ONZ

Artykuły - ONZ (2920)

 • Forest Green Rovers. Proekologiczny klub piłkarski z Anglii nagrodzony przez ONZ

  Forest Green Rovers. Proekologiczny klub piłkarski z Anglii nagrodzony przez ONZ

  Czwartoligowy angielski Forest Green Rovers, który jest pierwszym całkowicie wegańskim klubem piłkarskim, został wyróżniony przez Organizację Narodów Zjednoczonych za działania na rzecz ochrony środowiska i powstrzymania zmian klimatu.
 • Bolesne sankcje przeciw Korei Północnej działają

  Bolesne sankcje przeciw Korei Północnej działają

  PKB Korei Północnej skurczyło się w 2017 roku o 3,5 proc., co oznacza największą recesję gospodarczą od 20 lat - wynika z ogłoszonych w piątek obliczeń banku centralnego Korei Płd. Sugeruje to, że sankcje przeciw reżimowi Korei Płn. mocno uderzyły w jej gospodarkę. Według BOK dochód narodowy na mieszkańca w Korei Płn. wynosi obecnie 1,46 mln wonów (ok. 1,3 tys. dolarów), czyli ponad 20-krotnie mniej niż w Korei Płd.
 • Słynna brazylijska piłkarka Marta ambasadorem ONZ

  Słynna brazylijska piłkarka Marta ambasadorem ONZ

  Słynna brazylijska piłkarka Marta Vieira da Silva, nazywana "Pele w spódnicy", została ambasadorem agencji ONZ do spraw równości kobiet (UN Woman) - poinformowała światowa organizacja. Sława zawodniczki ma pomóc w przełamywaniu stereotypów i walce o równouprawnienie.
 • Saxo Bank - to może się bardzo źle skończyć

  Saxo Bank - to może się bardzo źle skończyć

  Z każdym dniem rośnie napięcie na świecie, podsycane niemądrą polityką niemądrych przywódców. Odwetowe wojny handlowe i egoistyczne plany negatywnie wpływają na globalną gospodarkę. Analitycy Saxo Banku przewidują trzy scenariusze.
 • ​Eksperci ONZ nie zostawiają suchej nitki na Facebooku

  ​Eksperci ONZ nie zostawiają suchej nitki na Facebooku

  Według ekspertów ONZ zajmujących się śledztwem w sprawie masakry Rohingjów, Facebook wywarł znaczący wpływ na pogłębianie się kryzysu w Birmie, m.in. poprzez umożliwianie szerzenia mowy nienawiści - podała agencja Reutera. "Facebook zmienił się obecnie w bestię" - oceniła specjalna wysłanniczka ONZ.
 • ONZ chce lepszej ochrony praw człowieka w starciu z globalnym biznesem. Trwają prace nad traktatem w tej sprawie

  ONZ chce lepszej ochrony praw człowieka w starciu z globalnym biznesem. Trwają prace nad traktatem w tej sprawie

  Organizacja Narodów Zjednoczonych chce, by globalne korporacje brały w swych działaniach pod uwagę aspekt praw człowieka i dąży do wypracowania międzynarodowego traktatu dotyczącego odpowiedzialności tych podmiotów. Traktat miałby stworzyć mechanizmy, które umożliwią dochodzenie swoich roszczeń przez zwykłych obywateli czy lokalne społeczności. Polska jest w tej chwili jednym z państw, które najszybciej wdrażają ONZ-owskie wytyczne dotyczące praw człowieka w biznesie.
 • Raport ONZ: 87 tys. osób uciekło przed przemocą z Birmy do Bangladeszu

  Raport ONZ: 87 tys. osób uciekło przed przemocą z Birmy do Bangladeszu

  Biuro ONZ podało, że ogółem 87 tys. osób, w większości muzułmanów Rohingya, przedostało się w ciągu ostatnich dziesięciu dniu z Birmy do sąsiedniego Bangladeszu.
 • ​Kryzys migracyjny: ONZ naciska na Australię

  ​Kryzys migracyjny: ONZ naciska na Australię

  ONZ domaga się od Australii zapewnienia bezpieczeństwa uchodźcom po tym, jak kolejny migrant został znaleziony martwy w jednym z obozów na Pacyfiku - informuje AFP.
 • Asgardia nabiera realnych kształtów

  Asgardia nabiera realnych kształtów

  Asgardia - pierwszy naród funkcjonujący w kosmosie - ogłosiła plany umieszczenia na orbicie pierwszego własnego satelity.
 • ONZ oskarża Sudan Południowy o czystki etniczne

  ONZ oskarża Sudan Południowy o czystki etniczne

  "Wojska sprzymierzone z rządem południowosudańskim dopuściły się morderstw, gwałtów i czystek etnicznych w okolicy miasta Yei" - podaje w piątkowym raporcie ONZ. Alarmuje, że doszło do zbrodni przeciwko ludzkości.

Filmy - ONZ (25)