operacja zaćmy

Artykuły - Operacja zaćmy (3)

 • Operacja zaćmy na żywo w INTERIA.PL

  17 czerwca 9 pacjentów Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie zostało poddanych operacji usuwania zaćmy metodą fakoemulsyfikacji (przy pomocy wody). Zabiegi przeprowadzało trzech lekarzy - z Japonii, Rosji i Holandii.
 • Operacje zaćmy na żywo

  Operacje zaćmy na żywo

  Prawie 400 polskich chirurgów okulistów oglądało w sali konferencyjnej warszawskiego Hotelu Sofitel Victoria transmisję na żywo operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji przy użyciu wody i ultradźwięków.
 • Operacja zaćmy na żywo w INTERIA.PL

  Operacja zaćmy na żywo w INTERIA.PL

  17 czerwca kilku pacjentów Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie zostanie poddanych nowatorskiej operacji zaćmy. Kanał tematyczny Polsat Zdrowie i Uroda podjął się unikalnej transmisji takiego wydarzenia już po raz drugi. Po raz pierwszy operację będzie można zobaczyć w internecie na naszych stronach w portalu INTERIA.PL. Od godz. 10.00 - 13.30 internauci będą mogli oglądać przebieg operacji.

Filmy - Operacja zaćmy (1)

 • Na zaćmę choruje już milion Polaków

  Zaćma to najczęstsza przyczyna utraty wzroku u osób powyżej 65. roku życia. Choruje na nią 65 mln osób na świecie, a w Polsce – 1 milion. Na operację zaćmy w Polsce czeka się średnio około 2 lat. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zabieg komercyjny (ok. 15-17 tys. osób rocznie). Operacja wykonywana prywatnie pozwala nie tylko usunąć zaćmę, lecz także wszczepić soczewkę korygującą we współistniejącą wadę wzroku. Amerykańskie badania wskazują, że chirurgiczne usuwanie zaćmy wydłuża życie. Osoby, które poddały się zabiegowi, są też mniej narażone na niepełnosprawność. Pierwszym objawem zaćmy jest zaburzenie ostrości widzenia, przymglone widzenie, problemy z oceną odległości czy większe zmęczenie oczu. Przyczyny dolegliwości mogą być inne niż zaćma, dlatego z objawami należy się udać do okulisty. Choć zaćma dotyka ludzi młodych, a problem z ostrością widzenia mają coraz częściej 20-latkowie, choroba ta rozwija się przede wszystkim u osób starszych.