Oliver Stone

Synonimy:
Stone Oliver,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Oliver Stone (95)

 • Oliver Stone znów opowiada o zabójstwie Kennedy'ego

  Oliver Stone znów opowiada o zabójstwie Kennedy'ego

  Wyreżyserowany przez Olivera Stone'a "JFK" z 1991 roku odbił się szerokim echem za sprawą rzucenia nowego światła na zabójstwo prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Fitzgeralda Kennedy'ego. Reżyser rozwinął w nim spiskową teorię mówiącą o tym, że za głośnym zamachem stał ktoś inny niż obwiniony za zabójstwo Lee Harvey Oswald. Teraz Stone powrócił do tego tematu w nowym dokumencie, który w tym roku ma zadebiutować podczas festiwalu filmowego w Cannes.
 • Oliver Stone skorzystał z rosyjskiej szczepionki na koronawirusa

  Oliver Stone skorzystał z rosyjskiej szczepionki na koronawirusa

  Twórca takich filmów jak „Wall Street” i „Pluton” przebywa obecnie w Rosji, gdzie kręci dokument o zmianach klimatu. Przy tej okazji Oliver Stone przyjął rosyjską szczepionkę na koronawirusa. 74-letni reżyser zdecydował się na ten ruch, mimo że preparat Sputnik V przeznaczony jest dla osób w wieku 18-60 lat.
 • Oliver Stone: Hollywood? Wszyscy tam oszaleli

  Oliver Stone: Hollywood? Wszyscy tam oszaleli

  Oliver Stone, twórca takich filmów jak "Pluton" czy "Wall Street", jest zdegustowany tym, jak obecnie wygląda Hollywood. Narzeka, że branża filmowa jest sparaliżowana przez koronawirusa, a co więcej, jest spętana polityczną poprawnością. Sam oddaje się teraz kręceniu dokumentów, m.in. o nowych informacjach w sprawie śmierci Johna Kennedy'ego.
 • Do rosyjskich księgarń trafi "Wywiad z Władimirem Putinem" Olivera Stone'a

  Do rosyjskich księgarń trafi "Wywiad z Władimirem Putinem" Olivera Stone'a

  Do rosyjskich księgarń trafi we wtorek przekład książki amerykańskiego reżysera filmowego, scenarzysty i producenta Olivera Stone'a pt. "Wywiad z Władimirem Putinem. Pełna wersja", napisanej na podstawie filmowych wywiadów Stone'a "The Putin Interviews".
 • Edward Snowden w teledysku "The Veil" Petera Gabriela

  Edward Snowden w teledysku "The Veil" Petera Gabriela

  W klipie "The Veil" Petera Gabriela nieoczekiwanie pojawił się Edward Snowden, zbiegły do Rosji były pracownik Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Utwór pochodzi z biograficznego filmu "Snowden", który wchodzi do kin 16 września (polska premiera 11 listopada).
 • Oliver Stone demaskuje historię Stanów Zjednoczonych

  Oliver Stone demaskuje historię Stanów Zjednoczonych

  Premiera dokumentalnej serii "Historia Stanów Zjednoczonych według Olivera Stone'a" odbędzie się 15 stycznia na kanale Planete+. Reżyser, trzykrotny zdobywca Oscara, w dziesięciu odcinkach przedstawia nieznane aspekty historii swojego ojczystego kraju.
 • Oliver Stone nakręci film o Snowdenie

  Oliver Stone nakręci film o Snowdenie

  Oliver Stone, twórca tak głośnych produkcji, jak "JFK", "Urodzeni mordercy" czy "Pluton", ogłosił, że zamierza wyreżyserować film o Edwardzie Snowdenie. Ten amerykański analityk w 2013 roku ujawnił tajne informacje o masowej inwigilacji zarówno obywateli USA, jak i obcokrajowców, w tym liderów państw sojuszniczych.
 • Oliver Stone reklamuje mundial

  Oliver Stone reklamuje mundial

  Słynny reżyser Oliver Stone zagrał... reżysera w filmie reklamującym najbliższe mistrzostwa świata w piłce nożnej. W obrazie promującym brazylijski mundial wzięło udział kilka gwiazd światowego futbolu.
 • Oliver Stone: "Snowden jest bohaterem"

  Oliver Stone: "Snowden jest bohaterem"

  Słynny reżyser Oliver Stone ("Urodzeni mordercy", "Nixon", "Pluton") nazwał byłego pracownika CIA Eduarda Snowdena, oskarżonego przez władze USA o ujawnienie tajnych informacji, "bohaterem" oraz wezwał przywódców innych krajów do zaoferowania mu azylu.
 • "Savages: ponad bezprawiem": Biznes w czasach maszynowych karabinów

  "Savages: ponad bezprawiem": Biznes w czasach maszynowych karabinów

  Ofelia (aka O.), Ben i Chon żyją w namiętnym trójkącie, opartym na wzajemnym porozumieniu dusz. W słonecznej Kalifornii uprawiają najlepszą marihuanę na świecie i żyliby długo i szczęśliwie, gdyby w ich lukrowany indie świat nie wkroczyła bezlitosna, międzynarodowa korporacja (czyt. kartel narkotykowy).

Zdjęcia - Oliver Stone (15)

 • film.interia.pl
  Oliver Stone: Niepokorny Amerykanin
 • film.interia.pl
  Oliver Stone: Niepokorny Amerykanin
 • film.interia.pl
  Oliver Stone: Niepokorny Amerykanin
 • film.interia.pl
  Oliver Stone: Niepokorny Amerykanin
 • film.interia.pl
  Oliver Stone: Niepokorny Amerykanin
 • film.interia.pl
  Oliver Stone: Niepokorny Amerykanin

Filmy - Oliver Stone (1)

 • "Savages: ponad bezprawiem"

  Ophelia wybrała sobie niezbyt dobre towarzystwo do romansowania - dwóch plantatorów marihuany. Zabawa szybko zamienia się w prawdziwy koszmar. Kiedy dwaj mężczyźni zadzierają z niewłaściwymi ludźmi, okrutny meksykański kartel porywa dziewczynę...