operacja

Artykuły - Operacja (409)

Filmy - Operacja (22)

 • Grała na skrzypcach w trakcie operacji! Dla własnego zdrowia

  Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z londyńskich szpitali. Lekarze operowali kobietę z guzem mózgu. Żeby mieć pewność, że w trakcie zabiegu nie uszkodzą żadnego fragmentu mózgu, szczególnie odpowiadającego za funkcje motoryczne, poruszanie rękami, poprosili pacjentkę o granie na skrzypcach. Dzięki temu, że kobieta cały czas grała lekarze mieli pewność, że wszystko idzie zgodzie z planem. Skrzypaczka zaś będzie mogła pochwalić się wyjątkowym występem.
 • Joanna Bartel cierpi z powodu... piersi!

  Pamiętacie Andzię Dwonik - żonę Bercika - z kultowej "Świętej wojny"? Wcielająca się w nią przez dziewięć lat Joanna Bartel ma ostatnio problemy ze zdrowiem z powodu... dużych piersi, których jest dumną właścicielką. - Cierpię z powodu piersi - mówi.
 • Operacyjne leczenie migreny. Na czym polega?

  - W pewnym momencie miałam taki atak bólu, że leżałam w łóżku nieprzytomna - powiedziała pacjentka Maria Walkiewicz. Chirurg plastyczny dr Michał Charytonowicz opowiedział o operacyjnym leczeniu migreny. Na czym polegała operacja? Jak zmieniło się życie pacjentki? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Polscy lekarze przywracają twarz choremu chłopcu. Na czym polega ten proces?

  W lipcu zespół lekarzy przeprowadził pierwszą z wielu operacji, które pomogą przywrócić twarz Olafowi. Chłopiec urodził się z rzadką wadą genetyczną, która spowodowała, że nie ma oczu i nosa. W "Dzień Dobry Wakacje" o operacji i rokowaniach małego pacjenta opowiedzieli: chirurg szczękowy dr n. med. Maciej Jagielak, specjalista chirurgii i urologii dziecięcej Piotr Pogorzelski, chirurg plastyczny Joanna Jutkiewicz-Sypniewska. Jak przebiegła operacja? (Dzień Dobry TVN/x-news)