okrucieństwo

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Okrucieństwo (Film [Szestokost] Reż.Marina Liubakowa) ,

Artykuły - Okrucieństwo (19)

 • Dzieci są okrutne

  Dzieci są okrutne

  Jarosław Boberek lubi trudną, wymagającą publiczność. Za takich odbiorców uważa dzieci, które zawsze szczerze wyrażają swoją opinię. Zdaniem artysty dorośli mają w sobie mniej spontaniczności i często mówią to, co rozmówca chce usłyszeć.
 • Wielka Brytania: Polacy winni zagłodzenia 4-latka

  Wielka Brytania: Polacy winni zagłodzenia 4-latka

  Pochodząca z Polski para została w czwartek jednogłośnie uznana przez ławę przysięgłych sądu koronnego w Birmingham za winną śmierci czteroletniego Daniela P., m.in. poprzez głodzenie i bicie - donosi telewizja Sky. Dziecko zmarło w marcu 2012 r. w Coventry. Sprawa odbiła się szerokim echem w brytyjskich mediach, ponieważ szkoła, urzędy pomocy społecznej i policja nie zapobiegły śmierci dziecka, choć miały podstawy podejrzewać, że chłopiec jest źle traktowany. Departament ochrony dzieci władz miejskich Coventry wszczął w tej sprawie dochodzenie.
 • Doktor Potwór i jego brygada

  Doktor Potwór i jego brygada

  Okrucieństwo oddziału Oskara Dirlewangera robiło wrażenie nawet na największych zbrodniarzach wojennych.
 • Breloczek z żywego żółwia

  Breloczek z żywego żółwia

  Na chińskich dworcach kolejowych i przystankach metra od niedawna można kupić nietypowe breloki. Plastikowe torebki, o wymiarach ok. 7 cm, wypełnione są kolorową wodą i...rybkami lub niewielkimi żółwiami. Żywymi.
 • Efekt Lucyfera

  Efekt Lucyfera

  - Charakter człowieka może zmienić się z dobrego w zły wyłącznie z powodu środowiska, w jakim się on znajduje. W skrajnych warunkach każdy człowiek może przeobrazić się w bezwzględnego oprawcę - mówi psycholog Monika Gwiazdowska.
 • Przywiązali osła do spadochronu. Śledztwo trwa

  Przywiązali osła do spadochronu. Śledztwo trwa

  O okrucieństwo wobec zwierząt mogą zostać oskarżeni rosyjscy biznesmeni, którzy w zeszłym tygodniu na pół godziny przyczepili osła do spadochronu - poinformowały rosyjskie media, wyjaśniając, że milicja wszczęła śledztwo w tej sprawie.
 • Okrucieństwo, które miało unicestwić całą rasę

  Okrucieństwo, które miało unicestwić całą rasę

  Proceder uprowadzania ludzi w niewolę był czymś więcej niż tylko perwersyjnym przejawem głęboko zakorzenionej nienawiści. Miał na celu unicestwienie całej rasy.
 • Niewyobrażalne okrucieństwo: Ryba jedzona żywcem

  Strona "Daily Telegraph" zamieściła na swojej stronie wstrząsający film, który na portalu "Youtube" zamieścił użytkownik "amazingfanstasiticvid". Jest na nim ryba, która została podana na talerz usmażona do połowy. I żywa, bo podczas smażenia owinięto jej głowę wilgotną szmatką.
 • "Zniszczyć Orła Białego!" czyli wojna okiem bolszewika

  "Zniszczyć Orła Białego!" czyli wojna okiem bolszewika

  "Biliśmy się pod Leszniowem" - czytamy w "Konarmii" Izaaka Babla, rosyjskiego Żyda, który w czasie wojny polsko - bolszewickiej służył w Armii Czerwonej. - "Mur polskiej konnicy parł na nas ze wszystkich stron. Sprężyna nieprzyjacielskiej strategii nabrała mocy i rozkręcała się z morderczym świstem".
 • Mrok i okrucieństwo Kolskiego

  Mrok i okrucieństwo Kolskiego

  Zapaśnik skrywający tajemnicę oraz kobieta, której życie odmienia się za sprawą wielkiej niespodziewanej miłości - to bohaterowie nowego filmu Jana Jakuba Kolskiego "Afonia i pszczoły". Obraz trafi do kin 5 czerwca. Reżyser określa go jako "przygodowy film o miłości".