okna

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Okna (Film (2003)[La finestra di fronte] Reż.Ferzan Ozpetek) ,

Artykuły - Okna (156)

 • Polacy nr 1 w okiennej Europie

  Polacy nr 1 w okiennej Europie

  Dynamicznie rosnący w ostatnich latach eksport okien z Polski wywindował naszych producentów na czołowe pozycje w europejskim rankingu przedsiębiorstw tej branży. Od czterech lat segment stolarki w Polsce utrzymuje pozycję największego jej eksportera w Europie.
 • Nowe przepisy o przenikaniu ciepła Uw

  Nowe przepisy o przenikaniu ciepła Uw

  Z dniem 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
 • Budujący dom zapłacą dużo więcej za okna

  Budujący dom zapłacą dużo więcej za okna

  Z dniem 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Rozporządzenie, wielokrotnie zmieniane, swój ostateczny kształt przybrało, kiedy podjęto decyzję odnośnie wymagań co do izolacyjności cieplnej przegród w budynkach, w tym między innymi okien. Warto zaznajomić się z tymi przepisami, aby uniknąć zakupu okien, których parametry nie będą współgrać z obowiązującymi przepisami prawa.
 • Od 1 stycznia budujący dom zapłacą dużo więcej za okna

  Od 1 stycznia budujący dom zapłacą dużo więcej za okna

  Z dniem 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy zawarte w rozporządzeniu ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Rozporządzenie, wielokrotnie zmieniane, ostateczny swój kształt nabrało, kiedy podjęto decyzję odnośnie wymagań co do izolacyjności cieplnej przegród w budynkach, w tym między innymi okien. Warto zaznajomić się z tymi przepisami, aby uniknąć zakupu okien, których parametry nie będą współgrać z obowiązującymi przepisami prawa.
 • Czy okna energooszczędne rzeczywiście się opłacają?

  Czy okna energooszczędne rzeczywiście się opłacają?

  W ostatnich latach coraz więcej mówi się o budownictwie energooszczędnym. Jest to nowy trend, który przekłada się na zmniejszenie kosztów eksploatacji pomieszczeń. Jednym z nowoczesnych rozwiązań budowlanych są energooszczędne okna, które zapewniają minimalny współczynnik przenikania ciepła. Ale czy na pewno warto w nie inwestować?
 • Totalna woja Fakro z Veluksem

  Totalna woja Fakro z Veluksem

  Polski producent okien dachowych Fakro zarzuca duńskiej Grupie Velux nieuczciwą konkurencję. Sprawa trafiła nawet do Komisji Europejskiej, ale ta nie pali się do rozstrzygnięcia sporu - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Jakie okna kupują Polacy?

  Jakie okna kupują Polacy?

  Wybór okien jest jedną z kluczowych decyzji przy budowie domu. Jak wynika z analizy zapytań ofertowych w serwisie Oferteo.pl, aż 85 proc. zainteresowanych zakupem okien wybiera okna plastikowe. Najwięcej zapytań dotyczących okien pochodzi z województwa śląskiego, a najmniej - z podlaskiego. Zainteresowanie stolarką okienną jest zależne od pory roku i wzrasta szczególnie późną wiosną i latem.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Wyważone drzwi, otwarte okna

  Polska wyprzedziła Niemcy i Włochy i jest największym eksporterem stolarki na kontynencie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Nadchodzi przezroczyste drewno

  Nadchodzi przezroczyste drewno

  Okna i panele słoneczne w przyszłości mogą być wytwarzane z jednego z najlepszych, a zarazem najtańszych znanych materiałów: drewna. Szwedzcy naukowcy opracowali nowy przezroczysty materiał wykonany z drewna, który jest gotowy do masowej produkcji.
 • Niemcy zazdrośni o polskie meble

  Niemcy zazdrośni o polskie meble

  Kontakty międzynarodowe to nie tylko patetyczne słowa o braterstwie i wyreżyserowane dla PR-owskich celów gesty. Często ukrywają one zaciętą biznesową rywalizację, w której gracze w imię swoich interesów dopuszczają się ciosów poniżej pasa. Najświeższego przykładu tej gorzkiej prozy życia dostarczają polsko-niemieckie stosunki gospodarcze. Przegrywający walkę o rodzimego klienta meblarze zza Odry wzywają na pomoc Komisję Europejską.

Filmy - Okna (2)