabilnym poziomie - dodał. Dlaczego zatem ceny za różnego rodzaju produkty i usługi są wyższe? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Opłata emisyjna, to obrona górnictwa kosztem podróżujących samochodami

  Rząd chce wprowadzić nową opłatę dodawaną do ceny każdego litra benzyny i oleju napędowego. Wyniesie 8 gr netto i zasili fundusz, który ma wspierać rozwój transportu wodorowego i elektrycznego. Eksperci oceniają, że dla przeciętnego posiadacza auta benzynowego opłata emisyjna to wzrost miesięcznych wydatków na paliwo o 2 proc.
 • Nowy pomysł na abonament RTV. Zapłacimy nie tylko na media

  Abonament RTV nie będzie tylko na media? Środki z opłaty audiowizualnej powinny trafiać także do artystów – taką propozycję przedstawiły Fundacja Republikańska i ZIPSEE „Cyfrowa Polska”. Autorzy pomysłu wskazują, że wart rozważenia jest model finansowania artystów istniejący w Finlandii, gdzie rekompensata za potencjalnie utracone wynagrodzenie wypłacane jest artystom z budżetu państwa.
 • Znikną dodatkowe opłaty za roaming. Czy za zmiany zapłacimy wszyscy?

  Koszty połączeń za granicą będą takie same jak w kraju? Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej, od 15 czerwca zniesione zostaną dodatkowe opłaty za roaming. Efekt? Konsumenci będą mogli korzystać z krajowych stawek na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jak oceniają eksperci EY to ogromna zmiana dla operatorów, która nie pozostanie bez wpływu na ich kondycję finansową. Czy my też zapłacimy za zmiany?