Muzyka - olej

Artykuły - Olej (4)

 • Proletaryat i komiksy

  Proletaryat i komiksy

  Wokalista pabianickich punkrockowców z Proletaryatu Tomasz "Olej" Olejnik jest wielkim fanem komiksów. Dlatego nie zdziwił jego udział w nagraniu piosenki do filmu "Tytus, Romek i A'Tomek", opartego na słynnej serii komiksów autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, czyli po prostu Papcia Chmiela. - Jestem fanem tej serii. Sam kiedyś namiętnie rysowałem komiksy - mówi "Olej" w rozmowie z INTERIA.PL.
 • Proletaryat: Może od nowa?

  Proletaryat: Może od nowa?

  - Materiał jest zrobiony w połowie, ale cały czas się zastanawiamy, czy nie nagrać płyty od początku, z nowymi założeniami - mówi o pracach nad nowym albumem wokalista Proletaryatu Tomasz "Olej" Olejnik. W rozmowie z INTERIA.PL lider pabianickiego kwartetu zdradził też, że nagrania nie ukażą się pod roboczym tytułem "Muun".
 • "Jesteśmy optymistami"

  "Jesteśmy optymistami"

  Pierwsze wzmianki o zespole Virgin Snatch pojawiły się jesienią 2001 roku. Wówczas wokalistą zespołu był Olej ze znanej fromacji Proletaryat, zaś na basie grał stary wyjadacz Paweł Mąciwoda-Jastrzębski. Później nastąpiły zmiany personalne i posadę za mikrofonem otrzymał Zielony (znany z Death Sea), zaś cztery struny szarpie nie kto inny, jak Titus z Acid Drinkers. Skład uzupełniają grający w Virgin Snatch od samego początku gitarzysta Grysik i perkusista Jacko. W takim zestawieniu Virgin Snatch nagrał swoją debiutancką płytę, zatytułowaną "S.U.C.K.", która miała swoją premierę na początku grudnia 2003 roku. Wcześniej, 30 listopada, Virgin Snatch zaprezentował się w Krakowie podczas imprezy, której gwiazdami były niemieckie grupy Rage i Helloween. O historii grupy, kulisach współpracy z Titusem, uwielbieniu dla Davida Coverdale'a, stylu muzyki Virgin Snatch i planach na przyszłość, Lesławowi Dutkowskiemu opowiedział Zielony.
 • Virgin Snatch z Tytusem

  Virgin Snatch z Tytusem

  Jakiś czas temu informowaliśmy o narodzinach projektu Virgin Snatch, za którego poczęcie odpowiedzialni są Tomasz "Olej" Olejnik, na co dzień wokalista grupy Proletaryat, Grzegorz Bryła kiedyś grający w krakowskiej grupie Death Sea, znany ze współpracy z Markiem Piekarczykiem Jacek Sławeński oraz Paweł &qout;Mąciwoda" Jastrzębski. Zespół bynajmniej nie zakończył żywota. Zmienił się jedynie skład.