online

Artykuły - Online (339)

 • MF odracza obowiązek instalacji kas online!

  MF odracza obowiązek instalacji kas online!

  Ministerstwo Finansów odracza obowiązek instalacji kas online o pół roku, czyli do 1 stycznia 2021 r.; nowy termin dotyczy m. in. branży gastronomicznej, hotelarskiej - poinformował w poniedziałek resort. Jak dodano, odroczenie terminu jest wyjściem naprzeciw postulatom przedsiębiorców.
 • Ślub za pomocą Zoom? Nowojorczycy będą mogli brać śluby online

  Ślub za pomocą Zoom? Nowojorczycy będą mogli brać śluby online

  Trwająca pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia zmuszają do zastosowania innowacyjnych rozwiązań, które w normalnych czasach, nie miałyby miejsca.
 • Branżę czekają zmiany. Nadchodzący kryzys wzmocni rynek badań internetowych

  Branżę czekają zmiany. Nadchodzący kryzys wzmocni rynek badań internetowych

  Badania internetowe należą do najtańszych i najszybszych znanych metod na rynku. Dają możliwość prostej realizacji nawet międzynarodowych projektów. W 2018 r. przychody branży wyniosły aż 124 mln zł. To niespełna dwa razy więcej niż cztery lata wcześniej. W kryzysie właśnie ten segment najmocniej zyska na znaczeniu. Szukając oszczędności i mogąc zmieniać techniki badawcze, firmy będą częściej wybierały tego typu metody. Dodatkową kwestią może być również bezpieczeństwo, np. brak bezpośrednich kontaktów ankieterów z respondentami. Branża powinna też mocniej zabiegać o sektor farmacji i publiczny, gdzie są największe wzrosty.
 • Korekta sprzedaży w kasie rejestrującej

  Korekta sprzedaży w kasie rejestrującej

  W praktyce występują sytuacje, kiedy podatnik jest zmuszony do skorygowania sprzedaży zaewidencjonowanej w kasie rejestrującej, np. w związku ze zwrotem towaru czy błędnym zaewidencjonowaniem sprzedaży. Błędy te musi poprawić. W tym celu powinien zaprowadzić ewidencję korekt.
 • Ulga na zakup kas online

  Ulga na zakup kas online

  Od 1 maja br. obowiązują nowe rozwiązania w zakresie stosowania kas rejestrujących do ewidencjonowania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Ustawodawca (podobnie jak w latach ubiegłych) pozwala na skorzystanie z prawa do odzyskania części kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących. W świetle znowelizowanych przepisów prawo to dotyczy wyłącznie kwot wydatkowanych na zakup kas online.
 • Obowiązek posiadania kas fiskalnych online tuż-tuż

  Obowiązek posiadania kas fiskalnych online tuż-tuż

  Minister finansów opublikował projekt rozporządzenia z 6 sierpnia 2019 roku w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Podatnik będzie mógł także samodzielnie przeprowadzić fiskalizacje, bez konieczności dokonywania przeglądu co dwa lata co także wpłynie na poprawę komfortu prowadzenia działalności gospodarczej.
 • Ulga na zakup kas rejestrujących w branżach objętych obowiązkiem wymiany na kasy online

  Ulga na zakup kas rejestrujących w branżach objętych obowiązkiem wymiany na kasy online

  W związku z wprowadzeniem kas online, z dniem 1 maja 2019 r. znowelizowano przepisy ustawy o VAT dotyczące kas fiskalnych. Od tego dnia obowiązują także nowe rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących i w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika.
 • Zastosowanie przepisów o kasach rejestrujących - ważne regulacje

  Zastosowanie przepisów o kasach rejestrujących - ważne regulacje

  Z dniem 1 maja 2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących. Rozporządzenie to stanowi wykonanie delegacji ustawowej w zakresie sposobu prowadzenia ewidencji oraz warunków używania kas rejestrujących, a także warunków zorganizowania i prowadzenia serwisu kas, w tym obowiązkowych przeglądów technicznych. W rozporządzeniu tym wprowadzono przepisy rozróżniające zasady dotyczące opisu dokumentów wystawianych przez podatników prowadzących ewidencję sprzedaży przy użyciu nowych kas on-line w stosunku do opisu dokumentów wystawianych przez podatników używających kas dotychczasowych.
 • Dynamiczny wzrost sektora pożyczek online dzięki fintechom

  Dynamiczny wzrost sektora pożyczek online dzięki fintechom

  Prawie 1/3 wszystkich inwestycji w fintechy w latach 2010-2016 dotyczyła kredytów i pożyczek. Sektor pożyczek online w Polsce dalej się dynamicznie rozwija. Jakie są tego powody?
 • Gazetki online zyskują na zakazie handlu w niedziele. Eksperci: Ich siła jeszcze wzrośnie

  Gazetki online zyskują na zakazie handlu w niedziele. Eksperci: Ich siła jeszcze wzrośnie

  Wyniki cyklicznych analiz Grupy AdRetail potwierdzają, że od czasu wprowadzenia zakazu handlu w niedziele, Polacy coraz aktywniej przeglądają gazetki promocyjne sklepów, szczególnie te dostępne online.

Filmy - Online (2)

 • Czym jest leasing online?

  Leasing jest niczym innym, jak miesięcznym opłacaniem składek za wypożyczenie przedmiotu. Od niedawna wszystkie formalności można załatwiać przez internet. Vloger finansowy Paweł Svinarski opowiedział o innowacyjnych platformach sprzedaży aut. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Gaming Lab: Ronaldo promuje sporty elektorniczne

  Dzisiaj o konferencji e-sportowej, która niedługo odbędzie się w Warszawie, o wywiadach udzielonych przez zawodników Virtus.pro oraz o znanym piłkarzu - Ronaldo reklamuje sporty elektroniczne. Program Gaming Lab prowadzi dla Was Maciej “Sawik” Sawicki Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ