ojciec

Artykuły - Ojciec (1805)

 • Od czego zależy dziecięca niezależność?

  Od czego zależy dziecięca niezależność?

  Chłopcy, którzy posiadają starszych ojców, są bardziej inteligentni, skoncentrowani na rozwijaniu swoich zainteresowań i zdystansowani wobec otoczenia – wynika z badania zamieszczonego w „Translational Psychiatry”.
 • Sosnowiec: 27-latek skatował ojca. Mężczyzna zmarł

  Sosnowiec: 27-latek skatował ojca. Mężczyzna zmarł

  Policja zatrzymała 27-latka, który jest podejrzany o zabicie swojego 66-letniego ojca. Mężczyzna doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w wyniku którego zmarł. Rozpoczęło się śledztwo w tej sprawie.
 • Co się stanie z oszczędnościami na koncie po nagłej śmierci

  Co się stanie z oszczędnościami na koncie po nagłej śmierci

  Ojciec zmarł niespodziewanie. Wiem, że miał trochę pieniędzy na koncie, jakąś lokatę. Co się teraz z nimi stanie? Kto będzie mógł dysponować tymi środkami: ja czy druga żona ojca?
 • To nie wina Polaków, że nie są najlepszymi ojcami

  To nie wina Polaków, że nie są najlepszymi ojcami

  Polscy ojcowie postrzegają siebie bardziej w kategoriach żywiciela rodziny i autorytetu, który musi wprowadzać jakiś porządek w domu. Więc ojciec jest bardziej postrzegany jako przeciwieństwo matki, która jest emocjonalna, wrażliwa i opiekuńcza - tłumaczy Katarzyna Suwada, socjolożka.
 • Samorozwój ojca

  Samorozwój ojca

  W naszym kraju wciąż popularna (jeśli nie dominująca) jest tradycyjna koncepcja roli ojca. Ojciec w takim ujęciu jest głównym żywicielem rodziny. Ojciec pojawia się, gdy trzeba wykonać ciężkie prace fizyczne.
 • Tata – tak samo ważny jak mama!

  Tata – tak samo ważny jak mama!

  Bycie ojcem społecznie postrzegane jest jako łatwiejsze niż bycie matką. Z okazji Dnia Ojca, który wypada 23 czerwca, warto jednak zastanowić się, czym może być ojcostwo i jakie może nieść za sobą zmiany.
 • RMF24: Ojciec postrzelił 16-letniego syna

  RMF24: Ojciec postrzelił 16-letniego syna

  Awantura rodzinna była przyczyną strzelaniny, do której doszło w nieczynnym schronisku na górze Grzybowiec między Piechowicami a Jagniątkowem na Dolnym Śląsku. 49-letni mężczyzna postrzelił w brzuch swojego 16-letniego syna. Stan chłopca jest ciężki.
 • Zarzuty znęcania się fizycznego dla ojca pobitego dziecka

  Znęcanie fizyczne, uszkodzenia ciała, narażenie na utratę życia lub zdrowia - to zarzuty, które usłyszał dziś 27-letni Adrian K., ojciec sześciotygodniowego niemowlęcia. Dziecko trafiło do jednego z warszawskich szpitali ze złamanymi żebrami i siniakami.
 • Dziecko w szpitalu. Ojciec usłyszał zarzuty znęcania się

  Ojciec trzymiesięcznego chłopczyka, który pod koniec grudnia trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami wewnętrznymi głowy, usłyszał zarzuty znęcania się nad trojgiem swoich dzieci - poinformował szef-prokurator rejonowy w Zakopanem Zbigniew Lis.

Filmy - Ojciec (18)