okulista

Artykuły - Okulista (19)

 • Otwórz oczy

  Otwórz oczy

  - Niekontrolowany rozwój krótkowzroczności u dziecka rzutuje na większe ryzyko innych problemów okulistycznych w późniejszym wieku – o koniecznych, na etapie wczesnoszkolnym, badaniach profilaktycznych i higienie pracy narządu wzroku w świecie obstawionym monitorami opowiada dr n. med. Piotr Kucharzewski z Prywatnego Szpitala Weiss Klinik w Chorzowie.
 • "Metro": Kolejki krótsze, bo pacjenci zniknęli

  "Metro": Kolejki krótsze, bo pacjenci zniknęli

  Kolejki do okulistów i dermatologów są krótsze. Ale pacjenci wcale nie leczą się częściej u lekarzy rodzinnych - jak planował w reformie minister zdrowia, lecz zostali w domu, bo nie wiedzą, gdzie szukać pomocy lub kurują się prywatnie - pisze "Metro".
 • Od stycznia do okulisty i dermatologa tylko ze skierowaniem

  Od stycznia do okulisty i dermatologa tylko ze skierowaniem

  Pozostał miesiąc, aby do okulisty lub dermatologa udać się bez skierowania. Od stycznia do tych specjalistów będzie można zapisać się tylko ze skierowaniem. Część porad oraz drobnych zabiegów okulistycznych i dermatologicznych przejmą lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.
 • "Dziennik Polski": Zabieg okulistyczny? Termin: Za 3 lata

  "Pacjenci krakowskiego szpitala okulistycznego na usunięcie zaćmy mogą liczyć dopiero w październiku 2017 r. Chorzy na jaskrę muszą czekać do kwietnia 2016" - pisze czwartkowy "Dziennik Polski".
 • Astygmatyzm, łzawienie oczu: Co robić

  Astygmatyzm, łzawienie oczu: Co robić

  Pogorszył mi się wzrok, więc byłam u okulisty. Okazało się, że to astygmatyzm regularny. Na czym polega ta wada i jak się ją leczy?
 • Znana okulistka uniewinniona w sprawie korupcji

  Znana okulistka prof. Ariadna G.-Ł. została uniewinniona od 13 zarzutów korupcyjnych. Wyrok stołecznego sądu jest nieprawomocny; prokuratura może się odwołać.
 • Uwaga na kolorowe soczewki kontaktowe

  Uwaga na kolorowe soczewki kontaktowe

  Halloween to doskonała okazja dla wielu Amerykanów do przebrania się i postraszenia sąsiadów. W wielu kreacjach najprawdopodobniej będą wykorzystywane ozdobne soczewki kontaktowe. Okazuje się, że te mogą być niebezpieczne.
 • Kiedy iść z malcem do specjalisty?

  Kiedy iść z malcem do specjalisty?

  Zdarza się, że opieka pediatry to za mało, by maluszek prawidłowo się rozwijał. Sprawdź, w jakich sytuacjach warto pójść ze smykiem także do lekarzy innych specjalności.
 • Czy wiesz, jak zadbać o oczy?

  Czy wiesz, jak zadbać o oczy?

  W obecnych czasach, przywiązujemy coraz większą wagę do wyglądu, tego, co ubieramy, tego jak wygląda nasze ciało, pewnej estetyki poszukujemy również w rzeczach, które nas otaczają, dodatki w salonie, kolor samochodu czy klimatyczne wnętrze ulubionej knajpy. Zapominamy jednak, co sprawia, że możemy się tym cieszyć. Mowa o naszym wzroku. Zmysł, który pozwala odbierać wszelkie wrażenia wizualne, od koloru, po kształt. Jak o niego zadbać?

Filmy - Okulista (3)

 • Kiedy badać wzrok?

  Posłuchaj, co na ten temat mówi dr n. med. Marek Habela, specjalista chorób oczu (materiał sponsorowany - wywiad ze specjalistą został zorganizowany w ramach kampanii społecznej "Dobry Wzrok Na Całe Życie").
 • Co to jest astygmatyzm?

  Odpowiada dr n. med. Marek Habela, specjalista chorób oczu (materiał sponsorowany - wywiad ze specjalistą został zorganizowany w ramach kampanii społecznej "Dobry Wzrok Na Całe Życie").
 • Jak dbać o wzrok?

  Radzi dr n. med. Marek Habela, specjalista chorób oczu (materiał sponsorowany - wywiad ze specjalistą został zorganizowany w ramach kampanii społecznej "Dobry Wzrok Na Całe Życie").