olej napędowy

Artykuły - Olej napędowy (119)

 • Pandemia! Ceny paliw jeszcze nigdy nie spadały tak szybko

  Pandemia! Ceny paliw jeszcze nigdy nie spadały tak szybko

  Na przestrzeni tygodnia benzyna i olej napędowy potaniały o ponad 20 groszy. W najbliższych dniach przecena nie będzie jeszcze hamować i na stacjach coraz częściej będzie można zatankować za mniej niż 4 złotych za litr paliwa.
 • Benzyna tanieje, diesel drożeje

  Benzyna tanieje, diesel drożeje

  Ostatni tydzień przed świętami na krajowym rynku paliw nie przyniósł dużych zmian cen paliw. Wyjątkiem był autogaz, który znów wyraźnie podrożał. Mniej korzystnie dla kierowców wygląda sytuacja na światowych rynkach, gdzie cena ropy naftowej wspięła się na ponad trzymiesięczne maksima.
 • Stawka zwrotu akcyzy za olej napędowy w 2020 r. - 1 zł za litr

  Stawka zwrotu akcyzy za olej napędowy w 2020 r. - 1 zł za litr

  Stawka zwrotu akcyzy za olej napędowy wykorzystywany do produkcji rolnej w 2020 r. ma wynosić 1 zł za litr - określa opublikowany w czwartek na stronach Rządowego Centrum Legislacji projekt rozporządzenia Rady Ministrów.
 • Białoruś czasowo wstrzymuje eksport produktów naftowych m.in. do Polski

  Białoruś czasowo wstrzymuje eksport produktów naftowych m.in. do Polski

  O czasowym wstrzymaniu eksportu produktów naftowych z Białorusi do Polski, krajów bałtyckich i na Ukrainę poinformował we wtorek zastępca dyrektora Białoruskiej Kompanii Naftowej (BNK) Siarhiej Hrib. Przyczyną jest zanieczyszczenie ropy dostarczanej przez Rosję. Na Polskę przypada 13 proc. białoruskiego eksportu oleju napędowego. Dostawy z Białorusi na Ukrainę stanowią 81 proc. jej importu benzyn i 40 proc. jej importu oleju napędowego.
 • Ceny paliw. Wenezuelski blackout i kataklizmy w USA

  Ceny paliw. Wenezuelski blackout i kataklizmy w USA

  Przed nami kolejna fala podwyżek cen benzyny na stacjach paliwowych. Częściowo odpowiada za to blackout w Wenezueli, a częściowo powrót wyższych marż rafineryjnych spowodowanych sytuacją w USA. Na pocieszenie, tym razem podwyżki nie dotkną właścicieli diesli - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • W Niemczech olej opałowy, w Polsce napędowy. Oszuści zatrzymani

  W Niemczech olej opałowy, w Polsce napędowy. Oszuści zatrzymani

  Polsko-niemiecka grupa przestępcza przywoziła z Niemiec do Polski olej służący do ogrzewania, by sprzedać go jako paliwo do pojazdów z silnikami diesla. Niemiecki fiskus stracił na tym co najmniej sto milionów euro.
 • Co dziwnego się zdarzyło, że diesel jest droższy od benzyny

  Co dziwnego się zdarzyło, że diesel jest droższy od benzyny

  Na polskich stacjach olej napędowy ON jest droższy o 24-27 gr/l od benzyny Pb 95. Właściciele diesli są zszokowani, ale istnieje wyjaśnienie, dlaczego tak się stało i jak długo stan taki może potrwać.
 • Masz diesla? Masz pecha. Tylko benzyna ostro w dół

  Masz diesla? Masz pecha. Tylko benzyna ostro w dół

  W miesiąc ceny benzyny na rynku europejskim spadły o 40 gr za litr i są najniższe od kwietnia. Jeszcze w listopadzie na polskich stacjach możliwe są obniżki do poziomu 4,7-4,8 zł za litr. Dlaczego jednak olej napędowy nie ulega tym trendom i nadal utrzymuje się blisko wieloletnich szczytów? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Benzyna i olej napędowy są najdroższe od połowy stycznia br.

  Benzyna i olej napędowy są najdroższe od połowy stycznia br.

  Droga ropa przełożyła się na ceny paliw na stacjach. Benzyna i olej napędowy są najdroższe od połowy stycznia tego roku. Niestety, zważywszy na sytuację na rynku ropy, taniej nie będzie - przewiduje BM Reflex.

Filmy - Olej napędowy (2)

 • Szara strefa niszczy rynek paliw

  Spadek konsumpcji oleju napędowego, który widzimy w każdym z kwartałów jest naprawdę znaczny. Zakładamy, że jest to w dużej mierze związane z rozwojem szarej strefy, gdyż PKB w Polsce jest mniejsze niż rok temu, ale wciąż jest pozytywne. A zużycie oleju napędowego w jakiejś mierze jest odzwierciedleniem tego, co się dzieje w Polsce, w PKB. Na tej podstawie zakładamy, że spadek konsumpcji diesla jest przede wszystkim wynikiem rozwoju szarej strefy – tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes ds. finansowych PKN Orlen.
 • EuroparlTV: Jeździsz dieslem? Słono zapłacisz...

  Unia Europejska chce znowelizować dyrektywę o opodatkowaniu energii, uzależniając akcyzę od wydajności paliw. Mimo iż europosłowie bronią kieszeni podatników, podwyżka cen diesla nie jest wykluczona. A to pociągnęłoby za sobą kolejne wzrosty cen...