Operacja Argo

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Operacja Argo (Film (2012)[Argo] Reż.Ben Affleck) ,

Artykuły - Operacja Argo (12)

 • Ben Affleck. Od Złotych Malin po Oscary

  Ben Affleck. Od Złotych Malin po Oscary

  Ben Affleck to z pewnością człowiek wielu talentów. W dodatku kilku zmarnowanych. 15 sierpnia amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i działacz społeczny obchodzi 45. urodziny.
 • Wiedziałem, że muszę zrobić ten film

  Wiedziałem, że muszę zrobić ten film

  Ben Affleck może powiedzieć o sobie, że jest szczęściarzem. Jest zdolny, przystojny, ma piękną żonę, aktorkę Jennifer Garner, i troje dzieci. Niedawno okazało się, że hollywoodzki gwiazdor jest również znakomitym reżyserem. Uhonorowany trzema Oscarami, w tym dla filmu roku oraz dwoma Złotymi Globami i trzema nagrodami BAFTA, obraz "Operacja Argo" to jedna z najgłośniejszych produkcji 2012 roku.
 • "Operacja Argo": Iran, sci-fi oraz CIA

  "Operacja Argo": Iran, sci-fi oraz CIA

  Uhonorowany trzema Oscarami w tym dla filmu roku oraz dwoma Złotymi Globami i trzema nagrodami BAFTA "Operacja Argo" to jedna z najgłośniejszych produkcji 2012roku. Obraz w reżyserii Bena Afllecka, który został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków, 22 marca debiutuje na płytach Blu-ray i DVD.
 • Iran chce pozwać twórców "Operacji Argo"

  Iran chce pozwać twórców "Operacji Argo"

  Iran zamierza pozwać twórców filmu "Operacja Argo". Zdaniem irańskich krytyków wyróżniony Oscarem thriller polityczny jest pełen nieścisłości historycznych i przedstawia Irańczyków jako irracjonalnych i diabolicznych - podaje w środę irański serwis Press TV.
 • "Operacja Argo" w marcu na DVD i Blu-rayu

  "Operacja Argo" w marcu na DVD i Blu-rayu

  Uhonorowany trzema Oscarami, w tym dla filmu roku oraz dwoma Złotymi Globami i trzema nagrodami BAFTA "Operacja Argo" to jedna z najgłośniejszych produkcji roku 2012. Obraz w reżyserii Bena Afllecka, który został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków, już 22 marca debiutuje na płytach Blu-ray i DVD.
 • Brytyjczycy już wybrali!

  Brytyjczycy już wybrali!

  "Operacja Argo" w reżyserii Bena Afflecka została uznana w niedzielę, 10 lutego, za najlepszy film przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA). Affleck zdobył też nagrodę dla najlepszego reżysera. W kategoriach aktorskich triumfowali: Daniel Day-Lewis, Emmanuelle Riva, Christopher Waltz i Anne Hathaway.
 • Najlepszym reżyserem jest...

  Najlepszym reżyserem jest...

  Ben Affleck został tegorocznym laureatem nagrody Gildii Reżyserów Amerykańskich (Directors Guild of America - DGA). Hollywoodzkiego aktora doceniono za reżyserię filmu "Operacja Argo".
 • Krytycy internetowi już wybrali

  Krytycy internetowi już wybrali

  Film "Operacja Argo" został wybrany najlepszą produkcją 2012 roku przez Stowarzyszenie Krytyków Internetowych (The Online Film Critics Society). Lista laureatów została ogłoszona w poniedziałek, 7 stycznia.
 • Przedsmak Oscarów? Producenci już nominowali

  Przedsmak Oscarów? Producenci już nominowali

  Gildia Amerykańskich Producentów Filmowych (The Producers Guild of America - PGA) ogłosiła w środę, 2 stycznia, nominacje do swoich corocznych wyróżnień. Wśród obrazów mających szansę na nagrodę znalazły się m.in. "Operacja Argo", "Skyfall", "Lincoln" i "Django".
 • Cieszy się uznaniem widzów i krytyków

  Cieszy się uznaniem widzów i krytyków

  Cieszący się uznaniem szerokiej publiczności thriller "Operacja Argo" Bena Afflecka przekroczył próg 100 milionów dolarów w amerykańskim box office.

Filmy - Operacja Argo (1)

 • "Operacja Argo" na Blu-ray i DVD

  Najlepszy film 2012 r. - według amerykańskiej Akademii Filmowej - ukazuje się w Polsce na Blu-ray i DVD. Fabułę "Operacji Argo" oparto na prawdziwych wydarzeniach. To historia tajnej operacji ratowania sześciu amerykańskich zakładników uwięzionych w Teheranie w 1979 roku.