onkologia

Artykuły - Onkologia (402)

Filmy - Onkologia (9)

 • Piosenka, która daje siłę dzieciom walczącym z nowotworem

  Mateusz Rejawski to autor utworu „Ona by tak chciała, bym był zdrowy”, który jest coverem piosenki „Ona by tak chciała” Ronnie'ego Ferrari. Utwór ma dać siłę dzieciom, które walczą z nowotworami. – Zaczął pisać tekst, będąc na oddziale – powiedział Tomasz Micek, koordynator projektu. – Odsłuchuję piosenkę i mam lepszy dzień, myślę cały czas pozytywnie – zaznaczył Rejawski. Jak powstawał teledysk? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Minister zdrowia o pieniądzach na onkologię

  Gościem Porannej rozmowy w RMF FM był minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapytany o pieniądze na onkologię, odpowiedział: "czy przydałyby mi się 2 miliardy? 2,7 (mld zł - red.) mi się przydało, które dostałem naprawdę. Przypominam, że nikt nie proponował do tej pory żadnych pieniędzy na onkologię. Nie było żadnego ustrukturyzowanego strumienia, na co na onkologii, gdzie na onkologię. (...) Na Narodową Strategię Onkologiczną mamy zabezpieczone 5,2 mld. Dostałem 2,7 mld z budżetu. To są pieniądze realne, konkretne, które nigdy do tej pory do NFZ-u nie trafiły".
 • Prof. Adam Maciejczyk o środkach na onkologię: Same pieniądze nie rozwiążą problemu

  Prof. Adam Maciejczyk Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego w Porannej rozmowie w RMF FM w odpowiedzi na pytanie Roberta Mazurka, czy 2 mld złotych, które opozycja chce przekazać na onkologię są potrzebne odpowiedział, że każde pieniądze są potrzebne, jednak jak przyznał: „same pieniądze nie rozwiążą problemu”. Robert Mazurek przypomniał słowa prof. Maciejczyka, że "pieniądze są potrzebne, ale to tylko narzędzie. Największym problemem służby zdrowia jest bałagan". Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego potwierdził, że "same pieniądze nie rozwiążą problemu, te pieniądze trzeba właściwie wydać". Gość Porannej rozmowy zauważył również, obecnie prowadzony pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej najlepiej udowadnia, że pieniądze są wydawane właściwie.
 • Hasło - onkologia

  W tym roku Ministerstwo Zdrowia planuje kontynuację wdrażania nowoczesnych terapii lekowych. – W 2019 roku wprowadziliśmy 25 proc. nowych leków onkologicznych. To ogromnie dużo jak na jeden rok – podkreśla Łukasz Szumowski. I dodaje: - Jestem daleki od hurraoptymizmu, bo nie o to chodzi i nie można mówić, że jesteśmy najlepsi na świecie, bo to byłaby oczywista bzdura. Póki nie będziemy mieli znacznie lepszych nakładów, znacznie lepszej sytuacji demograficznej, to nie będziemy najlepsi na świecie, ale myślę, że w części poprawiło się w sposób istotny, a w części mamy jeszcze w kolejnych latach do dociągnięcia do tej średniej. Jak podkreśla minister zdrowia, końcówka poprzedniej kadencji upłynęła pod hasłem onkologii. – Teraz trzeba troszkę na te efekty poczekać, to raz. Po drugie, powinniśmy wprowadzać nowe terapie. Jestem przekonany, że będą ciągle nowe terapie, które będą rejestrowane. Nadrobiliśmy bardzo wiele, ale oczywiście nadal jest dużo do zrobienia – mówi szef resortu zdrowia.