opiekunka

Synonimy:
niania,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Opiekunka (98)

 • Polscy opiekunowie wracają do pracy za Odrą

  Polscy opiekunowie wracają do pracy za Odrą

  Na początku epidemii koronawirusa w Polsce wielu opiekunów osób starszych rezygnowało z wyjazdu do pracy w Niemczech. Teraz trend się odwrócił, a zainteresowanie po stronie niemieckiej nie zmalało. Odsetek chętnych do pracy wzrósł o około 12-15 proc.
 • Dane z ZUS-u: Spada liczba niań zatrudnianych ze wsparciem finansowym państwa

  Dane z ZUS-u: Spada liczba niań zatrudnianych ze wsparciem finansowym państwa

  Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że coraz mniej osób sprawuje opiekę nad dziećmi na podstawie umowy uaktywniającej. W czerwcu br. ich liczba wyniosła przeszło osiem tysięcy, co oznacza spadek o blisko 4 tys. w porównaniu z ubiegłym rokiem.
 • Zarobki opiekunek do dzieci w Polsce w 2019 r.

  Zarobki opiekunek do dzieci w Polsce w 2019 r.

  Nianie i płatna opieka nad dziećmi w Polsce to zajęcia odpowiedzialne, lecz w tym zawodzie wciąż dominuje szara strefa.
 • Praca 24/7 i uprzedzenia. Brak przepisów i standardów dla opiekunek z Europy Wschodniej

  Praca 24/7 i uprzedzenia. Brak przepisów i standardów dla opiekunek z Europy Wschodniej

  - W Niemczech liczba opiekunek z Polski, Bułgarii czy Rumunii, zajmujących się przez 24 godzin na dobę osobami w podeszłym wieku, lawinowo rośnie. Już teraz ponad 200 tys. niemieckich gospodarstw domowych uzależnionych jest od takiej pomocy. Pomimo to, niemiecki resort zdrowia całkowicie ignoruje to zjawisko, zwleka z wydaniem jednolitych przepisów oraz ustaleniem standardów - powiedział we wtorek (7.08.2018) dziennikarzom w Berlinie Lothar
 • Kryzys w branży pielęgnacyjnej w RFN. Będą podwyżki dla opiekunek

  Kryzys w branży pielęgnacyjnej w RFN. Będą podwyżki dla opiekunek

  Niemiecki rząd chce przyciągnąć do Niemiec personel opiekuńczy dla osób starszych. Służyć temu mają m. in. znaczne podwyżki zarobków w tej branży.
 • Berliner Zeitung o polskich opiekunkach: Mają głodowe pensje

  Berliner Zeitung o polskich opiekunkach: Mają głodowe pensje

  Zależnie od perspektywy praca polskich opiekunek w Niemczech jest piekłem albo normalnie opłacanym zajęciem przynoszącym zadowolenie - pisze "Berliner Zeitung".
 • Dwa dni "opieki" na dziecko w ciągu roku

  Dwa dni "opieki" na dziecko w ciągu roku

  Zwolnienie od pracy w celu sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 14 to jedno z uprawnień pracowniczych związanych z rodzicielstwem. Jest ono ściśle związane z danym rokiem kalendarzowym, pracownik musi więc mieć na uwadze graniczny termin wykorzystania tego uprawnienia. Dostępne są dwa warianty skorzystania z niego - godzinowy lub "dzienny".
 • Sposób na zatrudnienie niani umowa uaktywniająca

  Sposób na zatrudnienie niani umowa uaktywniająca

  Na podstawie umowy uaktywniającej pracuje w Polsce prawie 8 tys. niań. Jak podkreślają eksperci, umowa z nianią nie jest skomplikowana. Jeśli wynagrodzenie nie przekracza minimalnego, obowiązkowe składki finansuje budżet państwa. Przy wyższych zarobkach od kwoty nadwyżki opłaca je rodzic.
 • Praca w Norwegii: Zostań norweską nianią

  Praca w Norwegii: Zostań norweską nianią

  Znajomość norweskiego nie jest konieczna, by zostać opiekunką dziecięcą w krainie fiordów. Ponadto warunki pracy wypadają z reguły lepiej w porównaniu z innymi krajami Europy.
 • Gdy zatrudniasz nianię

  Gdy zatrudniasz nianię

  Nawet najlepsza, najbardziej doświadczona opiekunka nie zawsze domyśli się, jakich błędów powinna unikać podczas ubierania czy pielęgnacji maleństwa.

Filmy - Opiekunka (1)