opady gradu

Artykuły - Opady gradu (-1)

 • Zmiana pogody - będzie deszczowo, burzowo i chłodniej

  Zmiana pogody - będzie deszczowo, burzowo i chłodniej

  Pochmurno, deszczowo i coraz chłodniej - tak zapowiadają się prognozy pogody na najbliższe dni. Od Podlasia przez Mazowsze, po Małopolskę i Śląsk spodziewane są burze połączone z silnym wiatrem osiągającym w porywach do 80-90 km/h; miejscami mogą też pojawić się opady gradu.
 • Ostrzeżenie przed burzami i opadami gradu

  Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega mieszkańców Pomorza Zachodniego przed burzami, które mogą występować w regionie od czwartkowego późnego popołudnia do piątkowego poranka.
 • Nadciągają nawałnice - parasole w dłoń!

  Nadciągają nawałnice - parasole w dłoń!

  Synoptycy ostrzegają przed burzami, którym towarzyszyć będą opady gradu i porywisty wiatr. Ich prognozy sprawdziły się już na zachodzie i południu Polski, gdzie od rana grzmi.
 • Ostrzeżenie przez burzami z gradem

  Ostrzeżenie przez burzami z gradem

  W środę w woj. lubuskim mogą wystąpić burze, którym lokalnie będą towarzyszyły opady gradu i porywisty wiatr - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie Wlkp.
 • Burze z gradem dziś nie odpuszczą

  Burze z gradem dziś nie odpuszczą

  Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi burzami i silnym wiatrem na wschodzie i południu kraju. Lokalnie możliwe są opady gradu.
 • Nadciągają burze z gradem

  Nadciągają burze z gradem

  Meteorolodzy ostrzegają - nad Polskę nadciągają burze połączone z silnym, porywistym wiatrem, ulewami i opadami gradu. Najniebezpieczniej będzie zwłaszcza w południowej i południowo- zachodniej części kraju.
 • Fala upałów utrzyma się, ale też mocno zagrzmi

  Fala upałów utrzyma się, ale też mocno zagrzmi

  Upały w najbliższych dniach nie odpuszczą. Z południa do Polski wciąż napływać będzie gorąca, zwrotnikowa masa powietrza. Najcieplej będzie na południu i zachodzie kraju, gdzie termometry wskażą ponad trzydzieści stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają również przed burzami, które miejscami mogą być gwałtowne i połączone z porywistym wiatrem oraz opadami gradu.
 • Idą burze - zagrzmi i popada

  Idą burze - zagrzmi i popada

  Burzowy front przechodzi nad Polską - donosi TVN24. Na własne oczy przekonali się już o tym mieszkańcy Krakowa oraz Trójmiasta, gdzie dzisiaj zagrzmiało i popadało. W nocy można spodziewać się burz na Wybrzeżu, zachodzie kraju oraz w okolicach Lublina i Rzeszowa. W sobotę burze dotrą do stolicy - niewykluczone są tam opady gradu.
 • Mocne opady gradu w Małopolsce

  Mocne opady gradu w Małopolsce

  Około godziny 16. w Męcinie w woj. małopolskim spadł grad. Hałas był niesamowity, gdy kulki lodu uderzały w blachę dachu. Psy skamlały a wszystko co mogło uciekało pod dach... Leciał grad wielkości piłek do tenisa stołowego.