oliwa z oliwek

Artykuły - Oliwa z oliwek (24)

 • Nowe odkrycie dotyczące oliwek

  Nowe odkrycie dotyczące oliwek

  Oliwa z oliwek zawdzięcza przeciwmiażdżycowe działanie polifenolowi o nazwie hydroksytyrozol, który działa przeciwutleniająco – wykazały badania chilijskich badaczy opublikowane przez „Lipids in Health and Disease”.
 • Włochy: Rekordowy wzrost liczby przypadków fałszowania oliwy

  Włochy: Rekordowy wzrost liczby przypadków fałszowania oliwy

  W zeszłym roku czterokrotnie wzrosła we Włoszech liczba oszustw, których ofiarą padła krajowa, najwyższej jakości oliwa z oliwek - alarmuje rolniczy związek Coldiretti. Najbardziej narażeni na oszustwa są jednak miłośnicy tego produktu na świecie.
 • Włochy: Skandal z fałszowaniem oliwy

  Włochy: Skandal z fałszowaniem oliwy

  Gwardia Finansowa we Włoszech przeprowadziła wczoraj szeroką operację przeciw fałszerzom najlepszej oliwy z oliwek. Podczas operacji pod kryptonimem "Mamma mia" skonfiskowano tony produktów. Na rynek włoski w ubiegłych latach trafiło dwa tysiące ton oliwy z oliwek, która wbrew etykietom na butelkach, nie pochodziła z Włoch, lecz z importu, przede wszystkim z Grecji i Hiszpanii. Poza oliwą skonfiskowano ponad 10 ton chemicznie barwionych oliwek stołowych.
 • Hiszpania ratuje się importem oliwy

  Hiszpania ratuje się importem oliwy

  Pogoda: Utrzymujące się na południu kraju susze zmusiła Hiszpanię, największego światowego producenta oliwy z oliwek, do importu tego surowca.
 • Oliwa z oliwek zabija nowotwory. Dosłownie

  Oliwa z oliwek zabija nowotwory. Dosłownie

  Naukowcy odkryli, że oleokantal - związek występujący w oliwie z oliwek - niszczy wiele rodzajów komórek nowotworowych. Co najważniejsze, niezwykła substancja zdrowe komórki pozostawia w stanie nienaruszonym.
 • Oliwa dobra na wszystko

  Oliwa dobra na wszystko

  Dwie łyżki surowej oliwy z oliwek dziennie poprawiają urodę, samopoczucie psychiczne i fizyczne, opóźniają proces starzenia i wzmacniają mózg. Oto ustalenia ekspertów Instytutu Biologii Komórkowej włoskiego Komitetu Badań Naukowych.
 • ​Oliwa dobra na wszystko

  ​Oliwa dobra na wszystko

  Dwie łyżki surowej oliwy z oliwek dziennie poprawiają urodę, samopoczucie psychiczne i fizyczne, opóźniają proces starzenia i wzmacniają mózg.
 • Dlaczego nie należy używać oliwy do smażenia?

  Dlaczego nie należy używać oliwy do smażenia?

  Kucharz Andrzej Polan wyjaśnił w studiu "Dzień Dobry TVN", dlaczego lepiej smażyć na oleju niż na oliwie. - Oliwa nie znosi wysokiej temperatury i traci wszystkie swoje wartości - zaznaczył. - Przekonałam się do oleju - przyznała aktorka Sylwia Gliwa. Z
 • Sanepid przejął ponad 33 tys. litrów oliwy z oliwek

  Sanepid przejął ponad 33 tys. litrów oliwy z oliwek

  Portugalski sanepid (ASAE) przejął w tym roku już 33,4 tys. litrów oliwy z oliwek. Zarekwirowany towar był w większości przypadków wprowadzany na rynek w sposób nielegalny lub został zafałszowany przez producenta.
 • Jak kupić dobrą oliwę?

  Jak kupić dobrą oliwę?

  Oliwa z oliwek jest coraz bardziej popularna w naszym kraju, to już nie tylko produkt używany przez Włochów, Greków czy Hiszpanów. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą, wysokiej jakości oliwę.

Filmy - Oliwa z oliwek (2)

 • Na jakim tłuszczu możemy smażyć?

  Punkt dymienia decyduje o tym, czy możemy smażyć na danym tłuszczu. Możemy wyróżnić trzy rodzaje tłuszczów: nasycone, jednonienasycone i wielonienasycone. Czy możemy smażyć na oliwie? Zobaczcie naszą rozmowę z dietetykiem! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00.
 • Kupując tę oliwę, dajesz się nabić w butelkę!

  Nie od dziś wiadomo, że oliwa z oliwek - esencja śródziemnomorskiej diety – jest niezwykle zdrowa. Włączenie jej do jadłospisu zapobiega powstawaniu miażdżycy, zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca, zawałów i udaru. Konsumenci, którym zależy na zakupie dobrej oliwy – włoskiej, hiszpańskiej czy greckiej - mają jednak kłopot. Wszystko przez tajemnicze sformułowanie na etykietach: „mieszanka oliwy pochodzącej z różnych państw członkowskich”… Co to naprawdę oznacza? I czy taki produkt spełnia normy jakości?