Fakty - ogórki

Artykuły - Ogórki (5)

 • Hiszpańsko-niemiecka wojna ogórkowa. Napięta sytuacja

  Hiszpańsko-niemiecka wojna ogórkowa. Napięta sytuacja

  Tak jak radziecko-amerykański kryzys rakietowy z 1962 roku był punktem kulminacyjnym w trudnych relacjach między tymi państwami, tak "kryzys ogórkowy" ukazał skomplikowane relacje Hiszpanii i Niemiec, sojuszników skazanych na porozumienie - ocenia "El Mundo".
 • Hiszpania chce odszkodowań. Pozew przeciw Niemcom?

  Hiszpania chce odszkodowań. Pozew przeciw Niemcom?

  Hiszpania domaga się odszkodowania za milionowe straty, jakie ponieśli hiszpańscy rolnicy z powodu kryzysu związanego z zakażeniami pałeczką okrężnicy EHEC. Niemieckie władze podejrzewały, że jej źródłem są sprowadzane z Hiszpanii ogórki.
 • Hiszpania broni swoich ogórków

  Władze hiszpańskiej Andaluzji oskarżyły Niemcy o wszczęcie alarmu sanitarnego w Europie, bezpośrednio dotyczącego hiszpańskich ogórków, w tym z upraw ekologicznych, choć warzywa mogły ulec skażeniu w transporcie lub handlu.
 • Śmiercionośną bakterię na hiszpańskich ogórkach wykryto w kolejnym kraju

  Śmiercionośną bakterię na hiszpańskich ogórkach wykryto w kolejnym kraju

  Bakterię EHEC, powodującą groźne dla życia infekcje układu trawiennego, wykryto w Norwegii na ogórkach pochodzących z Hiszpanii - poinformowały w poniedziałek norweskie władze.
 • Niemcy: Już trzy osoby zmarły po zjedzeniu warzyw

  Berliński Instytut im. Roberta Kocha ostrzegł w środę, że sałata, ogórki i surowe pomidory pochodzące z północy kraju mogą być źródłem fali groźnych zatruć pokarmowych w Niemczech.