oliwa

Artykuły - Oliwa (133)

 • Dziesięć produktów, które działają odmładzająco

  Dziesięć produktów, które działają odmładzająco

  Starzenie się jest naturalną częścią życia, której nie można uniknąć. Jednak widoczne skutki upływu czasu można nieco spowolnić. Tu pomocne okazują się niektóre produkty, które warto włączyć do codziennej diety.
 • Oliwa z oliwek - najlepsze źródło zdrowych tłuszczów

  Oliwa z oliwek - najlepsze źródło zdrowych tłuszczów

  Oliwa z oliwek uznawana jest za jedno z najlepszych źródeł zdrowych tłuszczów. Warto po nią sięgać z wielu względów. Jak wykazały nowe badania, nawet pół łyżki oliwy dziennie może zmniejszyć o 15 proc. ryzyko zawału serca i chorób układu sercowo-naczyniowego.
 • Eveline – pielęgnacja pełna cudów

  Eveline – pielęgnacja pełna cudów

  Marka Eveline zainspirowała się egipską pielęgnacją i stworzyła krem-ratunek Egyptian Miracle, o którym mówi się, że potrafi wszystko. Czy tak jest? Sprawdźmy.
 • Królowa śródziemnomorskiego stołu

  Królowa śródziemnomorskiego stołu

  Dieta śródziemnomorska od lat uznawana jest za jeden z najlepszych scenariuszy żywieniowych, a oliwa gra w niej pierwsze skrzypce. Jest jednocześnie relatywnie drogim tłuszczem. Warto zatem wybrać odpowiednią i świadomie jej używać, by zyskać jak najwięcej - i dla smaku, i dla zdrowia.
 • Wiadomo już, dlaczego oliwa i... dobry sen chronią przed zawałem i udarem

  Wiadomo już, dlaczego oliwa i... dobry sen chronią przed zawałem i udarem

  Pokarmy bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe chronią nasz organizm przed chorobami układu krążenia, naukowcy zrozumieli właśnie, na czym mechanizm ich działania polega. Jak pisze w najnowszym numerze czasopismo "Nature Communications", kluczem okazuje się działanie białka osocza, apolipoproteiny A-IV, oznaczanej też jako ApoA-IV. Poziom ApoA-IV we krwi podnosi się po spożyciu posiłku bogatego w kwasy nienasycone, na przykład oliwy z oliwek, wcześniejsze badania pokazywały, że sprzyja to obniżeniu ryzyka chorób serca i udarów.
 • Oliwa dobra na wszystko

  Oliwa dobra na wszystko

  Dwie łyżki surowej oliwy z oliwek dziennie poprawiają urodę, samopoczucie psychiczne i fizyczne, opóźniają proces starzenia i wzmacniają mózg.
 • Oliwa zapobiega demencji

  Oliwa zapobiega demencji

  Częste spożywanie oliwy z pierwszego tłoczenia chroni przed rozwojem demencji i choroby Alzheimera - informuje pismo "Annals of Clinical and Translational Neurology".
 • Dobra oliwa

  Dobra oliwa

  Możesz ją podawać już po 6. miesiącu, jako dodatek do zupek jarzynowych i obiadków. Z czasem używaj jej zamiast śmietany do dań mięsnych, makaronów i surówek.
 • Dobra oliwa

  Dobra oliwa

  Możesz ją podawać już po 6. miesiącu, jako dodatek do zupek jarzynowych i obiadków. Z czasem używaj jej zamiast śmietany do dań mięsnych, makaronów i surówek.
 • Oliwa z oliwek

  Oliwa z oliwek

  Możesz ją podawać dziecku już po 6. miesiącu, jako dodatek do zupek jarzynowych i obiadków. Z czasem używaj jej zamiast śmietany do dań mięsnych, makaronów i surówek.

Filmy - Oliwa (1)

 • Kupując tę oliwę, dajesz się nabić w butelkę!

  Nie od dziś wiadomo, że oliwa z oliwek - esencja śródziemnomorskiej diety – jest niezwykle zdrowa. Włączenie jej do jadłospisu zapobiega powstawaniu miażdżycy, zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca, zawałów i udaru. Konsumenci, którym zależy na zakupie dobrej oliwy – włoskiej, hiszpańskiej czy greckiej - mają jednak kłopot. Wszystko przez tajemnicze sformułowanie na etykietach: „mieszanka oliwy pochodzącej z różnych państw członkowskich”… Co to naprawdę oznacza? I czy taki produkt spełnia normy jakości?