Biznes - opel

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Opel (producent samochodów ) ,

Artykuły - Opel (35)

 • Wszędzie zwalniają, Polacy uratowani!

  Wszędzie zwalniają, Polacy uratowani!

  Planowana przez General Motors redukcja zatrudnienia w europejskich fabrykach Opla nie będzie dotyczyć zakładu w Gliwicach - takie ustne zapewnienie usłyszeli związkowcy z gliwickiej fabryki od przedstawicieli GM.
 • Opel w rękach klientów, a nie "szczodrych wujków"

  Opel w rękach klientów, a nie "szczodrych wujków"

  Unijny komisarz ds. przemysłu Guenter Verheugen ostrzegł w poniedziałek państwa, w których są fabryki Opla, przed licytowaniem się na propozycje subwencji dla właściciela, spółki General Motors, w zamian za utrzymanie zakładów i zatrudnienia.
 • Zaskakujący zwrot w sprawie Opla!

  Zaskakujący zwrot w sprawie Opla!

  Rada Dyrektorów amerykańskiego giganta samochodowego General Motors Co. postanowiła nie sprzedawać należącego do niego niemieckiego Opla kanadyjsko-rosyjskiemu konsorcjum - poinformowano we wtorek w siedzibie koncernu w Detroit.
 • Opel: "Tylko" 900 osób straci pracę

  Opel: "Tylko" 900 osób straci pracę

  Hiszpański minister przemysłu zakomunikował w czwartek, że doszło do wstępnego porozumienia między Magna International Inc. a związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników zakładu Opla pod Saragossą: zamiast 1350 pracowników zostanie zwolnionych 900 spośród liczącej 7500 osób załogi tej fabryki.
 • KE :Ostrzeżenie dla siedmiu krajów

  KE :Ostrzeżenie dla siedmiu krajów

  Komisja Europejska wyraziła wczoraj poważne wątpliwości, czy pomoc zaoferowana przez Niemcy inwestorom, którzy mają przejąć upadający koncern Opel, jest zgodna z unijnym prawem.
 • Dla Gliwic dostęp do kredytów i gwarancji

  Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak zapewnił w piątek, że Opel w Gliwicach ma wsparcie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ponadto możliwa jest pomoc ze strony polskiego rządu w zakresie uzyskania dostępu do kredytu, poręczeń i gwarancji. Unijne prawo nie pozwala bowiem na bezpośrednie dotowanie firm.
 • Polska i Austria deklarują pomoc dla Opla

  Polska i Austria deklarują pomoc dla Opla

  W związku z doniesieniami medialnymi nt. programu restrukturyzacji europejskiej sieci General Motors Company - Adam Opel GmbH, Ministerstwo Gospodarki informuje, że 13 października br. Rada Ministrów przyjęła informację MG dotyczącą kontynuowania pomocy państwa dla zakładów w Gliwicach po finalizacji przejęcia Opla przez konsorcjum Magna/Sberbank. Decyzja ta została przekazana rządowi Niemiec 15 października br.
 • Brak porozumienia w sprawie podziału pomocy dla Opla

  Brak porozumienia w sprawie podziału pomocy dla Opla

  Państwa, w których znajdują się zakłady spółki motoryzacyjnej Opel, nie porozumiały się na piątkowym spotkaniu w Berlinie co do zasad i form podziału kosztów wsparcia finansowego dla koncernu.
 • Sytuacja zakładów Opla w Gliwicach jest stabilna

  Polski rząd jest na bieżąco informowany o przebiegu negocjacji dotyczących przejęcia europejskich przedsiębiorstw General Motors przez inwestora strategicznego.
 • Putin zadowolony z kupna Opla

  Putin zadowolony z kupna Opla

  Decyzja o sprzedaży udziałów niemieckiego Opla austriacko-kanadyjskiemu koncernowi Magna i rosyjskiemu Sbierbankowi to pierwszy krok na drodze do integracji Rosji z gospodarką europejską - powiedział w piątek premier tego kraju Władimir Putin. Zdaniem analityków nikt nie wie, co naprawdę zamierzają Rosjanie.