olgierd łukaszewicz

Artykuły - Olgierd łukaszewicz (27)

 • Olgierd Łukaszewicz uhonorowany złotą Glorią Artis

  Olgierd Łukaszewicz uhonorowany złotą Glorią Artis

  Aktor Olgierd Łukaszewicz został uhonorowany przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego złotym medalem Gloria Artis. Artysta obchodzi w tym roku 45-lecie pracy; współpracuje z Teatrem Polskim w Warszawie, jest też prezesem ZASP-u.
 • Olgierd Łukaszewicz: 45 lat na scenie i ekranie

  Olgierd Łukaszewicz: 45 lat na scenie i ekranie

  "Jasna twarz i ta rzadka sympatyczność dana od Boga, którą potocznie nazywamy wdziękiem" - tak ekranowy wizerunek Olgierda Łukaszewicza określił Kazimierz Kutz. W poniedziałek w Warszawie odbędzie się benefis z okazji 45-lecia pracy artystycznej Łukaszewicza.
 • Łukaszewicz: W ZASP-ie potrzebne zmiany

  Łukaszewicz: W ZASP-ie potrzebne zmiany

  Chcemy zmienić statut Związku Artystów Scen Polskich, zrezygnować z przepisów, które uniemożliwiają niektórym twórcom wstąpienie do nas. ZASP istnieje od stu lat i jego rolą jest jednoczenie środowiska - mówi prezes związku Olgierd Łukaszewicz.
 • Olgierd Łukaszewicz w "M jak miłość"

  Olgierd Łukaszewicz w "M jak miłość"

  Olgierda Łukaszewicza, który na początku roku dołączył do obsady "M jak Miłość", widzowie zobaczą na antenie TVP2 już we wrześniu. Aktor gra w serialu światowej sławy neurologa, profesora Kazana.
 • Artyści wspominają Łapickiego

  Artyści wspominają Łapickiego

  Andrzeja Łapickiego, który zmarł w sobotę, 21 lipca, nad ranem, wspominają jego koledzy, artyści. "Był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów" - mówią zgodnie.
 • Warszawiak gra Francuza!

  Warszawiak gra Francuza!

  Xawery, bo tak ma na imię bohater kreowany przez Łukasza Garlickiego w serialu "Plebania" - to młody hulaka, hazardzista, lubiący ekstremalne sporty, ryzyko i luksus, Francuz, syn arystokraty Aleksa (Olgierd Łukaszewicz).
 • Olgierd Łukaszewicz: Arystokrata aktorstwa

  Olgierd Łukaszewicz: Arystokrata aktorstwa

  Znany aktor teatralny i filmowy, były prezes Związku Artystów Scen Polskich - Olgierd Łukaszewicz - kończy w środę, 7 września, 65 lat.
 • PiS i SLD na PO. Rząd Tuska chce uchwalić "dzikie, niecywilizowane, szkodliwe prawo"?

  PiS i SLD na PO. Rząd Tuska chce uchwalić "dzikie, niecywilizowane, szkodliwe prawo"?

  O nieuchwalanie przez Senat ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, z zaproponowanymi m.in.przez senatorów PO poprawkami, apelują Kazimierz Michał Ujazdowski (PiS), Zdzisława Janowska (SLD) i prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz.

Filmy - Olgierd łukaszewicz (2)

 • "Owsiak będzie miał w garści całą Polskę"

  Jurek Owsiak żartuje, że niedługo będzie miał w garści "moherów" - i chyba rzeczywiście tak będzie - mówi Olgierd Łukaszewicz, odnosząc się do faktu, że w tym roku WOŚP gra także dla osób starszych. - Dziękuję Jurkowi, że uwrażliwia nas wszystkich na tę klamrę życia człowieka, od małego do starości. Interia.pl jest oficjalnym partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 • "Daas"

  Rok 1776. Młody Henryk Klein (Mariusz Bonaszewski) dostaje skargę od Jakuba Golińskiego (Andrzej Chyra) na Jakuba Franka (Olgierd Łukaszewicz) - żydowskiego herezjarchy. Goliński twierdzi, że został obrabowany przez sektę Franka. Klein rozpoczyna śledztwo...