ONZ

Artykuły - ONZ (2918)

 • Słynna brazylijska piłkarka Marta ambasadorem ONZ

  Słynna brazylijska piłkarka Marta ambasadorem ONZ

  Słynna brazylijska piłkarka Marta Vieira da Silva, nazywana "Pele w spódnicy", została ambasadorem agencji ONZ do spraw równości kobiet (UN Woman) - poinformowała światowa organizacja. Sława zawodniczki ma pomóc w przełamywaniu stereotypów i walce o równouprawnienie.
 • Saxo Bank - to może się bardzo źle skończyć

  Saxo Bank - to może się bardzo źle skończyć

  Z każdym dniem rośnie napięcie na świecie, podsycane niemądrą polityką niemądrych przywódców. Odwetowe wojny handlowe i egoistyczne plany negatywnie wpływają na globalną gospodarkę. Analitycy Saxo Banku przewidują trzy scenariusze.
 • ​Eksperci ONZ nie zostawiają suchej nitki na Facebooku

  ​Eksperci ONZ nie zostawiają suchej nitki na Facebooku

  Według ekspertów ONZ zajmujących się śledztwem w sprawie masakry Rohingjów, Facebook wywarł znaczący wpływ na pogłębianie się kryzysu w Birmie, m.in. poprzez umożliwianie szerzenia mowy nienawiści - podała agencja Reutera. "Facebook zmienił się obecnie w bestię" - oceniła specjalna wysłanniczka ONZ.
 • ONZ chce lepszej ochrony praw człowieka w starciu z globalnym biznesem. Trwają prace nad traktatem w tej sprawie

  ONZ chce lepszej ochrony praw człowieka w starciu z globalnym biznesem. Trwają prace nad traktatem w tej sprawie

  Organizacja Narodów Zjednoczonych chce, by globalne korporacje brały w swych działaniach pod uwagę aspekt praw człowieka i dąży do wypracowania międzynarodowego traktatu dotyczącego odpowiedzialności tych podmiotów. Traktat miałby stworzyć mechanizmy, które umożliwią dochodzenie swoich roszczeń przez zwykłych obywateli czy lokalne społeczności. Polska jest w tej chwili jednym z państw, które najszybciej wdrażają ONZ-owskie wytyczne dotyczące praw człowieka w biznesie.
 • Raport ONZ: 87 tys. osób uciekło przed przemocą z Birmy do Bangladeszu

  Raport ONZ: 87 tys. osób uciekło przed przemocą z Birmy do Bangladeszu

  Biuro ONZ podało, że ogółem 87 tys. osób, w większości muzułmanów Rohingya, przedostało się w ciągu ostatnich dziesięciu dniu z Birmy do sąsiedniego Bangladeszu.
 • ​Kryzys migracyjny: ONZ naciska na Australię

  ​Kryzys migracyjny: ONZ naciska na Australię

  ONZ domaga się od Australii zapewnienia bezpieczeństwa uchodźcom po tym, jak kolejny migrant został znaleziony martwy w jednym z obozów na Pacyfiku - informuje AFP.
 • Asgardia nabiera realnych kształtów

  Asgardia nabiera realnych kształtów

  Asgardia - pierwszy naród funkcjonujący w kosmosie - ogłosiła plany umieszczenia na orbicie pierwszego własnego satelity.
 • ONZ oskarża Sudan Południowy o czystki etniczne

  ONZ oskarża Sudan Południowy o czystki etniczne

  "Wojska sprzymierzone z rządem południowosudańskim dopuściły się morderstw, gwałtów i czystek etnicznych w okolicy miasta Yei" - podaje w piątkowym raporcie ONZ. Alarmuje, że doszło do zbrodni przeciwko ludzkości.
 • Izrael: Stany Zjednoczone nas opuściły

  Izrael: Stany Zjednoczone nas opuściły

  Rada Bezpieczeństwa ONZ po wstrzymaniu się od głosu przez USA przyjęła w piątek rezolucję domagającą się od Izraela zaprzestania budowy osiedli na okupowanych terytoriach palestyńskich.
 • ONZ: Uzgodniono wspólny projekt rezolucji ws. Aleppo

  ONZ: Uzgodniono wspólny projekt rezolucji ws. Aleppo

  ​Rada Bezpieczeństwa ONZ uzgodniła w niedzielę kompromisowy projekt rezolucji w sprawie monitorowania ewakuacji z syryjskiego miasta Aleppo. Oczekujemy jednomyślnego głosowania w poniedziałek - poinformowała ambasador USA przy ONZ Samantha Power.

Filmy - ONZ (10)