Muzyka - Olsztyn

Synonimy:
Olsztynie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Olsztyn (8)

 • "Kiedyś metal łączył ludzi"

  "Kiedyś metal łączył ludzi"

  "Ten zespół znacie doskonale, lubicie go, i zaraz to pokażecie". Nie, nie pomyliłem się. Wiem, że te słowa otwierały najbardziej chyba kultową polską płytę koncertową - zespołu Kat, ale czy można lepiej określić Vader? Zespół który przez 25 lat walczy z przeciwnościami, zespół który ma na koncie sukces, którego może mu pozazdrościć 99% polskich gwiazd muzyki pop?
 • Hunter w hołdzie

  Hunter w hołdzie

  Koncertami w Olsztynie i Gdyni grupa Hunter kończy trasę "For Ever Tours '2007". Środowy (12 grudnia) występ w Olsztynie poświęcony jest pamięci tragicznie zmarłego fana zespołu.
 • Piotr Rubik nigdy nie będzie sam

  Piotr Rubik nigdy nie będzie sam

  W ostatni weekend (28-29 kwietnia) odbyły się kolejne dwa koncerty "Tu Es Petrus" - w Elblągu i Olsztynie. Kilka dni wcześniej autor muzyki, Piotr Rubik, zerwał współpracę z agencją Duo, która przygotowywała cały "Tryptyk", dlatego do końca nie wiadomo było, kto ostatecznie stanie na scenie.
 • Koncerty Rubika... bez Rubika?

  W weekend (28-29 kwietnia) w Elblągu i w Olsztynie są zapowiadane koncerty Piotra Rubika z orkiestrą. Bilety rozeszły się jak ciepłe bułeczki...
 • "Droga została wytyczona"

  "Droga została wytyczona"

  Pochodząca z Warszawy grupa Vesania zaczęła działać od 1997 roku. Początkowo tworzyło ją trzech muzyków, ale z czasem skład uzupełniono i dziś zespół funkcjonuje jako kwintet. Pod koniec 1998 roku Vesania nagrała swoje pierwsze demo w Selani Studio w Olsztynie. Zostało ono wydane oficjalnie w 2002 roku pod tytułem "Moonastray" przez Odium Records, na splicie z zespołem Black Altar. Do studia Selani Vesania powróciła na przełomie 2001 i 2002 roku. Sesja, której efektem jest debiutancki album "Firefrost Arcanum", przedłużała się i dlatego materiał ukazał się dopiero na początku 2003 roku, już nakładem wytwórni Empire Records. "Firefrost Arcanum" dołączony został do prestiżowego magazynu "Thrash'em All". Z okazji premiery płyty z Orionem, odpowiedzialnym w Vesanii za wokale i gitary, rozmawiał Lesław Dutkowski.
 • Rusza trasa Behemoth!

  Rusza trasa Behemoth!

  W środę, 4 grudnia, od koncertu w Gdańsku, rusza polska trasa Behemoth, promująca album "Zos Kia Cultus (Here And Beyond)", na której towarzyszą im Szwedzi z Darkane oraz rodzime formacje Frontside i Crionics. W ciągu najbliższych dziewięciu dni z powierzchni ziemi zostaną zmiecione następujące miasta: Gdańsk, Olsztyn, Warszawa, Rzeszów, Lublin, Kraków, Katowice, Wrocław i Łódź. INTERIA.PL jest medialnym patronem płyty "Zos Kia Cultus (Here And Beyond)" oraz trasy koncertowej.
 • X-Mass Core Tour 2002

  X-Mass Core Tour 2002

  Ametria i Hedfirst, dwie polskie grupy z nurtu nu-metalowego, wyruszą niebawem na wspólne koncerty w kilku miastach polskich. Krótka trasa otrzymała nazwę "X-Mass Core Tour 2002" i obejmie Łódź, Olsztyn i Warszawę. Dodatkowo oba zespoły zaprezentują się podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na początku przyszłego roku.
 • Olsztyn żyje bluesem

  Olsztyn żyje bluesem

  W dniach 13 - 15 lipca 2001 po raz dziesiąty stolica Warmii i Mazur wypełni się muzyką bluesową. Organizatorzy Olsztyńskich Nocy Bluesowych w tym roku realizować będą program na dwóch scenach - otwartej, ustawionej na terenie miejskiej starówki, która będzie miejscem koncertów towarzyszących festiwalowi oraz głównej, w olsztyńskim amfiteatrze.