Okami

Artykuły - Okami (4)

 • Okami zawita na PC, Xbox One i PlayStation 4

  Okami zawita na PC, Xbox One i PlayStation 4

  ​Capcom potwierdził doniesienia sprzed kilku dni - firma poinformowała, że nietypowa gra Okami pojawi się na PC, Xbox One i PlayStation 4.
 • Nietypowe Okami może trafić na PC, Xbox One i PlayStation 4

  Nietypowe Okami może trafić na PC, Xbox One i PlayStation 4

  W sieci pojawiły się wskazówki sugerujące, że Okami - wydana oryginalnie w 2006 roku na PlayStation 2 produkcja autorstwa studia Clover - może zawitać na kolejne platformy sprzętowe, w tym komputery osobiste.
 • Strach ma wielkie oczy

  On wtorkowego wieczoru oraz w zasadzie przez cały wczorajszy dzień obserwowaliśmy rynek w trybie risk-off. Zyskiwały aktywa bezpieczne, natomiast te obiecujące wyższe rentowności były wyprzedawane. Kolejny raz może się jednak okazać, że strach może być jedynie pretekstem do tego, aby kontynuować dotychczasowe trendy były kontynuowane.
 • Dolarowi wiatr w oczy

  Dolar w tym roku nie tylko wyraźnie traci do pozostałych walut G-10, ale skala osłabienia względem korony szwedzkiej, euro i dolara australijskiego przekroczyła już 10 proc. Za nami kolejna, tym razem nocna odsłona słabości dolara, który w ubiegłym tygodniu był w defensywie za sprawą gołębich sygnałów z Fed i rozczarowania inflacją oraz sprzedażą detaliczną. Tym razem nieoczekiwaną wyprzedaż przyniosły doniesienia z Waszyngtonu.
 • Biednemu wiatr w oczy

  Dolar w tym roku nie tylko wyraźnie traci do pozostałych walut G-10, ale skala osłabienia względem korony szwedzkiej, euro i dolara australijskiego przekroczyła już 10 proc.
 • Wszystkie oczy na FED

  Po mało interesujących wtorkowych notowaniach środowa sesja na GPW również nie zapowiadała się przełomowo. Oczy całego finansowego świata zwrócone były bowiem na USA i wieczorną (czas europejski) decyzję i komunikat FED-u w sprawie stóp procentowych.
 • Portugalia pod okiem MFW

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy stwierdził, że rezerwy kapitałowe banków portugalskich są zbyt małe, by mogły one poradzić sobie ze złymi kredytami. Cóż, temat peryferiów UE ostatnimi czasy powraca - na stół wróciła Grecja, w tle czają się problemy Włoch.
 • Strach miał wielkie oczy

  Po optymistycznym końcu tygodnia WIG20 przed poniedziałkową sesję znalazł się w dogodnym położeniu do próby ataku na nowy lokalny szczyt. Niestety początek dnia był obciążony dalszym spadkiem ceny miedzi, korektą na innych parkietach europejskich i pewnym napięciem związanym z weekendowymi wydarzeniami z wewnętrznego podwórka. W tej sytuacji zamiast próby kontynuacji zwyżek indeks blue chipów tuż po otwarciu dnia zaczął szybko tracić na wartości i po kilkunastu minutach handlu spadał już ponad 1%.
 • Oczy zwrócone na plan frankowy

  Dzisiaj pojawiła się informacja na temat prezentacji planu dotyczącego ustawy frankowej, który ma zostać pokazany przez Kancelarię Prezydenta. Jest to kluczowy czynnik dla polskiego sektora bankowego, ale również na polskiego złotego.
 • Strach w oczach inwestorów

  Na mniej niż dwa tygodnie przed referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej strach po raz pierwszy zajrzał w oczy inwestorów. Do tej pory ignorowali oni ryzyko związane z tym wydarzeniem, jednak ostatnie sondaże pokazują, że tego typu zachowanie mogło być niewybaczalnym błędem.