okno

Artykuły - Okno (178)

 • Okna trzyszybowe czy dwuszybowe? Porady i ceny dla każdego

  Okna trzyszybowe czy dwuszybowe? Porady i ceny dla każdego

  Wybór idealnych okien nie jest prostą sprawą. Bez wątpienia jest to inwestycja na wiele sezonów. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i wybrać okna o najlepiej dopasowanych parametrach. Większość inwestorów zastanawia się, czy warto zakupić okna trójwarstwowe. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Dlatego w poniższym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę przed zakupem i jak dobrać okna do własnych potrzeb użytkowych.
 • RMF 24: Okna matowe na żądanie

  RMF 24: Okna matowe na żądanie

  ​Cenisz sobie prywatność, ale nie lubisz zasłaniać okien? Najnowszy wynalazek naukowców z University of Cincinnati może ci się spodobać. Wymyślili oni tanią powłokę na szyby, która dynamicznie adaptuje się do warunków oświetlenia i może na żądanie matowieć, nie blokując jednak dziennego światła. Informacje na ten temat publikuje w czerwcowym numerze czasopismo "Applied Optics". Są szanse, że w domach z betonu będzie więcej wolnej miłości...
 • Skuteczne sposoby na mycie okien. Krok po kroku

  Skuteczne sposoby na mycie okien. Krok po kroku

  Nie lubisz myć okien? Przekonaj się, jakie to proste!
 • Tragedia w Chinach. Dziecko wyskoczyło z trzydziestego piętra

  Tragedia w Chinach. Dziecko wyskoczyło z trzydziestego piętra

  10-latek z Chin - pod wpływem krytyki ze strony nauczyciela - skoczył z trzydziestego piętra. O sprawie informuje AFP.
 • NSA: Na wybicie okna w ścianie trzeba mieć pozwolenie na budowę

  NSA: Na wybicie okna w ścianie trzeba mieć pozwolenie na budowę

  Na wybicie okna w ścianie trzeba mieć pozwolenie na budowę - orzekł w czwartek Naczelny Sąd Administracyjny. Mężczyzna, który zrobił to bez pozwolenia, nie tylko dopuścił się samowoli, ale będzie musiał zamurować okno, bo budynek stoi za blisko granicy z działką sąsiada.
 • Strefa nocna (cz. 5): Sypialnia

  Strefa nocna (cz. 5): Sypialnia

  Sypialnia wchodzi w skład strefy nocnej domu, a więc miejsca, do którego dostęp mają jedynie domownicy. Jako intymna część domu, sypialnia powinna być usytuowana z miejscu ograniczającym dostęp hałasu z zewnątrz oraz dobrze izolowanym od odgłosów dobiegających z wnętrza domu.
 • Strefa nocna (cz. 4): Instalacje w łazience

  Strefa nocna (cz. 4): Instalacje w łazience

  Dobrze zaprojektowane instalacje w łazience zapewnią nie tylko wygodę, lecz także bezpieczeństwo korzystania z poszczególnych urządzeń.
 • Wyskoczył z okna, ale przeżył. Bo spadł na przechodnia

  49-letni Francuz próbował w czwartek popełnić samobójstwo, wyskakując przez okno swego domu w Verdun na wschodzie kraju. Mężczyzna przeżył, ponieważ spadł na przechodzącą akurat koło budynku osobę. - To ocaliło mu życie - skomentował prokurator Yves le Clair.
 • Otwórz się na wnętrze

  Otwórz się na wnętrze

  Okna stanowią punkt wyjścia do aranżacji całego wnętrza. To one podkreślają wyjątkowy charakter pomieszczenia, wpływają na jego wygląd oraz determinują rozmieszczenie mebli. Jak wykorzystać je do stworzenia wyjątkowego nastroju w naszym domu?
 • Fiskus i zwrot kosztów wymiany stolarki okiennej

  Fiskus i zwrot kosztów wymiany stolarki okiennej

  Spółdzielnie mieszkaniowe częściowo refundują z funduszu remontowego wydatki ponoszone na wymianę stolarki okiennej.

Filmy - Okno (9)