Open Finance

Artykuły - Open Finance (388)

 • Ponad 90 proc. Polaków może szybciej pozbyć się hipoteki

  Nawet 519 milionów rocznie mogliby zaoszczędzić Polacy gdyby zamiast popularnych kredytów hipotecznych z ratą równą wybraliby te z ratami malejącymi. To drugie rozwiązanie pozwala płacić aż o 15-20 proc. mniej odsetek i częściowo uchroni przed planowanymi podwyżkami stóp procentowych - wynika z szacunków Open Finance.
 • Fundusze zamknięte dają wyższy zysk

  Fundusze zamknięte dają wyższy zysk

  O jedną czwartą więcej zarobili w ciągu trzech lat inwestorzy, którzy wybrali fundusze zamknięte, a nie otwarte - wynika z danych zebranych przez Open Finance. W funduszach zamkniętych spotkamy się z niższymi kosztami zarządzania i bardziej elastyczną polityką inwestycyjną, ale ceną za to wszystko jest mniejsza płynność i dodatkowe ryzyko.
 • W 2018 roku mieszkania powinny drożeć

  W 2018 roku mieszkania powinny drożeć

  Kolejny rok tanich kredytów, drożejących mieszkań i realnych strat na lokatach bankowych - tak może wyglądać 2018 rok. Najbliższe 12 miesięcy powinny być dobre dla budżetów gospodarstw domowych, co warto spożytkować na budowanie "poduszki finansowej" - proponuje Open Finance.
 • Popyt na kredyty mieszkaniowe wzrósł o 14 procent

  Polacy chętniej zadłużają się na zakup mieszkań, co zawdzięczamy rosnącym wynagrodzeniom i zatrudnieniu. Przeciętnej trzyosobowej rodzinie banki skłonne są pożyczyć na "cztery kąty" aż 466 tys. złotych. Taki dług zaciągną jednak tylko ci, którzy mają sporo gotówki - nawet 100-200 tys. zł - wynika z szacunków Open Finance.
 • Rodzina wydaje na mieszkanie coraz więcej

  Prawie 572 złote - tyle na utrzymanie dachu nad głową wydaje już przeciętna polska para. Koszty te rosną coraz szybciej z przyspieszającą inflacją - wynika z szacunków Open Finance opartych o dane GUS.
 • Co 80. umowa najmu kończy się eksmisją

  Co 80. umowa najmu kończy się eksmisją

  1,3 proc. umów najmu mieszkań w Polsce kończy się eksmisją - wynika z szacunków Open Finance. Odsetek zaskakująco niski skoro selekcja najemców nie jest nad Wisłą standardem.
 • Nawet kilka tysięcy złotych za nocleg na majówkę

  Nawet kilka tysięcy złotych za nocleg na majówkę

  Szukanie wolnych miejsc noclegowych na ostatnią chwilę to przepis na wysokie ceny - przestrzega Open Finance. W popularnych miejscowościach turystycznych wynajętych jest już 85 proc. pokoi, a za dobę pobytu dwie osoby zapłacą przeciętnie 327 zł. Jeśli ktoś chciałby wyjechać poza granice kraju, musi się przygotować na wydatek rzędu nawet 1-2 tys. zł za noc.
 • Ostatnia prosta "Mieszkania dla Młodych" w tym roku

  Ostatnia prosta "Mieszkania dla Młodych" w tym roku

  35 tys. zł - tyle oszczędza przeciętny beneficjent programu "Mieszkanie dla Młodych" decydując się na kredyt z dopłatą. W portfelach rekordzistów zostać może nawet 190-200 tys. złotych - wynika z szacunków Open Finance.
 • Spadły ceny mieszkań w Warszawie

  Spadły ceny mieszkań w Warszawie

  Najnowsze notowanie Indeksu Cen Transakcyjnych Home Broker i Open Finance wskazało lekką obniżkę cen w największych miastach. Do sporego ruchu w dół doszło w Warszawie, której należy się bacznie przyglądać, bo to największy i najważniejszy rynek nieruchomości w Polsce.
 • Grupa Open Finance umacnia pozycję lidera po wynikach za 2015 rok

  Grupa Kapitałowa Open Finance, w skład której wchodzą Open Finance SA, Home Broker SA, Open Finance TFI SA, Open Life TU Życie SA i Open Brokers SA, odnotowała za 2015 roku zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej na poziomie niemal 29 mln złotych. W porównaniu do końca 2014 roku jest to wzrost aż o 14 proc. Jednocześnie, przychody grupy także wzrosły o 9,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2014 roku i wyniosły na koniec 2015 roku 370,9 mln złotych.