okulary

Artykuły - Okulary (186)

 • Rodzaje oprawek do okularów

  Rodzaje oprawek do okularów

  Jeśli okulary są codziennym elementem waszej stylizacji, warto zadbać, by były dobrze dopasowane do kształtu twarzy i pasowały na każdą okazję. Przy wyborze oprawek okularów należy wziąć pod uwagę kilka kwestii – wygodę, model, tworzywo, z którego zostały wykonane i ich funkcjonalność. Okulary mogą być prawdziwą ozdobą i podkreślać osobowość, a także łagodzić rysy twarzy. Jakie rodzaje oprawek do okularów są obecnie najmodniejsze?
 • Inteligentne okulary Huawei x Gentle Monster Eyewear II w Polsce

  Inteligentne okulary Huawei x Gentle Monster Eyewear II w Polsce

  ​Huawei wprowadza do sprzedaży w Polsce inteligentne okulary Gentle Monster Eyewear II, pierwszy tego typu produkt w polskim portfolio marki. Okulary, stworzone we współpracy z kultową południowokoreańską marką Gentle Monster.
 • Odliczenie VAT od zakupu okularów korekcyjnych dla pracownika

  Odliczenie VAT od zakupu okularów korekcyjnych dla pracownika

  Podatnik nie może odliczyć VAT od zakupu okularów korekcyjnych pracownika.
 • Zwykłe okulary ograniczają rozprzestrzenianie się koronawirusa

  Zwykłe okulary ograniczają rozprzestrzenianie się koronawirusa

  ​Najnowsze badania wykazują, że osoby noszące okulary są w mniejszym stopniu narażone na infekcję SARS-CoV-2 niż osoby bez okularów.
 • Chiński startup pracuje nad okularami zdolnymi wykryć COVID-19

  Chiński startup pracuje nad okularami zdolnymi wykryć COVID-19

  Okulary termiczne T1 Rokid zostały stworzone specjalnie do wykrywania objawów koronawirusa oraz jego groźnych powikłań w postaci COVID-19. Odpowiedzialny za nie chiński startup może wkrótce dostarczyć urządzenia na rynek amerykański - czytamy w serwisie TechCrunch.
 • Ochrona wzroku w rozliczeniach podatkowych

  Ochrona wzroku w rozliczeniach podatkowych

  W pracy, zwłaszcza biurowej, wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia wyposażone w monitory ekranowe. Wykonywanie pracy z użyciem komputerów, laptopów, tabletów czy też innych urządzeń posiadających monitory niewątpliwie obciąża wzrok. Dlatego większość osób ich używających stosuje w trakcie takiej pracy okulary korekcyjne lub szkła kontaktowe. Wielu pracodawców finansuje lub refinansuje ich nabywanie. Wydatek ten muszą prawidłowo rozliczyć z jednej strony w kosztach podatkowych, a z drugiej ustalając przychód u pracownika, który ze świadczenia tego skorzystał.
 • Fakty i mity o krótkowzroczności dzieci

  Fakty i mity o krótkowzroczności dzieci

  Nawet połowa uczniów ma wady wzroku! To jedna zła wiadomość. Druga: te problemy są często wykrywane za późno. Poznaj fakty i mity o problemach ze wzrokiem i sposobach na dobre widzenie.
 • Wady wzroku występują częściej niż kiedyś

  Wady wzroku występują częściej niż kiedyś

  Eksperci alarmują, że na całym świecie, w tym także w Polsce, szybko przybywa osób z wadami wzroku. Głównym problemem jest krótkowzroczność.
 • Edukacja grozi krótkowzrocznością

  Edukacja grozi krótkowzrocznością

  Im więcej lat dana osoba spędza na nauce, tym większe prawdopodobieństwo, że rozwinie się u niej krótkowzroczność – wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu w Bristolu i Uniwersytetu w Cardiff (W. Brytania).

Filmy - Okulary (8)