ojciec Rydzyk

Artykuły - Ojciec Rydzyk (26)

 • Geotermia Toruń w ciągu roku planuje wybudować ciepłownię

  Geotermia Toruń w ciągu roku planuje wybudować ciepłownię

  Toruńska Geotermia, należąca do Fundacji Lux Veritatis, wybuduje ciepłownię, a inwestycja jest możliwa dzięki zgodzie na przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej - poinformowała wczoraj Telewizja Trwam. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest na koniec 2020 r.
 • Śledztwo ws.cofnięcia dofinansowania geotermii toruńskiej

  Śledztwo ws.cofnięcia dofinansowania geotermii toruńskiej

  Wszczęto śledztwo w sprawie cofnięcia w 2008 r. dofinansowania Fundacji Lux Veritatis na poszukiwania wód geotermalnych w Toruniu. Według zawiadomienia ministra środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej stracił w tej sprawie niemal 5 mln zł.
 • Dodatkowe 2 miliony złotych dla Tadeusza Rydzyka

  Dodatkowe 2 miliony złotych dla Tadeusza Rydzyka

  "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów" wyliczył, że fundacja o. Rydzyka poza 26 mln złotych odszkodowania przyznanego w ramach ugody zyskała wczoraj także reklamę wartą prawie 2 mln złotych. Wynikiem medialnej burzy wokół rekompensaty jest przeszło 2 tys. publikacji.
 • PiS daje szkole ojca Rydzyka 20 milionów złotych. Miały stracić hospicja, zyskałby Fundusz Kościelny

  PiS daje szkole ojca Rydzyka 20 milionów złotych. Miały stracić hospicja, zyskałby Fundusz Kościelny

  Ojciec Tadeusz Rydzyk może być wdzięczny Prawu i Sprawiedliwości. Posłowie przegłosowali poprawkę do budżetu, która między innymi odbiera 10 milionów złotych z budżetu Rzecznika Praw Obywatelskich i przesuwa 20 milionów złotych na wsparcie medialnej szkoły dyrektora Radia Maryja.
 • Prezent PiS-u dla ojca Rydzyka

  Prezent PiS-u dla ojca Rydzyka

  Prawo i Sprawiedliwość jeszcze nie wygrało wyborów i nie rządzi, lecz już planuje nowy porządek na rynku medialnym.
 • Nadawca TV Trwam z kolejnymi kanałami w NTC?

  Nadawca TV Trwam z kolejnymi kanałami w NTC?

  Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), regulatorzy polskiego rynku medialnego, dyskutują obecnie nad wizją kolejnych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), tj. MUX 5, MUX 6 i MUX 8. Ze strony środowiska związanego z Fundacją Lux Veritatis, nadawcą TV Trwam, obecnej w MUX 1, słychać głosy, iż ten nadawca, bądź inny, który będzie prezentował w swoich audycjach wartości chrześcijańskie, powinien umieścić w tych multipleksach swoje kanały.
 • Ojciec Rydzyk: Przeszkody pokonane

  Ojciec Rydzyk: Przeszkody pokonane

  Telewizja Trwam rozpocznie emisję na multipleksie o 24:00 z 14 na 15 lutego, zapowiada dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk w wywiadzie dla "Naszego Dziennika". Pierwszy punkt programu to msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze.
 • Nowa telewizja informacyjna w Polsce

  Nowa telewizja informacyjna w Polsce

  Telewizja muzyczno-młodzieżowa TVM1 to niejedyny projekt przygotowywany przez ojca Tadeusza Rydzyka. Poseł Andrzej Jaworski z Prawa i Sprawiedliwości ujawnił w tygodniku "Wprost", że redemptorysta rozważa też uruchomienie katolickiej telewizji informacyjnej. Alternatywy dla TVN24, Polsat News, TVP Info, Superstacji i TV Republiki. Czy nowy kanał informacyjny ma szansę na sukces? Dlaczego stronie kościelnej przyda się kanał informacyjny?
 • RMF24: Zniknęły pieniądze z konta ojca Tadeusza Rydzyka

  Z konta Radia Maryja i ojca Tadeusza Rydzyka "wyparowało" pół miliona złotych. W tej sprawie interweniowały już Komisja Nadzoru Finansowego, Bank BGŻ i Generalny Inspektor Informacji Finansowej - ustalili nieoficjalnie dziennikarze RMF FM. Sprawą zajęła się również prokuratura.
 • Ojciec Rydzyk zapisał się do SKOK

  Ojciec Rydzyk zapisał się do SKOK

  Fundacja Lux Veritatis, kierowana przez ojca Rydzyka, została członkiem kasy Stefczyka, największej spółdzielczej kasy w Polsce - donosi "Rzeczpospolita".