olej opałowy

Artykuły - Olej opałowy (48)

 • KAS przypomina o zmianach na rynku paliwa opałowego

  KAS przypomina o zmianach na rynku paliwa opałowego

  Krajowa Administracja Skarbowa w dzisiejszym komunikacie poinformowała, że okres przejściowy dla podmiotów sprzedających paliwa opałowe lub podmiotów zużywających te paliwa do celów grzewczych upływa 31 sierpnia.
 • MRiRW: Faktury za paliwo rolnicze do 2 marca

  MRiRW: Faktury za paliwo rolnicze do 2 marca

  ​ Rolnicy, którzy chcą odzyskać część podatku akcyzowego od zakupu oleju napędowego, do 2 marca muszą złożyć do wójta odpowiedni wniosek wraz z fakturami za zakup paliwa zużytego do produkcji rolnej - przypomniana resort rolnictwa. Limit zwrotu podatku w 2020 r. wynosi 100,00 zł do hektara. Zgodnie z projektem budżetu na ten rok, rząd zarezerwował 1 mld 180 mln zł na zwrot akcyzy na paliwo rolnicze.
 • Od 2020 roku może zdrożeć paliwo lotnicze i gaz LPG

  Od 2020 roku może zdrożeć paliwo lotnicze i gaz LPG

  Senacka komisja budżetu i finansów publicznych odrzuciła wczoraj poprawkę, która kolejny raz przesuwała obowiązek stosowania elektronicznych dokumentów dostawy w akcyzie. Brak tej regulacji wprowadzających takie odroczenie może oznaczać, że od 1 stycznia 2020 r. zdrożeje wiele wyrobów akcyzowych.
 • Masz olej opałowy w baku? Zwijasz firmę

  Masz olej opałowy w baku? Zwijasz firmę

  Obligatoryjny zakaz działalności transportowej w przypadku popełnienia przestępstwa skarbowego w postaci jazdy na oleju opałowym - to pomysł rządu na wyeliminowanie nieuczciwych praktyk.
 • MF planuje objąć monitoringiem kolejne przewozy

  MF planuje objąć monitoringiem kolejne przewozy

  Objęcie monitoringiem przewozów, m.in. oleju opałowego i LPG, wdrożyć rozwiązanie pozwalające wykrywać podmioty przyczyniające się do powstawania zatorów płatniczych zapowiedział pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji Przemysław Koch.
 • W Niemczech olej opałowy, w Polsce napędowy. Oszuści zatrzymani

  W Niemczech olej opałowy, w Polsce napędowy. Oszuści zatrzymani

  Polsko-niemiecka grupa przestępcza przywoziła z Niemiec do Polski olej służący do ogrzewania, by sprzedać go jako paliwo do pojazdów z silnikami diesla. Niemiecki fiskus stracił na tym co najmniej sto milionów euro.
 • Kupujesz olej opałowy? Będziesz musiał zarejestrować się urzędzie skarbowym

  Kupujesz olej opałowy? Będziesz musiał zarejestrować się urzędzie skarbowym

  Małe firmy, spółdzielnie, a nawet osoby fizyczne, które kupują olej opałowy dla celów grzewczych, będą musiały rejestrować się w urzędzie skarbowym.
 • Ceny ropy w Nowym Jorku rosną

  - Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na spadek temperatury w USA, co spowodowało wzrost popytu na olej opałowy - podają maklerzy.
 • ABW rozbiła grupę zajmującej się odbarwianiem paliwa

  ABW rozbiła grupę zajmującej się odbarwianiem paliwa

  Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Bydgoszczy wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy zakończyła śledztwo dotyczące działania grupy przestępczej zajmującej się odbarwianiem oleju opałowego i jego sprzedażą jako oleju napędowego. Z tego tytułu Skarb Państwa stracił ponad 72 mln złotych. Skierowano akt oskarżenia przeciwko 9 osobom. Grozi im kara do 15 lat więzienia.
 • ABW: Śledztwo ws. odbarwiania oleju napędowego

  ABW: Śledztwo ws. odbarwiania oleju napędowego

  9 osób oskarżonych w śledztwie dotyczącym sprzedaży podrabianego oleju napędowego. Naraziło to Skarb Państwa na stratę ponad 72 mln złotych. Grupa przestępcza zajmowała się odbarwianiem oleju opałowego i jego sprzedażą jako oleju napędowego. Oskarżonym grozi kara do 15 lat więzienia.

Filmy - Olej opałowy (1)

 • "Przepisy o akcyzie na olej opałowy prowadzą dystrybutorów do bankructwa"

  Sprzedawcy lekkiego oleju opałowego, zwanego olejem napędowym grzewczym protestują przeciwko złemu funkcjonowaniu prawa i domagają się zarówno zmiany przepisów, jak i ich interpretacji – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Halina Pupacz, prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych. – Większość firm, która została skontrolowana w ostatnich kilku latach ma poważne trudności. Część została zamknięta, bo konta przedsiębiorców zostały zablokowane przez urzędy skarbowe, co zmusiło ich do założenia nowej działalności, a część firm upadła.