opieka nad senioerm

Artykuły - Opieka nad senioerm (14)

 • Tarcza antykryzysowa modyfikuje system pomocy społecznej

  Tarcza antykryzysowa modyfikuje system pomocy społecznej

  Tarcza antykryzysowa modyfikuje system pomocy społecznej
 • Szykuje się szturm na program Senior plus

  Szykuje się szturm na program Senior plus

  Gminy, powiaty i samorządy województw mogą ubiegać się o dotacje na utworzenie lub wsparcie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. W budżecie rządowego programu na przyszły rok przewidziano 80 milionów złotych. - Do 7 stycznia 2020 r. można składać oferty w kolejnej edycji programu Senior plus - zapowiedziała szefowa MRPiPS Marlena Maląg.
 • Polska aplikacja usprawni proces opieki nad osobami z demencją

  Polska aplikacja usprawni proces opieki nad osobami z demencją

  Rynek usług opieki nad osobami starszymi dynamicznie rośnie. Według analityków na znaczeniu coraz bardziej będą zyskiwały zautomatyzowane rozwiązania wspierające opiekę senioralną. Przyszłością są rozwiązania internetu rzeczy i roboty.
 • Powstała pierwsza Karta Praw Opiekuna

  Powstała pierwsza Karta Praw Opiekuna

  Prawo do informacji, świadczeń gwarantowanych w warunkach domowych czy świadczeń pieniężnych - wiedza na temat przysługujących opiekunom praw to pierwszy krok do efektywnego korzystania z dostępnego wsparcia. W odpowiedzi na tę potrzebę powstała Karta Praw Opiekuna - unikatowy dokument, będący praktycznym narzędziem, wspierającym opiekunów w ich codziennych obowiązkach.
 • Centrum Zdrowia 75 plus. Nowy pomysł na demograficzne tsunami

  Centrum Zdrowia 75 plus. Nowy pomysł na demograficzne tsunami

  Na początku przyszłego roku ma być gotowy projekt ustawy ws. Centrum Zdrowia 75 plus. To nowy plan przeorganizowania opieki nad osobami starszymi poprzez zbudowanie sieci oddziałów geriatrycznych i około trzystu centrów 75 plus.
 • Sejm przyjął ważne zmiany w opiece lekarskiej

  Sejm przyjął ważne zmiany w opiece lekarskiej

  W zeszłym tygodniu Sejm uchwalił zmnainy zapewniające całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub w podeszłym wieku. Rodziny, które płacą za pobyt bliskich w domu pomocy społecznej, będą mogły być zwolnione z tej opłaty.
 • Wielu seniorom brakuje pieniędzy na codzienne wydatki

  Wielu seniorom brakuje pieniędzy na codzienne wydatki

  Prawie 10 proc. rodaków nie radzi sobie z terminowym spłacaniem zobowiązań, a jedną z najbardziej zadłużonych grup społecznych wciąż pozostają seniorzy. Z najnowszego badania BIG InfoMonitor wynika, że w 2018 roku wartość zaległych długów Polaków wzrosła do 74 mld zł.
 • Czy porada pielęgniarska istotnie zmieni rynek usług medycznych

  Czy porada pielęgniarska istotnie zmieni rynek usług medycznych

  Kwota, jaka powinna być przeznaczona na jednostkową poradę pielęgniarską, na pewno nie może być symboliczna, jak chociażby realizacja programu profilaktyki gruźlicy, wyceniona na żenującą kwotę 5 zł - uważa Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe.
 • 40 milionów do wzięcia przez naszych starszych

  40 milionów do wzięcia przez naszych starszych

  Od 30 listopada można składać oferty w konkursie na najlepsze projekty dofinansowane z pieniędzy Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. W nowej edycji programu do wzięcia jest 40 mln złotych.
 • Program "Opieka 75 plus" dla seniorów w miejscu zamieszkania

  Program "Opieka 75 plus" dla seniorów w miejscu zamieszkania

  Resort rodziny podkreśla, że "Polityka społeczna wobec osób starszych 2030. Bezpieczeństwo - uczestnictwo - solidarność" to pierwszy kompleksowy dokument wyznaczający kierunek polityki rządu wobec osób starszych. Jak poinformowało ministerstwo, strategię przyjęła Rada Ministrów. Program "Opieka 75 plus" jest realizowany przez samorządy i polega na świadczeniu usług opiekuńczych dla seniorów w miejscu zamieszkania.