ojcostwo

Artykuły - Ojcostwo (134)

 • Ratunku, moja żona jest w ciąży!

  Ratunku, moja żona jest w ciąży!

  Niezależnie od tego, czy ciąża partnerki była planowana, czy przydarzyła wam się wpadka, wiadomość o pojawieniu się nowego członka rodziny zawsze wzbudza silne emocje. Niektórzy z nas nie posiadają się z radości, inni nie mogą spać ze stresu. Niezależnie od tego, jak zareagujemy na tę wiadomość, zawsze w głowie pojawia się mnóstwo pytań. Jak właściwie się zachować, by okazać żonie odpowiednie wsparcie?
 • Zaangażowany ojciec a ryzyko depresji

  Zaangażowany ojciec a ryzyko depresji

  Depresja poporodowa dotyka nie tylko matki. Mogą jej doświadczać także ojcowie. Czy wiesz, że ci, którzy zajmują się niemowlętami cieszą się lepszym zdrowiem psychicznym i mają niższe ryzyko depresji? Dowodzą tego badania.
 • (Nie)bezpieczne przygody małej Alix

  (Nie)bezpieczne przygody małej Alix

  Dwa lata temu Kenny Deuss z Antwerpii w Belgii został tatą uroczej Alix. Mimo że mężczyzna świetnie odnalazł się w roli ojca, jego partnerka wciąż zamęczała go pytaniami, o to, jak sobie radzi, kiedy zostawał sam z córką. Pewnego dnia nie wytrzymał i wysłał swojej ukochanej zaskakujące zdjęcie. Kobieta nie wierzyła własnym oczom.
 • Czy mężczyzna zmieniający pieluchę jest sexy?

  Czy mężczyzna zmieniający pieluchę jest sexy?

  Macierzyństwo to często jazda bez trzymanki. Kobieta zostawiona sama sobie, bez pomocy, szybko staje się kłębkiem nerwów. I tu pojawia się pole do popisu dla mężczyzny, który przy okazji może na tym wiele zyskać. Co powinien zrobić? Recepta jest prosta!
 • Kto szkodzi ojcom?

  Kto szkodzi ojcom?

  To kobiety w dużej mierze budują ojcowski autorytet. Nie strasząc słowami: "Zobaczysz, co będzie, jak tata wróci", ale codziennymi, małymi gestami, które pokazują, że szanujemy drugą osobę.
 • Jak zostać super tatą?

  Jak zostać super tatą?

  Tytuł jest oczywiście przewrotny, bo nie ma ideałów i tak naprawdę super tata nie istnieje. Warto jednak poznać trochę wskazówek, żeby być każdego dnia coraz lepszym ojcem. Przekonajmy się, jaka jest rola taty w życiu córki.
 • Jacy są współcześni ojcowie?

  Jacy są współcześni ojcowie?

  ​Dzień ojca to dobry moment, aby przyjrzeć się ewolucji modelu rodzicielskiego, jaka zaszła w ostatnich latach. Okazuje się, że we współczesnym ojcostwie zderzają się często przeciwstawne podejścia do wychowywania dzieci. O tym, jaki jest obraz współczesnego ojca, opowiada dr Marta Bierca, autorka książki "Nowe wzory ojcostwa w Polsce".
 • Tato, ważne abyś od początku był z niemowlakiem

  Tato, ważne abyś od początku był z niemowlakiem

  Narodziny dziecka to gwałtowna zmiana dla całej rodziny. O tym, dlaczego w okresie niemowlęcym niezwykle ważna jest ojcowska opieka, zarówno nad matką jak i dzieckiem – opowiada psycholog i psychoterapeutka psychoanalityczna Magdalena Kaczorowska – Korzniakow.
 • Zegar biologiczny tyka także dla ojców

  Zegar biologiczny tyka także dla ojców

  Do tej pory uważano, że tylko kobiety powinny brać pod uwagę zegar biologiczny w kontekście macierzyństwa. Nowe badania wykazały, że ten tyka także i mężczyznom.
 • Jaki jest współczesny tata?

  Jaki jest współczesny tata?

  Książka Marty Biercy, pt. "Nowe wzory ojcostwa w Polsce", choć powstała na kanwie pracy doktorskiej, nie jest lekturą tylko dla socjologów. Autorka prezentuje badania nad współczesnym modelem ojcostwa w sposób przejrzysty i przystępny dla każdego czytelnika.

Filmy - Ojcostwo (3)