ogród

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ogród (Film (2005)[The Garden] Reż.Don Michael Paul) , Ogród (Film (1995)[Záhrada] Reż.Martin Sulík)

Artykuły - Ogród (97)

 • Mity o kreciej robocie: Dlaczego lepiej nie deptać kopców na trawniku?

  Mity o kreciej robocie: Dlaczego lepiej nie deptać kopców na trawniku?

  W internecie pełno jest porad na temat tego, jak pozbyć się kreta z ogrodu. Ludzie walczą z tymi małymi ssakami od lat, tkwiąc w przekonaniu, że są one jedynie szkodnikami niszczącymi rośliny i trawniki. Prawda jest taka, że krety mogą pomóc w walce z prawdziwymi szkodnikami, a najczęstsza reakcja na widok charakterystycznego kopca, czyli rozkopanie go, nie jest najlepszym pomysłem.
 • ​Malediwy w przydomowym ogródku? Oni zrobią to za 80 tys. złotych

  ​Malediwy w przydomowym ogródku? Oni zrobią to za 80 tys. złotych

  Sporych rozmiarów basen w ogrodzie wciąż pozostaje wyznacznikiem dostatku i luksusu. Ci, którym to nie wystarcza, mogą zainwestować w coś lepszego - prawdziwą tropikalną plażę. Tę naprawdę da się zbudować na tyłach domu!
 • Rodzaje kosiarek ogrodowych - jaką wybrać?

  Rodzaje kosiarek ogrodowych - jaką wybrać?

  ​Kosiarka do trawy to niezbędny sprzęt ogrodniczy, nawet jeśli nawet jeśli posiadasz niewielki przydomowy trawnik. Wybór modeli jest ogromny. Podpowiadamy jaka kosiarka będzie najlepsza do trawy?
 • Co warto wiedzieć, decydując się na system automatycznego nawodnienia ogrodu?

  Co warto wiedzieć, decydując się na system automatycznego nawodnienia ogrodu?

  Jeśli chcemy, aby nasz ogród zachował świeżość, a kwiaty i inne rośliny w nim żyjące utrzymywały estetyczne walory dekoracyjne, powinniśmy pamiętać o ich podlewaniu. Można to robić ręcznie, jednak dużo bardziej praktyczne jest automatyczne nawadnianie ogrodu.
 • Stwórz piękny ogród na balkonie

  Stwórz piękny ogród na balkonie

  Nie każdy ma pomysł, jak ciekawie zaaranżować przestrzeń balkonu i przekształcić ją w piękny ogród. Serwis Homla.pl podpowiada, od czego zacząć.
 • Na co zwrócić uwagę, projektując ogród przy domu?

  Na co zwrócić uwagę, projektując ogród przy domu?

  Duży, czy mały - to nieistotne. Zaprojektowanie ogrodu zawsze jest skomplikowane. W końcu trzeba zagospodarować przestrzeń, wytyczyć miejsca na rabaty i drzewa i jeszcze odpowiednio dobrać do siebie rośliny, by ich okresy kwitnienia się uzupełniały. Dobry pomysł na ogród to absolutna podstawa.
 • Zielone dachy, czyli jak założyć ogród na dachu?

  Zielone dachy, czyli jak założyć ogród na dachu?

  Zielone dachy stają się coraz bardziej popularne w Europie i na świecie. Moda na zakładanie ogrodów na dachu nie dotarła jeszcze do Polski. Takie rozwiązania są u nas rzadko spotykane, jednak z pewnością ta sytuacja za kilka lat ulegnie zmianie. Liczba mieszkańców wielkich miast nieustannie rośnie, dlatego to rozwiązanie będzie coraz częściej wykorzystywaną technologią, która w stresującym życiu w mieście przybliża człowieka do natury.
 • Jak przygotować ogród na działce do zimy?

  Jak przygotować ogród na działce do zimy?

  Aby ogród bezpiecznie i zdrowo przetrwał chłodniejsze miesiące roku, trzeba jesienią otoczyć go szczególną opieką. Zapewnienie roślinom odpowiedniego nawodnienia, nawożenia oraz ochrony przed zimnem wymaga sporo pracy, jednak jeśli ogród na działce czy ogród przydomowy ma rozkwitnąć wiosną w pełnej krasie, warto się postarać. O czym trzeba pamiętać pod koniec sezonu?
 • Taras na dachu? Sprawdź, czy możesz go urządzić w swoim domu

  Taras na dachu? Sprawdź, czy możesz go urządzić w swoim domu

  Jeszcze do niedawna taras na dachu kojarzył nam się ze scenami filmowymi. Dziś coraz częściej spotykamy go w zabudowie nowoczesnych bloków i domów jednorodzinnych. Tarasy na dachu są szczególnie popularne w większych aglomeracjach, w których trudno o własne, proekologiczne miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu.
 • Jakie są rodzaje kostki brukowej?

  Jakie są rodzaje kostki brukowej?

  Kostka brukowa to bardzo popularny materiał przeznaczony do wykończenia nawierzchni zewnętrznych. Świetnie sprawdza się na alejkach w ogrodzie, ścieżkach komunikacyjnych, parkingach czy podjazdach do garażu. Bogata oferta handlowa sprawia, iż niedoświadczony inwestor może mieć pewne trudności w wyborze najbardziej odpowiedniego produktu. Dlatego poniżej podpowiemy państwu, jakie rodzaje kostki brukowej można odnaleźć w ofertach sprzedaży.

Filmy - Ogród (40)

 • Praca w ogrodzie może poprawiać zdrowie psychiczne

  Praca w ogrodzie może poprawiać zdrowie psychiczne. Obcowanie z naturą zapewnia bezpieczne, spokojne środowisko, w którym można odpocząć i wyciszyć umysł. Kopanie, podnoszenie, pielenie i grabienie są uważane za aktywność fizyczną. Podczas ćwiczeń mózg uwalnia endorfiny, co poprawia nastrój i zwiększa wydajność. Jakie jeszcze korzyści płyną z uprawiania ogródka? (Cover Video/x-news)
 • Jak poradzić sobie ze szkodnikami w ogrodzie?

  W dzisiejszym odcinku cyklu „Co z tego wyrośnie?” Łukasz Skop podpowiedział, jak możemy poradzić sobie ze ślimakami i innymi szkodnikami w naszym ogrodzie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • W swoim ogrodzie zobaczyli... białe sarenki! Niesamowity widok

  W tym ogrodzie zawitali nietypowi goście. Sarna przyprowadziła na rekonesans swoje młode, które jednak różniły się od niej zauważalnie. Wszystko przez brak pigmentu w skórze. Młode sarenki hasające po trawie można było z łatwością zauważyć!
 • Pomysłowy ojciec pozwolił synowi "surfować" w przydomowym ogródku podczas kwarantanny

  Rodzice na całym świecie zachodzą w głowę, jak urozmaicić czas swoim dzieciom podczas kwarantanny. Ten ojciec z Wellington w Nowej Zelandii wykazał się nie lada kreatywnością. Pozwolił swojemu synowi "surfować" w przydomowym ogródku.