online

Artykuły - Online (344)

 • Jak prowadzić zajęcia online? Odkryj gotową platformę do e-learningu

  Jak prowadzić zajęcia online? Odkryj gotową platformę do e-learningu

  Nauczanie online funkcjonuje od dawna, ale dopiero pandemia koronawirusa spowodowała, że stało się powszechne. Aby nauczać zdalnie i, w przypadku podmiotów komercyjnych, utrzymać liczbę kursantów (a nawet ją powiększyć), potrzebne jest sprytne rozwiązanie. Skorzystać z niego mogą jednak także szkoły i uczelnie publiczne.
 • Jak nie stracić klienta w czasach pandemii…

  Jak nie stracić klienta w czasach pandemii…

  Kryzys związany z globalną pandemią COVID-19 sprawił, że ucierpiała niemal każda branża. Co więcej, wymusił on znaczne zmiany w funkcjonowaniu wielu podmiotów gospodarczych zwłaszcza w zakresie sprzedaży i dystrybucji towarów. Zdecydowanie zwiększyła się chociażby liczba konsumentów korzystających z możliwości e-handlu, a niektóre segmenty odnotowały wzrost przesyłek.
 • Myślisz o sklepie internetowym - skorzystaj z tych porad

  Myślisz o sklepie internetowym - skorzystaj z tych porad

  Zakupy w Internecie stały się dla wielu z nas naturalnym elementem codzienności. Nic w tym dziwnego: gwarantują szeroki wybór, bezpieczne metody płatności i skuteczną dostawę. Są również coraz bardziej atrakcyjne nie tylko dla klientów, ale również przedsiębiorców. Branża e-commerce, jako jedna z nielicznych, znakomicie stawiła czoła kryzysowi związanemu z pandemią koronawirusa. Pokazała także, że potencjał handlu w Internecie jest niemal niewyczerpany, a dobry pomysł może stać się sposobem na odniesienie sukcesu. Ten zależy jednak od wielu czynników, wobec czego do otwarcia sklepu należy się właściwie przygotować.
 • Na co zwrócić uwagę, zakładając swój pierwszy e-sklep?

  Na co zwrócić uwagę, zakładając swój pierwszy e-sklep?

  Zarządzanie własną firmą z domowego biura nie jest trudne. Internet dostarcza bowiem różnorodnych narzędzi, które ułatwiają stworzenie swojego brandu w sektorze e-commerce. Warto wiedzieć, jakie ogniwa stworzą łańcuch efektywnej sprzedaży.
 • Wszystko, co musisz wiedzieć o VPN

  Wszystko, co musisz wiedzieć o VPN

  VPN to wirtualna sieć prywatna, z którą można się połączyć z dowolnego miejsca. Firmy używają jej do ochrony swoich danych, podczas gdy prywatni użytkownicy starają się chronić informacje dotyczące przeglądania lub obchodzić ograniczenia geograficzne.
 • MF odracza obowiązek instalacji kas online!

  MF odracza obowiązek instalacji kas online!

  Ministerstwo Finansów odracza obowiązek instalacji kas online o pół roku, czyli do 1 stycznia 2021 r.; nowy termin dotyczy m. in. branży gastronomicznej, hotelarskiej - poinformował w poniedziałek resort. Jak dodano, odroczenie terminu jest wyjściem naprzeciw postulatom przedsiębiorców.
 • Ślub za pomocą Zoom? Nowojorczycy będą mogli brać śluby online

  Ślub za pomocą Zoom? Nowojorczycy będą mogli brać śluby online

  Trwająca pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia zmuszają do zastosowania innowacyjnych rozwiązań, które w normalnych czasach, nie miałyby miejsca.
 • Branżę czekają zmiany. Nadchodzący kryzys wzmocni rynek badań internetowych

  Branżę czekają zmiany. Nadchodzący kryzys wzmocni rynek badań internetowych

  Badania internetowe należą do najtańszych i najszybszych znanych metod na rynku. Dają możliwość prostej realizacji nawet międzynarodowych projektów. W 2018 r. przychody branży wyniosły aż 124 mln zł. To niespełna dwa razy więcej niż cztery lata wcześniej. W kryzysie właśnie ten segment najmocniej zyska na znaczeniu. Szukając oszczędności i mogąc zmieniać techniki badawcze, firmy będą częściej wybierały tego typu metody. Dodatkową kwestią może być również bezpieczeństwo, np. brak bezpośrednich kontaktów ankieterów z respondentami. Branża powinna też mocniej zabiegać o sektor farmacji i publiczny, gdzie są największe wzrosty.
 • Korekta sprzedaży w kasie rejestrującej

  Korekta sprzedaży w kasie rejestrującej

  W praktyce występują sytuacje, kiedy podatnik jest zmuszony do skorygowania sprzedaży zaewidencjonowanej w kasie rejestrującej, np. w związku ze zwrotem towaru czy błędnym zaewidencjonowaniem sprzedaży. Błędy te musi poprawić. W tym celu powinien zaprowadzić ewidencję korekt.
 • Ulga na zakup kas online

  Ulga na zakup kas online

  Od 1 maja br. obowiązują nowe rozwiązania w zakresie stosowania kas rejestrujących do ewidencjonowania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Ustawodawca (podobnie jak w latach ubiegłych) pozwala na skorzystanie z prawa do odzyskania części kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących. W świetle znowelizowanych przepisów prawo to dotyczy wyłącznie kwot wydatkowanych na zakup kas online.

Filmy - Online (1)