ojciec

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ojciec (tytuł filmu, reż. Kristina Grozeva, Petar Valchanov) ,

Artykuły - Ojciec (921)

 • Ojca nie da się zastąpić. Brak niszczy nawet geny

  Ojca nie da się zastąpić. Brak niszczy nawet geny

  Zdrowa relacja z ojcem chroni potomstwo przed depresją, ryzykownymi zachowaniami seksualnymi oraz innymi problemami. Jak pokazują badania, stanowi też jedną z najważniejszych podstaw rozwoju osobowości. Kiedy ojca zabraknie, cierpi nawet materiał genetyczny.
 • Hormony pozwalają przewidzieć zaangażowanie w tacierzyństwo

  Hormony pozwalają przewidzieć zaangażowanie w tacierzyństwo

  Podwyższony poziom kortyzolu oraz obniżony poziom testosteronu w ciągu pierwszych dwu dni po narodzeniu dziecka zwiastują większe zaangażowanie ojca w opiekę nad potomkiem – wynika z badania opublikowanego na łamach „Hormones and Behavior”.
 • Od czego zależy dziecięca niezależność?

  Od czego zależy dziecięca niezależność?

  Chłopcy, którzy posiadają starszych ojców, są bardziej inteligentni, skoncentrowani na rozwijaniu swoich zainteresowań i zdystansowani wobec otoczenia – wynika z badania zamieszczonego w „Translational Psychiatry”.
 • Sosnowiec: 27-latek skatował ojca. Mężczyzna zmarł

  Sosnowiec: 27-latek skatował ojca. Mężczyzna zmarł

  Policja zatrzymała 27-latka, który jest podejrzany o zabicie swojego 66-letniego ojca. Mężczyzna doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w wyniku którego zmarł. Rozpoczęło się śledztwo w tej sprawie.
 • Co się stanie z oszczędnościami na koncie po nagłej śmierci

  Co się stanie z oszczędnościami na koncie po nagłej śmierci

  Ojciec zmarł niespodziewanie. Wiem, że miał trochę pieniędzy na koncie, jakąś lokatę. Co się teraz z nimi stanie? Kto będzie mógł dysponować tymi środkami: ja czy druga żona ojca?
 • To nie wina Polaków, że nie są najlepszymi ojcami

  To nie wina Polaków, że nie są najlepszymi ojcami

  Polscy ojcowie postrzegają siebie bardziej w kategoriach żywiciela rodziny i autorytetu, który musi wprowadzać jakiś porządek w domu. Więc ojciec jest bardziej postrzegany jako przeciwieństwo matki, która jest emocjonalna, wrażliwa i opiekuńcza - tłumaczy Katarzyna Suwada, socjolożka.
 • Samorozwój ojca

  Samorozwój ojca

  W naszym kraju wciąż popularna (jeśli nie dominująca) jest tradycyjna koncepcja roli ojca. Ojciec w takim ujęciu jest głównym żywicielem rodziny. Ojciec pojawia się, gdy trzeba wykonać ciężkie prace fizyczne.
 • Tata – tak samo ważny jak mama!

  Tata – tak samo ważny jak mama!

  Bycie ojcem społecznie postrzegane jest jako łatwiejsze niż bycie matką. Z okazji Dnia Ojca, który wypada 23 czerwca, warto jednak zastanowić się, czym może być ojcostwo i jakie może nieść za sobą zmiany.
 • Pikieta ojców pod Kancelarią Premiera

  Pikieta ojców pod Kancelarią Premiera

  Pikieta ojców pod Kancelarią Premiera. Kilkudziesięciu ojców w koszulkach z napisami "Stop dyskryminacji ojców" domagało się prawa do wychowywania własnych dzieci. Zgromadzeni podkreślali, że są źle traktowani przez sądy rodzinne.

Filmy - Ojciec (67)

 • Ojciec towarzyszy córce w zabawie. Ma do spełnienia ważną misję

  Ten tato wie, jak pomóc dziecku w rozwijaniu pasji. Zeynep, dziewczynka z Turcji, ma umiłowanie do iście cyrkowych, zręcznościowych zabaw. Swoje sztuczki często wykonuje z zamkniętymi oczami. Jeśli nie wszystko idzie zgodnie z planem, na posterunku zawsze czuwa jej tato, pomagając i wspierając córkę. Czekamy na profesjonalne występy!
 • Syn pomógł ojcu robić to co kocha

  Gdy William Gallrein dowiedział się, że jego 89-letni ojciec, będący oddanym rolnikiem ma problemy ze wspinaniem się do kabiny swojego traktora, zbudował niestandardową windę, aby ojciec nadal mógł wykonywać pracę, którą kocha. Starszy mężczyzna był bardzo szczęśliwy korzystając z podnośnika.
 • Ojciec zgolił brodę. Reakcja dziewczynki?

  Ojciec postanowił po długim czasie zgolić brodę. Jak zareagowała dziewczynka na widok taty? Zobaczcie sami.
 • Rozczulająca reakcja rocznej dziewczynki na powrót taty

  Lauren McGrath uchwyciła ten sympatyczny moment, gdy jej roczna córka Adelyn zobaczyła tatę, który wrócił z czterotygodniowego okresu treningowego w wojsku. (STORYFUL/x-news)