OLT Express

Artykuły - OLT Express (73)

 • Rażące zaniedbania przy koncesji dla OLT Express

  Rażące zaniedbania przy koncesji dla OLT Express

  Przy wydawaniu koncesji dla linii lotniczych OLT Express doszło do rażących zaniedbań. Tak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, badającej sprawę przewoźnika.
 • Ryanair: Od marca 2014 r. połączenia między polskimi miastami

  Ryanair: Od marca 2014 r. połączenia między polskimi miastami

  Tania linia lotnicza Ryanair od marca 2014 r. zacznie latać między polskimi miastami - z podwarszawskiego Modlina do Gdańska i Wrocławia - poinformował jej szef Michael O'Leary. Jak zapewnił, ceny biletów na te połączenia będą zaczynać się od 99 zł.
 • "Fakt" musi przeprosić Michała Tuska

  "Fakt" musi przeprosić Michała Tuska

  Wydawca "Faktu" musi przeprosić Michała Tuska. Chodzi o artykuł, w którym napisano, że synowi premiera grozi 10 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny, a przedstawiciele wydawnictwa zapowiedzieli apelację.
 • Niemcy: Linie lotnicze OLT Express złożyły wniosek o upadłość

  Niemcy: Linie lotnicze OLT Express złożyły wniosek o upadłość

  Niemieckie linie lotnicze OLT Express złożyły wniosek o upadłość - poinformował we wtorek rzecznik przewoźnika Matthias Burkard. Podobnie jak dzień wcześniej także we wtorek firma odwołała wszystkie loty. Niepewny jest los 500 pracowników firmy.
 • Kłopoty OLT Express w Niemczech

  Kłopoty OLT Express w Niemczech

  Niemieckie linie lotnicze OLT Express znalazły się na skraju bankructwa. - Grozi nam niewypłacalność, następnym krokiem będzie złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości, co wkrótce nastąpi - powiedział w poniedziałek rzecznik przewoźnika Matthias Burkard.
 • Pasażerowie skarżą się na odwołane loty i opóźnienia

  Ponad 4 tys. skarg i pisemnych zapytań od pasażerów linii lotniczych wpłynęło w 2012 r. do Urzędu Lotnictwa Cywilnego - poinformował w poniedziałek ULC. To o 1826 więcej spraw niż w 2011 r. Pasażerowie najczęściej skarżą się na opóźnienia i odwołane loty.
 • Nowa linia pracowników OLT

  Nowa linia pracowników OLT

  Grupa ludzi z firmy Yes Airways, włączonej do OLT, chce stworzyć przewoźnika czarterowego. Wyniki lidera naszego rynku czarterów przekonują, że plan może się udać.
 • Ruszył proces M. Tusk kontra wydawca "Faktu"

  Ruszył proces M. Tusk kontra wydawca "Faktu"

  Ruszył proces o ochronę dóbr osobistych wytoczony przez Michała Tuska wydawcy "Faktu" za sugestie gazety, że synowi premiera grozi do 10 lat więzienia w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przy jego współpracy z OLT Express.
 • Śledczy badają rozliczenia między lotniskiem w Gdańsku a OLT Express

  Śledczy badają rozliczenia między lotniskiem w Gdańsku a OLT Express

  Łódzka prokuratura okręgowa bada, czy mogło dojść do wyrządzenia szkody w mieniu portu lotniczego w Gdańsku w związku z rozliczeniami pomiędzy portem a spółką OLT Express. Śledczy zapowiadają kolejne przesłuchania w tej sprawie.
 • Bilet za złotówkę, czyli jak to działa?

  Bilet za złotówkę, czyli jak to działa?

  Na polskie niebo i drogi wkroczyli ostatnio przewoźnicy, dla których walka o pasażerów stała się tak zacięta, że zaryzykowali, wprowadzając do swojej oferty ceny biletów za - czasem przysłowiową, częściej jednak już niezupełnie - złotówkę. Ich cel jest prosty: przewieźć jak najwięcej pasażerów, jak najszybciej i jak najtaniej. PKP do tej pory nie reagowało na krwiożerczą konkurencję. Ale do czasu. Korzystając z doświadczeń ryzykownych kolegów, spółka PKP Intercity zapowiedziała rewolucyjne zmiany w systemie rezerwacji biletów.

Filmy - OLT Express (5)

 • Nowak: Gigantyczna niekompetencja opozycji ws. OLT Express

  Po historii z OLT Express nie zastanawiałem się nad dymisją. Staram się kompetentnie i cierpliwie tłumaczyć opozycji tę sprawę. Niestety, opozycja okazuje się tu wyjątkowo odporna na argumenty i wiedzę - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM minister transportu Sławomir Nowak.
 • Polski rynek lotniczy po trzęsieniu ziemi

  Upadek OLT Express, a tym samym likwidacja wielu krajowych połączeń lotniczych, to nie tylko strata dla pasażerów. Oznacza to też, że staną inwestycje związane z rozwojem mniejszych lotnisk w kraju - uważa Eryk Kłopotowski, ekspert rynku lotniczego (Newseria).
 • "Przypadek OLT Express to dowód bandytyzmu"

  Słowo bandytyzm jest na miejscu, skoro jednego dnia mówią, że przewozy czarterowe są niezagrożone, a następnego dnia je odwołują - mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Krzysztof Piątek, prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki.
 • Co dalej z klientami OLT Express?

  OLT Express złoży wniosek o upadłość, już utracił koncesję. Co dalej z osobami, które kupiły już bilety lotnicze? Radzi Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK.