opiekun

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Opiekun (Film (2001)[Zookeeper] Reż.Ralph Ziman) ,

Artykuły - Opiekun (48)

 • Alternatywa dla seniorów z Niemiec: Dom spokojnej starości w Polsce

  Alternatywa dla seniorów z Niemiec: Dom spokojnej starości w Polsce

  W Niemczech seniorzy wymagający opieki borykają się z poważnymi problemami - brakiem wykwalifikowanych pielęgniarzy i wysokimi kosztami. Czy placówka w Polsce może być dla nich atrakcyjną alternatywą?
 • Surowe kary za niedopilnowanie niebezpiecznych zwierząt

  Surowe kary za niedopilnowanie niebezpiecznych zwierząt

  W związku z przypadkami pogryzień przez psy, których ofiarami padają często dzieci, Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że już przygotowało zmiany w prawie wprowadzające surowe kary za niedopilnowanie niebezpiecznych zwierząt. Projekt został przyjęty przez rząd i teraz czeka na prace parlamentarne.
 • Opiekunka na zastępstwo

  Opiekunka na zastępstwo

  Opieka nad osobą starszą wymaga dyspozycyjności. Zatrudnione w Niemczech opiekunki często szukają zastępstwa na kilka tygodni. Jest to dla nich szansa, by odwiedzić rodzinę w Polsce.
 • Praca w Niemczech: Blisko i za 5 tys. zł

  Praca w Niemczech: Blisko i za 5 tys. zł

  W ubiegłym roku aż 24 proc. Polaków zadeklarowało gotowość do pracy za granicą, wynika z ostatniego raportu CBOS. Najchętniej wyjeżdżamy na Wyspy i do Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi w ostatnim czasie zgłaszają duże zapotrzebowanie na polskich opiekunów osób starszych i chorych oraz kuszą zarobkami zaczynającymi się od 5 tys. zł miesięcznie.
 • Brak opieki dla seniorów będzie coraz większym problemem gospodarczym

  Brak opieki dla seniorów będzie coraz większym problemem gospodarczym

  Niemcy wciąż odczuwają brak opiekunek dla ludzi starszych. Nie mają co liczyć na napływ siły roboczej z innych krajów UE, bo tam problemy są podobne. Ten deficyt zacznie wkrótce odczuwać cała gospodarka.
 • Mniej popularne kierunki wyjazdów dla opiekunek

  Mniej popularne kierunki wyjazdów dla opiekunek

  Mówiąc o pracy opiekunki osób starszych za granicą, myśli się głównie o Niemczech lub Anglii. Tymczasem także za naszą zachodnią granicą są atrakcyjne i dochodowe kraje, gdzie zapotrzebowanie na takie usługi nie maleje.
 • Rośnie popyt na mężczyzn-opiekunów

  Rośnie popyt na mężczyzn-opiekunów

  Tylko w zeszłym roku aż o 30 proc. wzrosło zainteresowanie Panów pracą w charakterze opiekuna – wynika z danych agencji pracy Personnel Solutions. Są silniejsi i sprawniejsi, bardziej cierpliwi i wyrozumiali, a dodatkowo bardziej odporni na stresujące sytuacje. Dlatego coraz częściej to właśnie mężczyźni są poszukiwani do pracy w charakterze opiekuna osoby starszej.
 • Lekarz, opiekun, pielęgniarz w Wielkiej Brytanii

  Lekarz, opiekun, pielęgniarz w Wielkiej Brytanii

  Sektor medyczno-opiekuńczy w Wielkiej Brytanii ma wiele do zaoferowania polskim pracownikom. W zależności od kwalifikacji i doświadczenia można się starać o pracę w rozmaitych miejscach. Zarobki w tej branży nie pozostawiają wiele do życzenia!
 • Ile zarabia opiekun dzieci Michaela Jacksona?

  Ile zarabia opiekun dzieci Michaela Jacksona?

  Sąd powierzył prawa do opieki nad dziećmi zmarłego Michaela Jacksona ich babci Katherine i kuzynowi TJ-owi. Teraz Katherine Jackson zwróciła się do sądu, by przyznał TJ-owi miesięczne wynagrodzenie w wysokości dziewięciu tysięcy dolarów.
 • Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać

  Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać

  Wydawałoby się, że w czasie kryzysu każda oferta pracy gwarantująca wyższe niż przeciętne wynagrodzenie, będzie cieszyła się powodzeniem. Okazuje się, że nie zawsze tak jest. Na polskim rynku pracy są zawody, których nikt nie chce wykonywać mimo wysokich zarobków czy dobrych prognoz danej branży na przyszłość. Jakie to zawody i dlaczego brakuje chętnych do ich wykonywania?

Filmy - Opiekun (20)

 • Kot zaopiekował się nowym członkiem rodziny

  Ten uroczy kot czule zaopiekował się nowym członkiem rodziny.
 • Spotkanie po latach. Zabaw nie było końca

  Sonya jest 15-letnią niedźwiedzicą zamieszkującą Orphaned Wildlife Center w Otisville, w stanie Nowy Jork. Zwierzak bardzo lubi bawić się ze swoim starym przyjacielem i byłym już opiekunem Johnatanem. Tym razem też ucieszyła się z jego wizyty. (STORYFUL/x-news)
 • Czy przyjaźń z krokodylem jest możliwa?

  Przyjaźń z krokodylem - czy to możliwe? Matt Wright udowadnia, że tak! Pierwszy raz spotkali się pięć lat temu, a mężczyzna nawet uratował mu życie, opiekując się gadem po ciężkiej walce z innym drapieżnikiem. Od tego czasu dziennikarz odwiedza go systematycznie i stworzyli naprawdę piękną więź. (STORYFUL/x-news)
 • Opiekun zagrał kołysankę dla nosorożca. Urocze

  Ośrodek Opieki nad Dzikimi Nosorożcami w południowoafrykańskim mieście Sonpark ma nowego mieszkańca. Została nim młoda samiczka, którą porzuciła własna mama. Zdaniem opiekunów, młode ma się bardzo dobrze, co potwierdza film opublikowany przez pracowników ogrodu. Widać na nim jak jeden z pracowników usypia nosorożca grając mu na gitarze. (STORYFUL/x-news)