Ole Einar Bjoerndalen

Artykuły - Ole Einar Bjoerndalen (72)

 • Koronawirus w biathlonie. Ole Einar Bjoerndalen postanowił zaryzykować. Leci do Chin

  Koronawirus w biathlonie. Ole Einar Bjoerndalen postanowił zaryzykować. Leci do Chin

  W czasach pandemii powinno się unikać podróży, a tych do Chin to już jak ognia. Legendarny biathlonista Ole Einar Bjoerndalen jest już jednak spakowany. Leci do Państwa Środka. - Nie sądzę, aby praca tam wiązała się z większym ryzykiem niż w Europie - uzasadnia.
 • Premier League. Juergen Klopp: Poza futbolem najważniejszy jest dla mnie biathlon

  Premier League. Juergen Klopp: Poza futbolem najważniejszy jest dla mnie biathlon

  Trener piłkarzy Liverpoolu Juergen Klopp wyjawił w reportażu kanału norweskiej telewizji TV2, że poza futbolem ze wszystkich sportów najbardziej pasjonuje go biathlon, a największym sportowcem jest dla niego legenda tej dyscypliny Ole Einar Bjoerndalen.
 • Mijający rok czasem pożegnań ze sportem wielu gwiazd

  Mijający rok czasem pożegnań ze sportem wielu gwiazd

  Marit Bjoergen, Ole Einar Bjoerndalen, Daria Domraczewa, Petter Northug, Emil Hegle Svendsen, a w Polsce m.in. Agnieszka Radwańska, Karol Bielecki, Sławomir Szmal i Weronika Nowakowska. W 2018 roku karierę zakończyło wielu znakomitych sportowców.
 • Ostatni bieg Ole Einara Bjoerndalena w karierze

  Ostatni bieg Ole Einara Bjoerndalena w karierze

  Najbardziej utytułowany biathlonista w historii Norweg Ole Einar Bjoerndalen zakończył w kwietniu karierę, ale postanowił wystartować raz jeszcze 29 grudnia w zawodach World Team Challenge w Gelsenkirchen. Jego partnerką będzie żona Daria Domraczewa.
 • Norweska federacja biathlonu nie ma pieniędzy na ciężarówkę Bjoerndalena

  Norweska federacja biathlonu nie ma pieniędzy na ciężarówkę Bjoerndalena

  Najbardziej utytułowany biathlonista w historii tej dyscypliny Norweg Ole Einar Bjoerndalen zaproponował krajowej federacji kupno swojej legendarnej luksusowej ciężarówki treningowej, lecz działacze odmówili, tłumacząc się brakiem funduszy.
 • Biathloniści Bjoerndalen i Domraczewa zakończą kariery na stadionie Schalke

  Biathloniści Bjoerndalen i Domraczewa zakończą kariery na stadionie Schalke

  Utytułowani biathloniści Norweg Ole Einar Bjoerndalen i Białorusinka Daria Domraczewa, którzy ogłosili zakończenie karier, zaprezentują się kibicom po raz ostatni. W grudniu na stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen małżeństwo wystartuje w imprezie World Team Challenge.
 • Walka norweskich muzeów o medale Ole Einara Bjoerndalena

  Walka norweskich muzeów o medale Ole Einara Bjoerndalena

  Najbardziej utytułowany biathlonista w historii Norweg Ole Einar Bjoerndalen, który przed miesiącem zakończył karierę, jest zaskoczony, że już trwa walka pomiędzy muzeami o prawa do ekspozycji jego 58 medali igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.
 • Na zakończenie kariery Bjoerndalen pobiegnie... z psami

  Na zakończenie kariery Bjoerndalen pobiegnie... z psami

  Najbardziej utytułowany biathlonista w historii tej dyscypliny Norweg Ole Einar Bjoerndalen zakończył w kwietniu karierę, lecz oficjalnie zrobi to w sobotę podczas zawodów... psich zaprzęgów.
 • Ole Einar Bjoerndalen kończy sportową karierę

  Ole Einar Bjoerndalen kończy sportową karierę

  Legendarny 44-letni norweski biatlonista Ole Einar Bjoerndalen kończy karierę. Ośmiokrotny mistrz olimpijski i 20-krotny złoty medalista mistrzostw świata, który ma za sobą nieudany sezon, o swojej decyzji poinformował na konferencji prasowej w Simonstrandzie.
 • PŚ w biathlonie. Ole Einar Bjoerndalen wystartuje w Kontiolahti

  PŚ w biathlonie. Ole Einar Bjoerndalen wystartuje w Kontiolahti

  Słynny norweski biathlonista Ole Einar Bjoerndalen, którego zabrakło w igrzyskach w Pjongczangu, wystąpi w zawodach Pucharu Świata w fińskim Kontiolahti - poinformowała jego rodzima federacja.