okres

Artykuły - Okres (1684)

 • Jak przyspieszyć okres?

  Jak przyspieszyć okres?

  Cykl miesięczny kobiety najczęściej trwa 28 dni. Jeśli jest regularny, obliczenie terminu miesiączki nie stanowi żadnego problemu. Zdarza się jednak, że nie wpisuje się on w nasze plany, co więcej, może je popsuć. W takiej sytuacji wiele kobiet zastanawia się, jak przyspieszyć okres. Oto kilka sprawdzonych metod.
 • Najpopularniejsze mity dotyczące miesiączki

  Najpopularniejsze mity dotyczące miesiączki

  Książka Clary Henry „Tak, mam okres, a co?” wpisuje się w cieszący się coraz większą popularnością nurt aktywizmu menstruacyjnego. Kobiety, mające dość kulturowego tabu związanego z miesiączkowaniem, podejmują szereg różnorakich działań. Happeningi, praca artystyczna, artykuły, spotkania uświadamiające - wszystko po to, by przełamać wstyd, ograniczenia i negatywne nastawienie samej miesiączkującej i jej środowiska.
 • Ministerstwo rolnictwa planuje przedłużenie okresu stosowania pasz GMO

  Ministerstwo rolnictwa planuje przedłużenie okresu stosowania pasz GMO

  - Ministerstwo rolnictwa, po uzyskaniu opinii członków zespołu ds. alternatywnych źródeł białka, planuje przedłużyć okres stosowania w żywieniu zwierząt pasz GMO do 2024 r - poinformowała wiceminister rolnictwa Ewa Lech.
 • Tak, mam okres, a co?, Clara Henry

  Tak, mam okres, a co?, Clara Henry

  „Tak, mam okres, a co?”, pyta słynna szwedzka youtuberka i po raz pierwszy na kilkuset stronach odpowiada na wszystkie pytania dotyczące miesiączki – bez chichotów, rumieńców i zbędnego skrępowania. Prawa do publikacji sprzedane zostały w Danii, Holandii, USA, Estonii, Norwegii oraz w Niemczech. Na polskim rynku książka ukaże się 31 stycznia.
 • Poseł Grzegorz Tobiszowski (PiS): Konieczne "wyciszenie" niektórych kopalń na okres dekoniunktury

  Poseł Grzegorz Tobiszowski (PiS): Konieczne "wyciszenie" niektórych kopalń na okres dekoniunktury

  - Prawo i Sprawiedliwość prowadzi analizy sektora górniczego, przygotowując program restrukturyzacji branży - poinformował poseł PiS Grzegorz Tobiszowski. Ocenił, że analizy będą gotowe najpóźniej w I kw. 2016 r. Dodał, że konieczne może być "wyciszenie" niektórych kopalń na lata dekoniunktury.
 • Ważna decyzja energetyczna Londynu

  Ważna decyzja energetyczna Londynu

  Utrzymanie elektrowni Wylfa w działaniu przez kluczowy okres najbliższej zimy może mieć niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa brytyjskiego systemu energetycznego.
 • Pracownik na chorobowym

  Pracownik na chorobowym

  Podczas zwolnienia lekarskiego mamy przywileje, ale też obowiązki. Prawnik przypomina, o czym należy pamiętać, by nie stracić swoich uprawnień.
 • PE za poprawkami o przejściowym okresie w zakazie mentoli i dopuszczeniem slimów

  PE za poprawkami o przejściowym okresie w zakazie mentoli i dopuszczeniem slimów

  Parlament Europejski opowiedział się we wtorek za wprowadzeniem w UE zakazu sprzedaży papierosów mentolowych dopiero za 8 lat oraz za utrzymaniem sprzedaży cienkich papierosów, tzw. slimów. Teraz rozpoczną się negocjacje z krajami UE.

Filmy - Okres (4)