Oliver Twist

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Oliver Twist (Film (2005) Reż.Roman Polański) ,

Artykuły - Oliver Twist (35)

 • W kwietniu filmy Disneya

  W kwietniu filmy Disneya

  W kwietniu na antenie TV Puls emitowane będą filmy Disneya. W wiosennej ramówce stacja pokaże m.in. "Rogate ranczo", "Dżunglę", "Olivera Twista" czy "101 dalmatyńczyków".
 • Piekorz jak Polański

  Piekorz jak Polański

  Magdalena Piekorz wyreżyseruje musical oparty na powieści Karola Dickensa "Oliver Twist". Spektakl wystawiony zostanie w przyszłym roku w chorzowskim Teatrze Rozrywki.
 • Polański w hołdzie dla Cannes

  Polański w hołdzie dla Cannes

  Roman Polański ("Oliver Twist") i bracia Coen ("Człowiek, którego nie było") znaleźli się w grupie 35 światowej klasy reżyserów, którzy zrealizują 3-minutowe filmy krótkometrażowe w hołdzie dla festiwalu w Cannes. Prestiżowa impreza obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia.
 • Polański naśladował Felliniego

  Polański naśladował Felliniego

  W Rimini na północy Włoch Roman Polański ("Oliver Twist", "Pianista") otrzymał w sobotę, 16 grudnia, nagrodę imienia Federico Felliniego za całokształt twórczości. Przyznała ją fundacja imienia twórcy "Osiem i pół" .
 • Dedykowany Romanowi Polańskiemu

  Dedykowany Romanowi Polańskiemu

  Obrazy światowej sławy dokumentalisty Amerykanina Charlesa Guggenheima oraz izraelskiego reżysera Amosa Gitaia znajdą się wśród filmów pokazywanych na 4. Warszawskim Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej. Festiwal rozpocznie się 24 listopada. Będzie dedykowany Romanowi Polańskiemu ("Pianista", "Oliver Twist"), któremu przyznana zostanie nagroda honorowa festiwalu.
 • Pierwszy, zaginiony film Alfreda Hitchcocka

  Pierwszy, zaginiony film Alfreda Hitchcocka

  Niezależny reżyser Chase Palmer przygotowuje obraz "Number Thirteen", będący wariacją na temat pierwszego, nieukończonego i zaginionego filmu Alfreda Hitchcocka pod tym samym tytułem. Do obsady projektu dołączył właśnie Ben Kingsley ("Dom z piasku i mgły", "Oliver Twist").
 • Roman Polański francuskim policjantem

  Roman Polański francuskim policjantem

  Polski reżyser Roman Polański ("Oliver Twist", "Pianista") dołączył do obsady trzeciej części kryminalnej serii "Godziny szczytu". W filmie w reżyserii Breta Rattnera ("X-MEN: Ostatni bastion") partnerować mu będzie chiński aktor Jackie Chan ("Rycerze z Szanghaju").
 • Roman Polański z nagrodą im. Felliniego

  Roman Polański z nagrodą im. Felliniego

  Roman Polański ("Oliver Twist", "Pianista") otrzyma nagrodę im. Federico Felliniego za całokształt twórczości - zapowiedziano w środę, 4 października, we Włoszech. Uroczystość wręczenia nagrody, przyznawanej przez fundację imienia twórcy "Osiem i pół", odbędzie się 16 grudnia w jego rodzinnym mieście - Rimini.
 • Polański walczy o Europejską Nagrodę Filmową

  Polański walczy o Europejską Nagrodę Filmową

  Europejska Akademia Filmowa ogłosiła w Berlinie niedzielę, 3 września, listę 12 filmów, które ubiegają się w tym roku o Europejską Nagrodę Filmową widzów. Jest wśród nich "Oliver Twist" Romana Polańskiego. Tegoroczne nagrody zostaną rozdane w Warszawie 2 grudnia.