Ołeksandr Turczynow

Artykuły - Ołeksandr Turczynow (40)

 • Władze Ukrainy inicjują okrągłe stoły jedności narodowej

  Władze Ukrainy inicjują okrągłe stoły jedności narodowej

  Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow i premier tego kraju Arsenij Jaceniuk oświadczyli, że inicjują obrady "okrągłych stołów jedności narodowej", które mają doprowadzić do uregulowania sytuacji w ich państwie.
 • Ukraina: Turczynow nie wyklucza referendum ws. jedności państwa

  Ukraina: Turczynow nie wyklucza referendum ws. jedności państwa

  Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow nie wykluczył w poniedziałek przeprowadzenia referendum w sprawie jedności państwa, które mogłoby się odbyć przy okazji wyborów prezydenckich 25 maja.
 • Ukraina: Opublikowano dekret o operacji antyterrorystycznej

  Ukraina: Opublikowano dekret o operacji antyterrorystycznej

  Administracja prezydenta Ukrainy opublikowała dekrety pełniącego obowiązki szefa państwa Ołeksandra Turczynowa, które m.in. wprowadzają w życie decyzję o rozpoczęciu operacji antyterrorystycznej przeciwko siłom prorosyjskim na wschodzie kraju.
 • Ukraina: Rozpoczyna się akcja antyterrorystyczna z użyciem armii

  Ukraina: Rozpoczyna się akcja antyterrorystyczna z użyciem armii

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) rozpoczyna szeroką akcję antyterrorystyczną, w której zostaną użyte także siły zbrojne - oświadczył w niedzielę pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow.
 • Ukraina: Pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony

  Ukraina: Pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony

  P.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow zwołał w sobotę w Kijowie pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w związku z próbami zajmowania budynków rządowych na wschodzie kraju przez prorosyjskich separatystów.
 • Turczynow: Separatyści unikną kary, jeśli złożą broń

  Turczynow: Separatyści unikną kary, jeśli złożą broń

  Prorosyjscy separatyści, którzy okupują instytucje państwowe na wschodniej Ukrainie mogą uniknąć kary, jeśli tylko złożą broń i opuszczą zajmowane budynki - oświadczył w czwartek pełniący obowiązki prezydenta tego kraju Ołeksandr Turczynow.
 • Ukraina: Administracja obwodowa w Doniecku objęta specjalną ochroną

  Ukraina: Administracja obwodowa w Doniecku objęta specjalną ochroną

  Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow wydał dekret, w którym polecił objęcie ochroną państwową siedziby opanowanej przez prorosyjskich separatystów administracji obwodowej w Doniecku na wschodzie kraju.
 • Ukraina: Turczynow zapowiada działania przeciwko separatystom

  Ukraina: Turczynow zapowiada działania przeciwko separatystom

  Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow zapowiedział w poniedziałek akcje antyterrorystyczne wymierzone przeciwko prorosyjskim separatystom, dążącym do oderwania wschodnich regionów kraju.
 • Turczynow odwołał wyjazd na Litwę po zamieszkach na wschodzie Ukrainy

  Turczynow odwołał wyjazd na Litwę po zamieszkach na wschodzie Ukrainy

  Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow zrezygnował w wyjazdu na Litwę, by zająć się sytuacją na wschodzie kraju, gdzie grupy prorosyjskich separatystów wdarły się w niedzielę do budynków publicznych - poinformowały służby prasowe prezydenta.
 • ​Turczynow: Ukraina rozważa zmianę swego statusu państwa pozablokowego

  ​Turczynow: Ukraina rozważa zmianę swego statusu państwa pozablokowego

  Ukraina, która nie należy do żadnego sojuszu, rozważa kwestię zmiany swojego statusu państwa pozablokowego - oświadczył w poniedziałek pełniący obowiązki prezydenta kraju Ołeksandr Turczynow.