Fakty - operacje

Artykuły - Operacje (40)

 • ​W procesie Szwedki przeciwko gdańskiemu szpitalowi zeznawali lekarze

  Alarm dźwiękowy w aparaturze monitorującej funkcje życiowe pacjentki był prawdopodobnie wyłączony - zeznał przed gdańskim sądem we wtorek lekarz szpitala, w którym obywatelka Szwecji po zabiegu powiększenia piersi zapadła w śpiączkę.
 • Łódź: Są już wyniki sekcji zwłok zmarłej 36-latki

  Powikłania po operacji były prawdopodobnie przyczyną śmierci 36-letniej kobiety w szpitalu Kopernika w Łodzi. Prokurator Jacek Pakuła z łódzkiej prokuratury okręgowej podkreśla, że to na razie wstępna opinia biegłego, który dzisiaj przeprowadził sekcję zwłok zmarłej. Ostateczne ustalenia wymagają przeprowadzenia badań tkanek oraz przeanalizowania dokumentacji medycznej.
 • ​Niemcy: Noga 18-letniego Kacpra uratowana, Polscy lekarze chcieli ją obciąć

  Noga Kacpra z Włocławka została uratowana przez niemieckich lekarzy. W Polsce chłopak miał już wyznaczoną datę amputacji na 6 stycznia. 18-latek nie mógł się jednak z tym pogodzić. Znalazł pomoc w Niemczech. Od kilkunastu dni ma w nodze sztuczną kość, którą otaczają mięśnie przyczepione z jego brzucha. Historię chłopaka opisuje dziennik.pl.
 • Lekarze używali narzędzi budowlanych do operowania dzieci

  Lekarze używali narzędzi budowlanych do operowania dzieci

  Lekarze ze szpitala dziecięcego w stolicy Mołdawii Kiszyniowie przeprowadzali operacje narzędziami budowlanymi, takimi jak elektryczne wiertarki i kombinerki. Nagranie wideo z takich zabiegów pokazała w poniedziałek miejscowa telewizja.
 • Nowatorskie operacje. Protezy "szyte na miarę"

  Nowatorskie operacje. Protezy "szyte na miarę"

  W piątek, jak donosi "Dziennik Zachodni", w Sport-Klinice w Żorach (woj. śląskie) odbędą się dwie nowatorskie operacje wszczepienia "szytej na miarę" protezy stawu kolanowego.
 • Sąd nakazuje operację dziecka mimo sprzeciwu matki

  Siedmioletni chłopiec cierpiący na guza mózgu będzie musiał przejść kolejną operację, mimo że jego matka chce najpierw zasięgnąć opinii innych lekarzy - orzekł sąd w Londynie.
 • Prezydent Wenezueli Chavez przechodzi operację na Kubie

  Chorujący na raka prezydent Wenezueli Hugo Chavez przechodzi we wtorek operację na Kubie - poinformował prezydent Ekwadoru Rafael Correa Delgado. U 58-letniego Chaveza kubańscy lekarze stwierdzili przerzuty.
 • ONZ zawiesza operacje pomocowe w Syrii

  Z powodu pogorszenia bezpieczeństwa w Syrii ONZ postanowiło tymczasowo wstrzymać działalność pomocową w tym kraju i wycofać z niego część swojego zagranicznego personelu humanitarnego - poinformował w poniedziałek rzecznik sekretarza generalnego Ban Ki Muna.
 • "Katastrofalny wyciek ropy" grozi też Europie

  "Katastrofalny wyciek ropy" grozi też Europie

  Były współpracownik koncernu BP Kenneth Abbot powiedział we wtorek, że UE może obawiać się katastrofy podobnej do wycieku ropy w Zat. Meksykańskiej.
 • Obama bardziej pokojowy od Busha? Zdziwicie się

  Obama bardziej pokojowy od Busha? Zdziwicie się

  Administracja prezydenta Baracka Obamy znacznie zwiększyła skalę tajnych operacji wojskowo-wywiadowczych na świecie prowadzonych przeciwko ekstremistom islamskim - podał w piątek "Washington Post".