oława

Synonimy:
Oławie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Oława (10)

 • Spalony kościół w Oławie zostanie odbudowany

  Po konsultacjach z konserwatorem zabytków i inspektorem nadzoru budowlanego zapadła decyzja o odbudowie zabytkowego kościoła pw. św. Józefa w Oławie. Świątynia spłonęła w zeszłym tygodniu, gdy pożar wybuchł na dachu sąsiadującej z nią kamienicy.
 • Zatrzymano sprawcę pożaru kościoła w Oławie

  Zatrzymano sprawcę pożaru kościoła w Oławie

  Policjanci zatrzymali w poniedziałek 36-letniego mężczyznę, któremu postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru budynku mieszkalnego, od którego spłonął sąsiadujący z nim zabytkowy kościół w Oławie. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.
 • Pożar kościoła św. Józefa w Oławie

  Pożar kościoła św. Józefa w Oławie

  Zakończyła się akcja ratownicza po pożarze XIX-wiecznego kościoła pw. św. Józefa w Oławie (woj. dolnośląskie). Pożar wybuchł w sąsiadującym z nim budynku mieszkalnym, z którego ewakuowano 8 osób. Nikt nie ucierpiał. Kościół jest doszczętnie zniszczony.
 • Zmarł mężczyzna, który doprowadził do wybuchu gazu w Oławie

  Zmarł mężczyzna, który doprowadził do wybuchu gazu w Oławie

  Nie żyje 27-letni mężczyzna, podejrzewany o spowodowanie wybuchu gazu w jednym z bloków w Oławie. Wybuch zniszczył 15 mieszkań. Ludzie będą mogli do nich wrócić dopiero za kilka tygodni.
 • Protest na drodze Wrocław - Opole

  Około półtorej godziny trwał protest mieszkańców Oławy (woj. dolnośląskie), którzy przechodząc przez przejście dla pieszych przy rondzie na trasie wjazdowej do miasta, utrudniali w piątek przejazd drogą krajową nr 94 Wrocław - Opole.
 • Dramat 14-latki. Zgwałciło ją czterech kolegów?

  Dramat 14-latki. Zgwałciło ją czterech kolegów?

  Urodzinowa impreza zorganizowana w Oławie (woj. dolnośląskie) zakończyła się dramatem młodej dziewczyny. 14-latka została seksualnie wykorzystana przez czterech kolegów. Podejrzani w sprawie siedemnastolatkowie trafili już do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
 • Fala na Odrze wieczorem dotrze do Wrocławia

  Fala kulminacyjna na Odrze w niedzielę wieczorem dotrze do Wrocławia. Obecnie największe spiętrzenie wody jest w okolicach Oławy i Jelcza-Laskowic. Nigdzie nie doszło do przerwania wałów, ale są one mocno nasiąknięte.
 • Prognozy są fatalne - zbudują nowy wał

  Prognozy są fatalne - zbudują nowy wał

  Na wrocławskim Osiedlu Kozanów zostanie zbudowany nowy wał. Decyzję wymusiły złe prognozy. Nowy wał powstanie na linii starego, jednak jego konstrukcja ma być mocniejsza i chronić wszystkie budynki na tym osiedlu. Natomiast pod Wrocławiem trwa naprawa uszkodzonego wału polderu Lipki-Oława.
 • Fala przepływa przez Głogów

  Fala kulminacyjna przepływa we wtorek przez Głogów. Sytuacja w mieście jest stabilna, bowiem woda utrzymuje się w korycie. Gdzieniegdzie dochodzi do niewielkich przesiąków, które na bieżąco są likwidowane.
 • Wrocław szykuje się na falę kulminacyjną

  Wrocław czeka na nadejście fali kulminacyjnej. Obecnie przepływa ona przez Oławę, gdzie dotarła wcześniej, niż przypuszczano - niewykluczone więc, że w stolicy Dolnego Śląska fala pojawi się nie w sobotę rano - jak zapowiadano - ale w środku nocy.