opieka

Artykuły - Opieka (110)

 • Wyrok TK nie rozwiązał problemu ze świadczeniem pielęgnacyjnym

  Wyrok TK nie rozwiązał problemu ze świadczeniem pielęgnacyjnym

  Chociaż otrzymywanie renty z powodu częściowej niezdolności do pracy nie ma już wpływu na przyznanie świadczenia pielęgnacyjnego, to niektóre osoby są obligowane do jej zawieszania.
 • ​Zasiłek opiekuńczy trudny do zdobycia

  ​Zasiłek opiekuńczy trudny do zdobycia

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wprowadzony ustawą z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 374, ze zm.) jako świadczenie szczególne. W czasie epidemii miał on umożliwić rodzicom sprawowanie osobistej opieki nad dziećmi. Świadczenie wynosiło 80 proc. wynagrodzenia stanowiącego podstawę jego wymiaru i przysługiwało m.in. rodzicom dzieci do ósmego roku życia.
 • Powstała pierwsza Karta Praw Opiekuna

  Powstała pierwsza Karta Praw Opiekuna

  Prawo do informacji, świadczeń gwarantowanych w warunkach domowych czy świadczeń pieniężnych - wiedza na temat przysługujących opiekunom praw to pierwszy krok do efektywnego korzystania z dostępnego wsparcia. W odpowiedzi na tę potrzebę powstała Karta Praw Opiekuna - unikatowy dokument, będący praktycznym narzędziem, wspierającym opiekunów w ich codziennych obowiązkach.
 • Opieka, na której można polegać

  Opieka, na której można polegać

  - Chcemy, by pacjent po skorzystaniu z usługi medycznej wracał do nas z przekonaniem, że dostał realną i profesjonalną pomoc. To główny cel jaki nam przyświeca - mówi Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie.
 • ​Matką jest się na zawsze

  ​Matką jest się na zawsze

  W wieku 79 lat, Tom Keating trafił do domu opieki w Liverpoolu, gdyż wymagał stałego dostępu do specjalistycznego leczenia. Historia jakich wiele, ale w tej pojawił się nieoczekiwany wątek. Rok później, na miejsce wprowadziła się jego 98-letnia matka. Jednak nie jako pacjentka, ale aby pomóc swemu dziecku.
 • Piekielna opieka - złodzieje, oszuści, dręczyciele

  Piekielna opieka - złodzieje, oszuści, dręczyciele

  Opiekunowie dzieci i starszych osób często nadużywają zaufania i, zamiast się o nich troszczyć, fundują im prawdziwy horror.
 • Niemcy: Społeczeństwo seniorów

  Niemcy: Społeczeństwo seniorów

  Opieka nad osobami starszymi w Niemczech staje się wyjątkowo popularną formą zatrudnienia. W związku z dynamicznym i pełnym pracy trybem życia młodych Niemców, a także mocno postępującym starzeniem się tego społeczeństwa, poszukuje się coraz więcej opiekunek dla seniorów. Okazuje się, że Polki uważane są za jedne z najlepszych w tym fachu.
 • Od stycznia nowe wysokości świadczeń

  Od stycznia nowe wysokości świadczeń

  Od 1 stycznia 2015 r. wysokość świadczenia pielęgnacyjnego wzrośnie do 1200 zł miesięcznie z obecnych 1000 zł.
 • To idzie starość. Firmy szykują się na boom

  To idzie starość. Firmy szykują się na boom

  Opieka nad osobami starymi i niesamodzielnymi powoli wychodzi z szarej strefy. Przedsiębiorcy zapowiadają zatrudnianie specjalistów, na których popyt będzie rósł z każdym rokiem. Pozostaje istotne pytanie - w jaki sposób i kto będzie płacił za ich usługi.

Filmy - Opieka (16)

 • Wylizuje go jak cukierka! Urocze psiaki

  Sam nie miał łatwo, ale dziś dzieli się psią miłością. Zobaczcie, jak pewien owczarek o imieniu Charlie wylizuje ranę młodszemu koledze. Charlie będąc szczeniakiem został zaatakowany przez innego psa. Przez wiele lat miał problem z zaufaniem innym zwierzętom. Jego właściciele byli szczęśliwi, gdy zobaczyli, że udało mu się przezwyciężyć ten problem.
 • Mały gołąb znalazł opiekuna. Urocze

  Pewien mężczyzna zaopiekował się pisklęciem gołębia. Maluch dorastał u jego boku, w warunkach, o jakich chyba każdy gołąb mógłby pomarzyć. Zobaczcie
 • Znaleziony na ulicy. Urocze, co zrobili

  Z perspektywy kota ten dzień wyglądał jak dobry film. Futrzasty jak co rano włóczył się po ulicach, prowadząc żywot bezdomnego zwierzaka. Tam zainteresowała się nim dwójka młodych ludzi, którzy akurat szli na zajęcia. Po krótkim zapoznaniu zabrali kota ze sobą, w nadziei, iż uda im się znaleźć kogoś, kto chciałby go przygarnąć. Zaczynać dzień na ulicy, a kończyć poznając parapety i podłogi szkolnej klasy, do tego będąc otoczonym tłumem przyjaznych osób? To jest życie! Miejmy nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto zechce przyjąć kota na stałe.
 • Błogie psie lenistwo. Ale mu dobrze!

  To się nazywa błogie psie lenistwo! Ale mu dobrze...