oplaty

Artykuły - Oplaty (353)

 • Ludzie zaskoczeni wzrostem opłat komunalnych na Białorusi

  Ludzie zaskoczeni wzrostem opłat komunalnych na Białorusi

  Białorusini są zaskoczeni nagłym wzrostem opłat komunalnych za mieszkania. Informując o tym białoruskie media zauważają, że w styczniu właściciele niektórych mieszkań musieli płacić dwa razy więcej niż w grudniu.
 • Credit Agicole - kolejny bank, który podnosi w Polsce opłaty

  Credit Agicole - kolejny bank, który podnosi w Polsce opłaty

  Rząd wprowadza podatek bankowy, a kolejny zagraniczny bank podnosi opłaty klientom. Tym razem robi to francuski Credit Agicole. Podnosi marże kredytowe z maksymalnie 2,5 procent do co najmniej 3 procent.
 • Giełda Papierów Wartościowych obniża opłaty transakcyjne

  Giełda Papierów Wartościowych obniża opłaty transakcyjne

  Od 1 stycznia 2016 r. GPW obniża opłaty transakcyjne od obrotu akcjami, zwracając rynkowi oszczędności wynikające ze zmiany struktury opłat na KNF * Obniżka dotyczy wszystkich zleceń, w części naliczanej od wartości zlecenia do 100 tys. zł * Stawka opłaty zostanie zmniejszona do poziomu 0,029 proc.
 • W amerykańskich pociągach Amtrak wprowadzono opłaty za nadbagaż

  W amerykańskich pociągach Amtrak wprowadzono opłaty za nadbagaż

  Linie kolejowe Amtrak (USA) wzorem linii lotniczych wprowadzają od czwartku opłaty za nadbagaż. Pasażer będzie płacić 20 dolarów za każdą sztukę ponadnormatywnego bagażu.
 • Budowa domu na działce rolnej - mnóstwo formalności i spore opłaty

  Budowa domu na działce rolnej - mnóstwo formalności i spore opłaty

  Chcesz wybudować dom na działce rolnej? Czeka cię mnóstwo formalności oraz spore opłaty. Powinieneś przygotować się na drogę przez mękę.
 • 50 minut bez opłat za roaming w Unii Europejskiej

  50 minut bez opłat za roaming w Unii Europejskiej

  Używanie telefonów komórkowych za granicą nadal będzie oznaczać wyższe koszty. Jak podają media w Niemczech, z opłat roamingowych w Unii Europejskiej ma być zwolnionych tylko 50 minut rozmów rocznie.
 • UOKiK: Telewizja Cyfra+ bezprawnie podwyższyła opłaty abonamentowe

  UOKiK: Telewizja Cyfra+ bezprawnie podwyższyła opłaty abonamentowe

  Operator telewizji Cyfra+ podwyższył opłaty abonamentowe w sposób niezgodny z prawem, uznał UOKiK. Jak podał Urząd, spółka zobowiązała się, że naprawi klientom szkody.
 • Czas rozliczyć opłaty środowiskowe

  Czas rozliczyć opłaty środowiskowe

  Z końcem marca br. mija termin rozliczenia opłat z tytułu korzystania ze środowiska za 2014 r. W tym terminie wszystkie podmioty zobowiązane do tych rozliczeń muszą wnieść należną opłatę oraz przedłożyć do urzędu marszałkowskiego stosowne w tym zakresie wykazy. Każdy, kto korzysta ze środowiska, musi prowadzić aktualizowaną co roku ewidencję zawierającą informacje i dane o zakresie tego korzystania.
 • ZAiKS: Wojna o opłaty reprograficzne

  ZAiKS: Wojna o opłaty reprograficzne

  Konflikt między Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS a producentami sprzętu elektronicznego się nasila. Dwa miesiące temu importerzy i producenci z branży RTV zainicjowali akcję "Nie płacę za pałace", sugerując, że objęcie opłatą reprograficzną smartfonów i tabletów służy prywatnym interesom ZAiKS.
 • Najbardziej denerwujące opłaty bankowe

  Najbardziej denerwujące opłaty bankowe

  Za korzystanie z usług oferowanych przez banki trzeba oczywiście zapłacić. Expander zauważa jednak, że część z wymaganych opłat działa na klientów jak płachta na byka. Należą do nich m.in. te, które trzeba ponieść, aby obniżyć koszty korzystania z konta bankowego. Rozdrażnienie może również wywołać opłata za realizację przelewu walutowego, której ostateczną wysokość poznajemy dopiero po fakcie zlecenia transakcji. Najbardziej znienawidzone są jednak prawdopodobnie należności za monity wzywające do zapłaty.