okulary

Artykuły - Okulary (179)

 • Chiński startup pracuje nad okularami zdolnymi wykryć COVID-19

  Chiński startup pracuje nad okularami zdolnymi wykryć COVID-19

  Okulary termiczne T1 Rokid zostały stworzone specjalnie do wykrywania objawów koronawirusa oraz jego groźnych powikłań w postaci COVID-19. Odpowiedzialny za nie chiński startup może wkrótce dostarczyć urządzenia na rynek amerykański - czytamy w serwisie TechCrunch.
 • Ochrona wzroku w rozliczeniach podatkowych

  Ochrona wzroku w rozliczeniach podatkowych

  W pracy, zwłaszcza biurowej, wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia wyposażone w monitory ekranowe. Wykonywanie pracy z użyciem komputerów, laptopów, tabletów czy też innych urządzeń posiadających monitory niewątpliwie obciąża wzrok. Dlatego większość osób ich używających stosuje w trakcie takiej pracy okulary korekcyjne lub szkła kontaktowe. Wielu pracodawców finansuje lub refinansuje ich nabywanie. Wydatek ten muszą prawidłowo rozliczyć z jednej strony w kosztach podatkowych, a z drugiej ustalając przychód u pracownika, który ze świadczenia tego skorzystał.
 • Fakty i mity o krótkowzroczności dzieci

  Fakty i mity o krótkowzroczności dzieci

  Nawet połowa uczniów ma wady wzroku! To jedna zła wiadomość. Druga: te problemy są często wykrywane za późno. Poznaj fakty i mity o problemach ze wzrokiem i sposobach na dobre widzenie.
 • Wady wzroku występują częściej niż kiedyś

  Wady wzroku występują częściej niż kiedyś

  Eksperci alarmują, że na całym świecie, w tym także w Polsce, szybko przybywa osób z wadami wzroku. Głównym problemem jest krótkowzroczność.
 • Edukacja grozi krótkowzrocznością

  Edukacja grozi krótkowzrocznością

  Im więcej lat dana osoba spędza na nauce, tym większe prawdopodobieństwo, że rozwinie się u niej krótkowzroczność – wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu w Bristolu i Uniwersytetu w Cardiff (W. Brytania).
 • Inteligentne okulary Epson

  Inteligentne okulary Epson

  Firma Epson opracowała nowe inteligentne okulary, których można używać w połączeniu z istniejącym sprzętem za pomocą łączności HDMI i USB-C, by niemal całkowicie wyeliminować opóźnienia w przesyłaniu danych.
 • Modne akcesoria, które wyróżnią cię z tłumu

  Modne akcesoria, które wyróżnią cię z tłumu

  Intrygują, przyciągają, pokazują osobowość i fantazję. Potrafią odmienić oblicze każdej stylizacji i zwiększyć pewność siebie. Nadchodzący sezon obfituje w modne akcesoria, którymi odważnie ożywiamy strój.
 • Reflectacles: Ubierz je i bądź niewidzialny dla kamer

  Reflectacles: Ubierz je i bądź niewidzialny dla kamer

  Zasada działania tych okularów jest tak prosta, że aż genialna. Reflectacles odbijają światło. Dzięki temu zrobisz sobie w nich zachwycające selfie i... pozostaniesz anonimowy.
 • Dbałość o wzrok pracownika w firmowych rozliczeniach podatkowych

  Dbałość o wzrok pracownika w firmowych rozliczeniach podatkowych

  Obecnie wady wzroku niwelowane są nie tylko za pomocą okularów, ale również szkieł kontaktowych. Jednych i drugich osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę często używają w wykonywaniu czynności powierzonych im w ramach zadań pracowniczych. Pomimo że przepisy bhp obowiązujące w tym zakresie od lat nie były nowelizowane, zmieniające się interpretacje organów podatkowych powodują, że przedsiębiorcy mają problemy z klasyfikacją świadczeń związanych z ochroną wzroku pracownika zarówno pod kątem powstawania opodatkowanych przychodów pracowniczych, jak i rozliczania wartości tych świadczeń w kosztach podatkowych.

Filmy - Okulary (14)

 • Jak radzić sobie z zaparowanymi od maseczek okularami? Ten japoński artysta znalazł na to zabawny sposób

  Japoński artysta wymyślił zabawny sposób na zaparowane od maseczki okulary. Takahiro Shibata postanowił przerobić kawałek materiału na ramen. Pysznie wyglądające danie stworzył z filcu i gliny. Teraz patrząc mu w oczy można pomyśleć, że para unosi się znad zupy. Shibata jest uznanym w Japonii artystą, tworzącym przede wszystkim rzeźby i biżuterię.
 • YouTuber nabrał odwiedzających nowojorskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Myśleli, że okulary na podłodze są częścią wystawy

  YouTuber David Freiheit nabrał odwiedzających nowojorskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MOMA). Wraz z przyjacielem umieścił swoje okulary na podłodze w dwóch różnych częściach placówki i nagrali reakcję ludzi. Wiele osób uznało okulary za część ekspozycji i fotografowali je. „Żartowaliśmy, że ludzie mogą uznać za sztukę przypadkowe obiekty. Sądziliśmy tak oglądają niektóre pokazy w muzeum”, napisał Freiheit w interneci. „To było przezabawne, bo ludzie natychmiast zaczęli postrzegać nasze okulary jako instalację sztuki współczesnej” - dodał Freiheit.
 • Sowa zafascynowana swoim odbiciem w okularach opiekunki

  Ta sowa prawdopodobnie nigdy nie widziała własnego odbicia. Dlatego pewnie wyglądała na niezwykle zafascynowaną, wpatrując się w okulary swojej tymczasowej opiekunki. Wystraszyła się drugiego ptaka? (STORYFUL/x-news)
 • Sowa zafascynowana swoim odbiciem w okularach opiekunki

  Ta sowa prawdopodobnie nigdy nie widziała własnego odbicia. Dlatego pewnie wyglądała na niezwykle zafascynowaną, wpatrując się w okulary swojej tymczasowej opiekunki. Wystraszyła się drugiego ptaka? (STORYFUL/x-news)