Operacja Dunaj

Artykuły - Operacja Dunaj (18)

 • "Film jest drogą zabawką"

  "Film jest drogą zabawką"

  Maciej Stuhr jest jednym z najlepszych polskich aktorów młodego pokolenia. W piątek, 14 sierpnia 2009 roku, na ekranach naszych kin zadebiutuje "Operacja Dunaj" - kolejna produkcja, w której wystąpił artysta.
 • "Nie wolno się przyzwyczajać"

  "Nie wolno się przyzwyczajać"

  Na ekranach naszych kin debiutuje "Operacja Dunaj", kolejny film, w którym gra jeden z najlepszych współczesnych aktorów polskich, Zbigniew Zamachowski. W Nowej Rudzie (dolnośląskie) z okazji uroczystej przedpremiery tej koprodukcji zrealizowanej wspólnie z Czechami, o skłonnościach do narodowej martyrologii, filmowym obracaniu w żart dramatycznych wydarzeń i polskim kinie niezależnym Zbigniew Zamachowski rozmawiał z Krystianem Zającem.
 • Żołnierze śmiali się z Kota

  Żołnierze śmiali się z Kota

  Zadebiutował rolą Ryszarda Riedla w dramacie biograficznym "Skazany na bluesa", ale później grywał tylko w komediach - "Testosteron", "Lejdis", "To nie tak, jak myślisz, kotku" czy "Idealny facet dla mojej dziewczyny". Największą popularność przyniosła mu jednak rola Maksa Skalskiego w serialu "Niania". 14 sierpnia do kin wejdzie "Operacja Dunaj", w której aktor znów rozbawi widzów.
 • "Operacja Dunaj": Historia czterech pancernych

  "Operacja Dunaj": Historia czterech pancernych

  We wtorek, 4 sierpnia, w Nowej Rudzie u podnóża Gór Sowich (woj. dolnośląskie), miała miejsce premiera polsko-czeskiej superprodukcji "Operacja Dunaj".
 • "Operacja Dunaj": OCZYMA AKTORÓW

  JIŘĺ MENZEL "W czasie inwazji byłem w Pradze, między tymi prażanami, którzy grozili czołgom pięściami. Ludzie dużo dyskutowali, kłócili się z Rosjanami. Wtedy mówiliśmy dobrze po rosyjsku, więc mogliśmy sobie z nimi pogadać. Pytaliśmy, co tu głupi robicie? Było to piękne, bo jak mało kiedy w czeskiej historii, ludzie naprawdę byli jednomyślni. W opozycji do inwazji było faktycznie 95% społeczeństwa. Ci, którzy Rosjan witali, byli schowani, oni się nie ujawniali. Dopiero później wyszli z dziur.
 • "Operacja Dunaj": BOHATEROWIE

  1.Biedroneczka - " czołg, który nigdy nie ugiął się w boju". Emerytowany T-34 z piękną bojową przeszłością. Tą właśnie zdezelowaną maszyną bohaterowie filmu wyruszają w roku 1968 na podbój Czechosłowacji - i dalej? 2.Jasiu Jamroży (Maciej Nawrocki) - młody, naiwny żołnierz, narrator filmu. Jedzie "na wojnę" z wiarą w propagandowe ideały socjalizmu i w swego wuja Edka - dowódcę czołgu. W trakcie filmu mądrzeje i spotyka miłość - czeską dziewczynę Petrę. Dorasta również do dowodzenia Biedroneczką
 • "Operacja Dunaj": TWÓRCY

  JACEK GŁOMB (reżyseria) Dyrektor i reżyser Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Reżyserii PWST w Krakowie. Twórca wielu spektakli, m.in. Ballady o Zakaczawiu, Otella, Zabijania Gomułki, Łemka. W Teatrze Telewizji wyreżyserował Wschody i Zachody Miasta (2005). Uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, m. in. nagrodą na III Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej za reżyserię spektaklu Zły (
 • Premiera "Operacji Dunaj"

  Premiera "Operacji Dunaj"

  Podczas 44. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach miała miejsce światowa premiera polsko-czeskiej komedii "Operacja Dunaj".
 • "Operacja Dunaj" w Karlowych Warach

  "Operacja Dunaj" w Karlowych Warach

  "Operacja Dunaj", polsko-czeska superprodukcja w reżyserii Jacka Głomba - pojawi się na tegorocznym 44. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Specjalny pokaz filmu odbędzie się 10 lipca. Na ekrany polskich kin obraz wejdzie 14 sierpnia.
 • "Operacja Dunaj": OSKAROWY PATRON

  Jak się jednak udało dotrzeć do tak wybitnego twórcy, jak Jirí Menzel, który nie tylko zagra, ale obejmie film swoją opieką artystyczną?

Zdjęcia - Operacja Dunaj (40)

 • film.interia.pl
  "Operacja Dunaj"
 • film.interia.pl
  "Operacja Dunaj"
 • film.interia.pl
  "Operacja Dunaj"
 • film.interia.pl
  "Operacja Dunaj"
 • film.interia.pl
  "Operacja Dunaj"
 • film.interia.pl
  "Operacja Dunaj"