opieka nad dziećmi

Artykuły - Opieka nad dziećmi (34)

 • Maląg: Trwa nabór ofert do programu "Maluch plus"

  Maląg: Trwa nabór ofert do programu "Maluch plus"

  Jak podała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, budżet na tworzenie nowych i dofinansowanie funkcjonowania już istniejących miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi w 2021 roku wyniesie 450 mln złotych. Program umożliwia samorządom i prywatnym podmiotom dofinansowanie na utworzenie lub rozwój placówek opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.
 • Trudna równowaga pomiędzy domem a pracą

  Trudna równowaga pomiędzy domem a pracą

  Połowa rodziców i opiekunów dorosłych chorych rezygnuje z uprawiania sportu, czy z czasu poświęconego na hobby, po to by pogodzić pracę zawodową z powinnościami domowymi. Co trzecia taka osoba zmieniła czas lub godziny pracy, a co dwudziesta zrezygnowała z pracy na etacie.
 • Zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany dłużej

  Zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany dłużej

  Wypłacany za każdy dzień sprawowania opieki tzw. dodatkowy zasiłek opiekuńczy, będzie dostępny dłużej. - Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużamy o kolejne 14 dni, czyli do 12 lipca - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
 • Tarcza 4.0: wraca prawo do zasiłku opiekuńczego

  Tarcza 4.0: wraca prawo do zasiłku opiekuńczego

  Tarcza antykryzysowa 4.0 przywraca podstawę do wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci w wieku do lat 8. Tym samym załatano fatalną dziurę w przepisach.
 • Raport Oxfam: Codziennie 12 mld godzin pracy za darmo

  Raport Oxfam: Codziennie 12 mld godzin pracy za darmo

  Gros opieki nad dziećmi, chorymi, osobami starszymi i niedołężnymi przejmują na świecie kobiety. Za tę pracę wartą 11 bilionów dolarów rocznie nie dostają ani grosza.
 • Rewolucja w pieczy zastępczej

  Rewolucja w pieczy zastępczej

  Rozwój rodzinnych form pieczy zastępczej i ograniczenie umieszczania dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych - takie między innymi rozwiązania przewiduje projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
 • Lubelskie: 866 nowych miejsc opieki dzięki programowi "Maluch plus"

  Lubelskie: 866 nowych miejsc opieki dzięki programowi "Maluch plus"

  ​866 nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku do trzech lat powstanie w tym roku w Lubelskiem przy wsparciu z programu "Maluch plus". Na tworzenie i funkcjonowanie instytucji opieki nad najmłodszymi w regionie przeznaczono z tego programu 15,2 mln zł.
 • Rząd wycofuje się ze wsparcia dla dzieci do trzech lat

  Rząd wycofuje się ze wsparcia dla dzieci do trzech lat

  Niania jest najdroższą formą opieki nad dziećmi do lat 3 i najmniej popularną - zapowiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki. W jego ocenie, państwo powinno działać na rzecz dostępności instytucji opieki nad dziećmi tj. żłobków i klubów dziecięcych.
 • MRPiPS: Rodziny zyskają na zmianach w ustawie o żłobkach

  MRPiPS: Rodziny zyskają na zmianach w ustawie o żłobkach

  Zmiany w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 wygenerują ok. 15 tys. nowych miejsc pracy dla opiekunów - zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Spadną koszty związane z uruchomieniem i prowadzeniem placówek opieki i z posyłaniem do nich dzieci przez rodziców - podkreśla resort.
 • Dwa dni "opieki" na dziecko w ciągu roku

  Dwa dni "opieki" na dziecko w ciągu roku

  Zwolnienie od pracy w celu sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 14 to jedno z uprawnień pracowniczych związanych z rodzicielstwem. Jest ono ściśle związane z danym rokiem kalendarzowym, pracownik musi więc mieć na uwadze graniczny termin wykorzystania tego uprawnienia. Dostępne są dwa warianty skorzystania z niego - godzinowy lub "dzienny".

Filmy - Opieka nad dziećmi (3)