ogródki

Artykuły - Ogródki (5)

 • Montaż okien w domku na rodzinnym ogródku działkowym

  Montaż okien w domku na rodzinnym ogródku działkowym

  Jaką stawkę VAT (8% czy 23%) należy zastosować do montażu okien w domku wybudowanym na rodzinnym ogródku działkowym?
 • Nie obowiązuje już jeden z przepisów ustawy o ogródkach działkowych

  Nie obowiązuje już jeden z przepisów ustawy o ogródkach działkowych

  21 stycznia 2014 r. stracą moc przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny. Wyjątkiem jest jeden przepis, który przestał obowiązywać już w piątek 20 lipca.
 • Miejskie ogródki działkowe zagrożone. Dzisiaj decyzja Trybunału

  Miejskie ogródki działkowe zagrożone. Dzisiaj decyzja Trybunału

  Trybunał Konstytucyjny zajmie dziś się ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych. Zakwestionowanie jej przepisów może oznaczać koniec zielonych ogródków w centrach miast. - Sprawa jest poważna, bo dotyczy nawet 5 milionów osób w całym kraju, ale również całych społeczeństw i miast - podkreślają działkowcy i dodają, że nie wierzą, by wyrok sędziów mógł być niekorzystny.
 • Czy w kawiarnianych ogródkach można palić?

  Czy w kawiarnianych ogródkach można palić?

  To pytanie wraz z nadejściem lata, zadaje sobie pewnie wiele osób palących. Szczególnie, że kilka miesięcy temu (15.11.2010 r.) weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, której głównym celem było rozszerzenie obszarów objętych zakazem palenia tytoniu na większość miejsc publicznych.
 • Brzeg Wisły znów zatętni życiem

  Brzeg Wisły znów zatętni życiem

  Po dziesięciu latach nad Wisłę w stolicy powracają ogródki piwne - przypomina "Życie Warszawy". Konkretnie są to trzy takie obiekty. Miasto ostrożnie podpisywało umowy, mając w pamięci poprzednie doświadczenia.
 • Bitwa w wojnie o ogródki działkowe

  Bitwa w wojnie o ogródki działkowe

  Ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych jest całkiem niezgodna z konstytucją - uznał profesor Lech Gardocki, pierwszy prezes Sądu Najwyższego i skierował ją do zbadania przez Trybunał Konstytucyjny. Zaczęła się kolejna bitwa w wojnie o ogródki działkowe - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
 • Rzeszów: Bój o letnie ogródki piwne

  Rzeszów: Bój o letnie ogródki piwne

  W środowisku właścicieli lokali usytuowanych przy płycie rzeszowskiego Rynku zawrzało. Miejscy urzędnicy z niewiadomych powodów zmienili nagle zasady przetargu na dzierżawę letnich ogródków w tym punkcie miasta.
 • Warszawa: Trakt Królewski bez lodów i piwa?

  Warszawa: Trakt Królewski bez lodów i piwa?

  W środę rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące zasad organizowania i prowadzenia działalności na Trakcie Królewskim. Zarządzenie prezydenta miasta w tej sprawie określa m.in. zasady wystroju i okres, w którym mogą funkcjonować ogródki gastronomiczne.
 • Bój o ogródki działkowe

  Bój o ogródki działkowe

  W Sejmie jest obecnie poselski projekt ustawy o ogrodach działkowych. Określa on zasady zakładania ogrodów działkowych i zarządzania nimi, a także prawa i obowiązki właścicieli i użytkowników oraz zasady zbywania działek na preferencyjnych warunkach. Omawiany projekt ustawy o ogrodach działkowych za fundament uznaje stworzenie takiej sytuacji prawnej działkowców w Polsce, która zgodna jest z Konstytucją RP, zasadami solidarności społecznej, zasadą samorządności i praworządności. Należało niniejszym projektem uczynić zadość orzeczeniom Trybunału Konstytucyjnego, który wielokrotnie podkreślał niezgodność dotychczasowych uregulowań z literą i duchem Konstytucji RP oraz podstawowymi zasadami demokracji.