olej

Artykuły - Olej (325)

 • Hanna Stolińska: Polakom brakuje umiaru w jedzeniu

  Hanna Stolińska: Polakom brakuje umiaru w jedzeniu

  Odżywiać należy się świadomie i z głową, a posiłki powinny być regularne i dobrze zbilansowane. Jak to wszystko prosto brzmi! Niestety, praktyka pokazuje, że my, Polacy, mamy z tym spory kłopot. O naszych największych grzechach żywieniowych, wynikających z nich niedoborach oraz mitach, które rujnują nasze zdrowie, rozmawiamy z dietetykiem klinicznym dr Hanną Stolińską, autorką książki "Zakłamane jedzenie".
 • Nowe koncesje konieczne w motoryzacji

  Nowe koncesje konieczne w motoryzacji

  Planowane są zmiany prawne, które mają ograniczyć wykorzystywanie zużytych olejów smarnych jako opału i ograniczyć szarą strefę handlu olejami. Importerzy i producenci środków smarnych będą musieli otrzymać koncesję, wprowadzona ma zostać też opłata depozytowa w wysokości do 10 zł za litr oleju sprzedanego klientowi końcowemu.
 • Olej po smażeniu frytek uratuje polski transport?

  Olej po smażeniu frytek uratuje polski transport?

  Udział odnawialnej energii w polskim transporcie jest niższy niż średnia unijna. Polska najpewniej nie wypełni unijnego celu odnawialnej energii na 2020 r. Szansą, aby to zmienić, są biopaliwa, a wśród nich olej po smażeniu frytek.
 • Co trzeba wiedzieć, wybierając olej

  Co trzeba wiedzieć, wybierając olej

  Jedna z najważniejszych motoryzacyjnych prawd mówi, że kluczowym czynnikiem decydującym o stanie technicznym jednostki napędowej jest olej silnikowy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, spośród których kierowcy mogą wybrać ten, najlepiej pasujący do silnika ich auta.
 • Ważny olej

  Ważny olej

  Len od dawna stosowano jako antidotum na bóle brzucha i przy kłopotach ze śluzówkami. Nasze babcie wiedziały najlepiej, czym leczyć.
 • W sieci przybywa nieprawdziwych informacji o produktach żywnościowych. Coraz trudniej z nimi walczyć

  W sieci przybywa nieprawdziwych informacji o produktach żywnościowych. Coraz trudniej z nimi walczyć

  Fałszywe informacje, czyli tzw. fake newsy, pojawiają się w przestrzeni publicznej w jednej chwili i szybko się rozprzestrzeniają. Nagle konsumenci dowiadują się, że produkty, których bez żadnych negatywnych skutków używali przez dużą część życia, są niekorzystne lub wręcz szkodliwe. Takie historie to nie nowość, ale w dobie cyfrowych mediów coraz trudniej z nimi walczyć. Ostatnią, choć niejedyną, głośną sprawą tego typu była historii Nutelli.
 • Ta kobieta od 50 lat ma olej w jednym z płuc

  Ta kobieta od 50 lat ma olej w jednym z płuc

  Podczas rutynowego badania w płucach pewnej 86-letniej kobiety wykryto zalegający od co najmniej 50 lat... olej!
 • Zużyty olej lub płyn chłodniczy. Co z nim zrobić?

  Zużyty olej lub płyn chłodniczy. Co z nim zrobić?

  Jeszcze kilka lat temu serwisowanie pojazdu we własnym zakresie związane było z kiepską kondycją finansową polskiego społeczeństwa.
 • "W autach na LPG nie wymienia się oleju". Prawda czy mit?

  "W autach na LPG nie wymienia się oleju". Prawda czy mit?

  "W samochodach jeżących na LPG nie wymienia się oleju. Zamiast tego, trzeba go - po prostu - dolewać". To jedna z ludowych mądrości, z którą spotykamy się dość często. Czy auta zasilane gazem faktycznie zużywają więcej oleju niż ich benzynowe odpowiedniki?
 • Makaron curry z kurczakiem

  Makaron curry z kurczakiem

  Łatwy przepis na pyszny obiad

Filmy - Olej (3)