ogniska

Artykuły - Ogniska (22)

 • ASF u świń w powiecie siedleckim

  ASF u świń w powiecie siedleckim

  Główny Lekarz Weterynarii poinformował w piątek o wyznaczeniu dwóch nowych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej. Oba ogniska stwierdzono w powiecie siedleckim (Mazowieckie). To sto piąte i sto szóste ognisko od czasu pojawienia się ASF w Polsce, czyli od 17 lutego 2014 r.
 • Ptasia grypa: Wnioski o pomoc tylko do dziś!

  Ptasia grypa: Wnioski o pomoc tylko do dziś!

  Dobiega końca możliwość wnioskowania o pomoc z budżetu państwa w związku z wystąpieniem ptasiej grypy. Chodzi o hodowców drobiu utrzymujących swoje stada w promieniu 10 kilometrów od ogniska choroby. Dokumenty w tej sprawie jeszcze dziś będą przyjmować oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 • Potwierdzenie wystąpienia ogniska ptasiej grypy w woj. warmińsko-mazurskim

  Raport bieżący nr 2/2017Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Zarząd Indykpol S.A. z siedzibą w Olsztynie (dalej "Spółka") informuje, że w dniu 29 stycznia 2017 roku Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu ogniska ptasiej grypy na fermie drobiu w miejscowości Tomaryny, w gminie Gietrzwałd (powiat olsztyński, województwo warmińsko - mazurskie). Ferma nie współpracowała w zakresie dostaw żywca z Indykpol SA. Zakład ubojowy Spółki
 • 14. ognisko ptasiej grypy u dzikiego ptactwa w Polsce

  14. ognisko ptasiej grypy u dzikiego ptactwa w Polsce

  Główny Lekarz Weterynarii poinformował w poniedziałek o czternastym ognisku ptasiej grypy u dzikich ptaków w Polsce.
 • Ptasia Grypa: Drastyczne zakazy na placach targowych

  Ptasia Grypa: Drastyczne zakazy na placach targowych

  Tablice informacyjne, maty dezynfekcyjne na wyjazdach ze stref zapowietrzenia oraz zakaz handlu jajami i drobiem na placach targowych - to działania podjęte w Krakowie w związku z wystąpieniem w mieście ogniska wirusa H5N8, czyli tzw. ptasiej grypy.
 • Drób: Już 30 ognisk ptasiej grypy

  Drób: Już 30 ognisk ptasiej grypy

  Jak wynika z komunikatu Głównego Lekarza Weterynarii zamieszczonego na jego stronie internetowej, obecnie w kraju występują 30 ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (podtyp H5N8). W zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa ptasiej grypy bardziej aktywnie powinny zaangażować się samorządy - wynika z posiedzenia Wojewódzkiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.
 • Coraz więcej ognisk ptasiej grypy w Polsce

  Już 22 ogniska grypy ptaków stwierdzono w naszym kraju. Największe straty z tego tytułu odnotowuje się w województwie lubuskim, gdzie znajdują się duże fermy drobiu.
 • Nowe ognisko ptasiej grypy w Polsce

  Główny Lekarz Weterynarii poinformował w piątek o wystąpieniu dwóch kolejnych ognisk ptasiej grypy w naszym kraju: w województwie małopolskim, w lubuskim. W sumie w Polsce jest już 18 ognisk tej choroby, najwięcej w województwie lubuskim.
 • Jurgiel - wykryte ogniska ptasiej grypy są pod kontrolą

  Jurgiel - wykryte ogniska ptasiej grypy są pod kontrolą

  Dotychczas wykryte ogniska ptasiej grypy są pod kontrolą służb weterynaryjnych - zapewnił w czwartek minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Podkreślił, że choroba ta występuje w wielu krajach i trudno jest przewidzieć, gdzie się pojawi, gdyż wirusa przenoszą dzikie ptaki.
 • Uwaga: Już 13 ognisk tej choroby w Polsce

  Uwaga: Już 13 ognisk tej choroby w Polsce

  Kolejne trzy ogniska ptasiej grypy w Polsce stwierdzono w woj. lubuskim oraz jedno w województwie małopolskim - poinformował Główny Lekarz Weterynarii we wtorek na stronie internetowej. W sumie w naszym kraju odnotowano już 13 ognisk tej choroby.

Filmy - Ogniska (1)

 • Przed kościołami ogniska muszą płonąć

  Wigilia Paschalna pozwala celebrować tajemnicę zmartwychwstania przez cztery znaki. Są to znaki światła, Słowa Bożego, wody i Eucharystii. Przed kościołami rozpala się ogniska. Ogień ma rozświetlać mrok. Od ognia odpala się paschał, czyli znak Chrystusa Zmartwychwstałego. W kościołach wierni odpalają swoje świece jest to symbol przekazywania życia.