opieka

Artykuły - Opieka (109)

 • ​Zasiłek opiekuńczy trudny do zdobycia

  ​Zasiłek opiekuńczy trudny do zdobycia

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wprowadzony ustawą z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 374, ze zm.) jako świadczenie szczególne. W czasie epidemii miał on umożliwić rodzicom sprawowanie osobistej opieki nad dziećmi. Świadczenie wynosiło 80 proc. wynagrodzenia stanowiącego podstawę jego wymiaru i przysługiwało m.in. rodzicom dzieci do ósmego roku życia.
 • Powstała pierwsza Karta Praw Opiekuna

  Powstała pierwsza Karta Praw Opiekuna

  Prawo do informacji, świadczeń gwarantowanych w warunkach domowych czy świadczeń pieniężnych - wiedza na temat przysługujących opiekunom praw to pierwszy krok do efektywnego korzystania z dostępnego wsparcia. W odpowiedzi na tę potrzebę powstała Karta Praw Opiekuna - unikatowy dokument, będący praktycznym narzędziem, wspierającym opiekunów w ich codziennych obowiązkach.
 • Opieka, na której można polegać

  Opieka, na której można polegać

  - Chcemy, by pacjent po skorzystaniu z usługi medycznej wracał do nas z przekonaniem, że dostał realną i profesjonalną pomoc. To główny cel jaki nam przyświeca - mówi Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie.
 • ​Matką jest się na zawsze

  ​Matką jest się na zawsze

  W wieku 79 lat, Tom Keating trafił do domu opieki w Liverpoolu, gdyż wymagał stałego dostępu do specjalistycznego leczenia. Historia jakich wiele, ale w tej pojawił się nieoczekiwany wątek. Rok później, na miejsce wprowadziła się jego 98-letnia matka. Jednak nie jako pacjentka, ale aby pomóc swemu dziecku.
 • Piekielna opieka - złodzieje, oszuści, dręczyciele

  Piekielna opieka - złodzieje, oszuści, dręczyciele

  Opiekunowie dzieci i starszych osób często nadużywają zaufania i, zamiast się o nich troszczyć, fundują im prawdziwy horror.
 • Niemcy: Społeczeństwo seniorów

  Niemcy: Społeczeństwo seniorów

  Opieka nad osobami starszymi w Niemczech staje się wyjątkowo popularną formą zatrudnienia. W związku z dynamicznym i pełnym pracy trybem życia młodych Niemców, a także mocno postępującym starzeniem się tego społeczeństwa, poszukuje się coraz więcej opiekunek dla seniorów. Okazuje się, że Polki uważane są za jedne z najlepszych w tym fachu.
 • Od stycznia nowe wysokości świadczeń

  Od stycznia nowe wysokości świadczeń

  Od 1 stycznia 2015 r. wysokość świadczenia pielęgnacyjnego wzrośnie do 1200 zł miesięcznie z obecnych 1000 zł.
 • To idzie starość. Firmy szykują się na boom

  To idzie starość. Firmy szykują się na boom

  Opieka nad osobami starymi i niesamodzielnymi powoli wychodzi z szarej strefy. Przedsiębiorcy zapowiadają zatrudnianie specjalistów, na których popyt będzie rósł z każdym rokiem. Pozostaje istotne pytanie - w jaki sposób i kto będzie płacił za ich usługi.
 • Opieka medyczna dla pracownika: Jakie obowiązki ma szef

  Opieka medyczna dla pracownika: Jakie obowiązki ma szef

  Dobry pracownik, to... zdrowy pracownik! Gdyby jednak pracodawca nie do końca o to dbał, przypomną mu o tym przepisy.
 • Od 1 maja rośnie wsparcie finansowe dla opiekunów

  Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zajmie się dziś (godz.12:00) projektem dotyczącym wzrostu świadczenia pielęgnacyjnego. Rządowy projekt ma być procedowany jako komisyjny, żeby maksymalnie skrócić proces legislacyjny.

Filmy - Opieka (31)