ogórek

Artykuły - Ogórek (55)

 • Ogórek: Dobry dla zdrowia

  Ogórek: Dobry dla zdrowia

  Ogórki kiszone mają wiele zalet. Bakterie probiotyczne w nich zawarte regulują skład prawidłowej mikroflory jelit, dzięki czemu mamy lepsze trawienie i mocniejszą odporność na infekcje.
 • Kapusta pekińska z ogórkiem

  Kapusta pekińska z ogórkiem

  Nie od dziś wiadomo, że warzywa to samo zdrowie. Dlatego powinniśmy jeść je jak najczęściej! Oto przepis na szybką i łatwą w przygotowaniu sałatkę z kapusty pekińskiej - idealny dodatek do obiadu.
 • Ogórek na zdrowie

  Ogórek na zdrowie

  Wywodzi się z rodziny dyniowatych, a pochodzi z Azji, skąd rozprzestrzenił się na cały świat.
 • Ogórek: Warzywo niepospolite

  Ogórek: Warzywo niepospolite

  Człowiek już tak ma w swej naturze, że szybko przywyka do tego, co dobre i przestaje doceniać, traktując jak należną mu oczywistość. Z produktami, które mamy na wyciągnięcie ręki jest bardzo podobnie. Nierzadko szukamy wyjątkowych warzyw, ściągając je z drugiego końca świata, nie dostrzegając wartości tego, co rośnie za przysłowiową miedzą. Powodów by sięgać po ogórki jest bez liku, skoncentrujmy się na najważniejszych.
 • Ogórkowe SOS na upalne dni

  Ogórkowe SOS na upalne dni

  Ogórek – warzywo obecne tak powszechnie, że mówienie o nim wydawać się może banalne.
 • Ogórek dla niejadka

  Ogórek dla niejadka

  Jego wartość odżywcza jest niewielka, za to świeży aromat kilku plasterków dodanych do kanapki może skusić każdego niejadka.

Filmy - Ogórek (8)

 • Młody ocelot pierwsz raz otrzymał ogórka. Jak zareagował?

  Młody ocelot po raz pierwszy widzi ogórka. Jak zareagował?
 • Kot przestraszył się... ogórka

  Podczas gdy kot zajadał się przysmakami przy misce, za jego plecami podrzucony został ogórek. Oglądajcie do końca.
 • Ten szop to prawdziwy smakosz. Uwielbia ogórki!

  Ten szop jest prawdziwym smakoszem. Jego ulubionym przysmakiem jest ogórek, którego je w dość nietypowy sposób. Najpierw wygrzebuje wszystko ze środka, by potem zabrać się za zewnętrzną stronę warzywa.
 • Orzeźwiająca herbata z ogórkiem

  Herbata to jeden z najpyszniejszych sposobów na odpowiednie nawilżanie naszego organizmu. Jest nie tylko zdrowa, ale i pyszna - dziś dostępna w tysiącach różnych smaków, z których każdy znajdzie coś dla siebie! Tym razem mamy dla was przepis na orzeźwiającą herbatę z ogórkiem, która znakomicie sprawdzi się na letnie upały - smak herbaty nie zostanie zduszony przez ogórka, z kolei sam ogórek ma w sobie mnóstwo mikro- i makroelementów, które doskonale odżywiają nasz organizm - zwłaszcza skórę - od środka! Zobaczcie, jak ją zrobić!