opady

Synonimy:
opady deszczu, opady śniegu
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Opady (577)

 • MK: Właściciele domów mogą zdobyć do 5 tys. zł na zagospodarowanie deszczówki

  MK: Właściciele domów mogą zdobyć do 5 tys. zł na zagospodarowanie deszczówki

  Właściciele domów jednorodzinnych będą mogli otrzymać do 5 tys. zł na instalacje zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe - poinformował resort klimatu. Do rozdysponowania w nowym programie "Moja woda" będzie 100 mln zł.
 • Kolejny rok z rzędu rolnicy muszą się liczyć z suszą

  Kolejny rok z rzędu rolnicy muszą się liczyć z suszą

  Od co najmniej siedmiu lat zimą występują znikome opady śniegu, co pogłębia problem suszy. Obecna zima jest trzecią z rzędu, w której śniegu nie ma prawie w ogóle. Długotrwały brak opadów oznacza gorszy bilans wodny i słabe nawodnienie gleby, które w tej chwili wynosi poniżej 40 proc., a w niektórych regionach Polski nawet poniżej 35 proc. - Jeżeli opadów nie będzie, to wiosną wystąpi susza - prognozuje Sergiusz Kieruzel z PGW Wody Polskie. To może oznaczać kolejny rok problemów dla rolników.
 • Fazy Księżyca wpływają na ziemskie opady

  Fazy Księżyca wpływają na ziemskie opady

  Naukowcy dokonali niezwykłego odkrycia. Okazuje się, że fazy Księżyca mają wpływ na ziemskie opady.
 • Podhale: Dramatyczne pogorszenie warunków na drogach

  Podhale: Dramatyczne pogorszenie warunków na drogach

  W Zakopanem zderzyło się siedem samochodów, a na podhalańskich drogach doszło do szeregu kolizji – informuje rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.
 • RMF24: Atak zimy na północy Polski

  RMF24: Atak zimy na północy Polski

  Awarie prądu na północy Polski miały miejsce w 27 gminach na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Sygnał w tej sprawie przesłano na Gorącą Linię RMF FM
 • Finał turnieju o Złoty Kask w Tarnowie przełożony

  Finał żużlowego turnieju o Złoty Kask został przełożony z powodu intensywnych opadów deszczu. Tor w Tarnowie nie nadaje się do rozegrania zawodów.
 • Front już nad Polską. Padać może kilkanaście godzin

  Front już nad Polską. Padać może kilkanaście godzin

  Przez całą noc najmocniej padało w Małopolsce, ale rzeki na razie są pod kontrolą. Front znad Bałkanów właśnie nadciągnął nad Podkarpacie. Mocno lać zacznie około godz. 9. Te opady z krótkimi przerwami mogą trwać minimum kilkanaście godzin.
 • Prognozy na najbliższy tydzień. W środę gwałtowne ochłodzenie

  Prognozy na najbliższy tydzień. W środę gwałtowne ochłodzenie

  Poniedziałek upłynie pod znakiem aury nieco kapryśnej. Na południu kraju słońca całkiem sporo, im bardziej na północ, tym chmur będzie przybywać. Lokalnie spodziewane są opady deszczu. Wartości na termometrach wysokie. Maksymalnie ma być nawet do 20 st. Celsjusza. Wtorek deszczowy, ale jeszcze cieplejszy. W Krakowie na termometrach nawet do 23 st. Celsjusza. Miejscami niewykluczone są burze. Środa ma przynieść gwałtowne ochłodzenie.
 • Prognozy: Zmiany w pogodzie. Ochłodzenie i sporo deszczu

  Prognozy: Zmiany w pogodzie. Ochłodzenie i sporo deszczu

  Wraz z nadejściem astronomicznej wiosny poczuliśmy powiew lata. Termometry wskazywały ponad 20 st. Celsjusza. Słońca również nie brakowało. Niestety, w najbliższych dniach pogoda zacznie kaprysić. Już w niedzielę chmury wygrają w starciu ze słońcem. Przydadzą się też parasole. Ostatni tydzień marca przyniesie z kolei ochłodzenie i to wyraźne. Już we wtorek zamiast 20 st. C na termometrach zobaczymy maksymalnie 9 st. C.
 • Japonia: Dziewięć ofiar śmiertelnych śnieżnego żywiołu

  Japonia: Dziewięć ofiar śmiertelnych śnieżnego żywiołu

  Do dziewięciu wzrosła w sobotę liczba ofiar śmiertelnych bardzo obfitych opadów śniegu w Japonii; obrażenia - głównie z powodu upadku na śliskiej nawierzchni - odniosło ok. 1,2 tysiąca osób - poinformowała publiczna sieć NHK.

Filmy - Opady (10)

 • Śnieg zaskoczył nawet kota

  Zima we Francji zaskoczyła nie tylko ludzkich mieszkańców. Ten kot wydaje się być wyjątkowo zaintrygowany białym puchem. Przyjmując pozycję w bezpiecznym miejscu, próbuje trącać łapą spadające płatki. (STORYFUL/x-news)
 • Pierwszy śnieg w sezonie? Ten pies policyjny wydaje się zachwycony

  Chyba nikt nie cieszył się z nagłego opadu śnieżnego w Ohio tak jak ten pies. 12 listopada ulice Chillicothe pokryły się białym puchem, co okazało się świetną okazją do zabawy dla tego policyjnego owczarka. Czasami i on musi w końcu odpocząć od pracy. Rozkoszny? (STORYFUL/x-news)
 • Rumunia tonie w śniegu. A jest środek maja

  Zamiast wiosennej zieleni, mieszkańców Rumunii witają śnieżne zaspy. W całym kraju temperatury w ciągu dnia spadły do zaledwie kilku stopni Celsjusza, a w górskich rejonach kraju odnotowano intensywne opady śniegu. W jedną noc spadło nawet 30 centymetrów śniegu, a słupki rtęci pokazały -6 stopni Celsjusza. Na warunki pogodowe narzekają kierowcy, ale cieszą się turyści, bo mimo końca sezonu, pogoda w ośrodkach narciarskich przypomina tę z ferii zimowych. Synoptycy prognozują, że w tej części Europy niska temperatura i intensywne opady deszczu i śniegu mogą się utrzymać jeszcze nawet półtora tygodnia. (STORYFUL/x-news)
 • Opady śniegu paraliżują niemieckie miasto

  Trwają ogromne opady śniegu w południowych Niemczech. W części miast Bawarii i Saksonii, włączając w to małe miasteczko Johanngeorgenstadt, nieczynne są szkoły, urzędy, bardzo utrudnione jest zwykłe poruszanie się. Jak mówią mieszkańcy, ostatni raz takie warunki pogodowe widzieli wiele lat temu. (Associated Press)